Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Cerealier › Vallmo". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 3:

Werz Eko fullkornsdinkel, puffad

: Enhet: 150 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,07 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 159 g...
: Beskrivning (förkortad):

De krispiga kornen smakar helt enkelt gott och är mångsidiga. Njut av den puffade spelt i müsli eller yoghurt. Blandat med flytande choklad blir de en absolut krispig upplevelse...

Werz Eko fullkornshirs puffad, glutenfri

: Enhet: 125 g: Pris: 4,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,12 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 132 g...
: Beskrivning (förkortad):

De små runda kornen ger din flingskål en nötaktig smak. Med mjölk eller grönsaksdryck och färsk eller torkad frukt trollar du fram en vegansk frukost på nolltid. De puffade kornen kan också användas som topping på smoothiebowls, yoghurträtter eller muffins...

Werz Eko fullkornsquinoa puffad, glutenfri

: Enhet: 125 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,08 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 20,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 135 g...
: Beskrivning (förkortad):

De små, runda kornbollarna gör din müsli ännu mer krispig och ger den en nötig smak. Den puffade fullkornsquinoan kan också användas som topping på smoothie bowls eller i muffins...

Werz Eko fullkornsris, puffat, glutenfritt

: Enhet: 125 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,88 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 135 g...
: Beskrivning (förkortad):

De små puffade kornen är gjorda av hela korn och passar bra med rismjölk, yoghurt eller med din morgonmüsli. Blandat med flytande choklad kan du också trolla fram ett sött mellanmål...

Wholey Eko Cinna Rollies

: Enhet: 275 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,56 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,5 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 339 g...
: Beskrivning (förkortad):

De här små, krispiga kanelbullarna är veganska, sötade endast med dadlar och har en intensiv kanelsmak som är riktigt god. Toppa dina frukostskålar med Cinna Rollies eller njut av dem som de är med yoghurt eller en växtbaserad dryck...

Wholey Eko krispiga chokladkakor

: Enhet: 275 g: Pris: 4,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,96 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 342 g...
: Beskrivning (förkortad):

En gourmetfrukost gjord på bara fem ingredienser. Rismjöl och havre utgör grunden för dessa chokladiga crispies. Kakao, dadelsirap och havssalt ger en utsökt smak. Läckra med mjölk, yoghurt eller en växtbaserad dryck...

Sarchio Eko fullkornsris, puffat, glutenfritt

: Enhet: 100 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,20 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 113 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta glutenfria puffade ris är inte extruderat utan erhålls genom att försiktigt tillaga fullkornsris under högt tryck. Denna process ger det en lätt, krispig konsistens. Det är mycket mångsidigt och kan avnjutas med mjölk eller yoghurt, eller användas som ingrediens i desserter och hemlagade snacks...

Sarchio Eko puffad hirs, glutenfri

: Enhet: 100 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,30 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med sin milda, delikata nötsmak är puffade hirskorn ett mångsidigt frukostalternativ. De smakar bra som de är med växtbaserade drycker eller yoghurt, förfinar müsli och bowls och kan också kombineras med andra spannmål, frukt eller nötter...

Sarchio Eko Risflingor med mörk choklad, glutenfria

: Enhet: 200 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,55 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 211 g...
: Beskrivning (förkortad):

En krispig, glutenfri blandning av vita och kakaobaserade riskrispies, avrundad med fina bitar av mörk choklad. Tillsammans med mjölk, yoghurt eller en växtbaserad dryck blir det en härlig frukost för hela familjen. Också ett gott alternativ som ett litet mellanmål mellan måltiderna...

Sarchio Puffad eko dinkel med honung

: Enhet: 200 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,90 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 214 g...
: Beskrivning (förkortad):

För dessa frukostflingor tillagas spelt med ånga under högt tryck och raffineras sedan med honung. Detta skapar en gyllene, behagligt krispig konsistens med en delikat honungssmak. Den puffade spelt smakar lika bra som den är som den är som den är med mjölk, yoghurt eller växtbaserade drycker - oavsett om det är till frukost eller som ett litet me...

Scrolla till toppen