Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Cerealier › Müsli". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 8:

Wholey Eko Good Mood Müsli Choc Peanut

: Enhet: 375 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,15 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 421 g...
: Beskrivning (förkortad):

Om du har bråttom - ta din Choc Peanut Müsli och lägg den i skålen! Vad innehåller den? Rejäla flingor av havre och fullkornsspelt, utsökt vegansk choklad, rostade jordnötter och söta dadelflingor. För en bra start på dagen. Utan raffinerat socker...

Wholey Eko Good Mood Müsli Triple Choc

: Enhet: 375 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,15 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 425 g...
: Beskrivning (förkortad):

En müsli för en riktigt bra start på dagen! Njut av den fulla kraften från fullkornshavreflingor, fullkornsspeltflingor och fullkornsveteflingor, den läckra smaken av fina kakaodroppar och den fruktiga sötman från dadelflingor...

Bohlsener Mühle Eko basmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,26 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 548 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna ekologiska fullkornsflingmix med havre, korn, råg och spelt, kombinerat med linfrön, solrosfrön, havrekli, pumpafrön och sesamfrön, är en utmärkt bas för dina egna müsli-kreationer. En vegansk godbit till frukost eller helt enkelt som ett mellanmål mellan måltiderna...

Bohlsener Mühle Eko Müsli Choklad och helmjölk

: Enhet: 400 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,28 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 448 g...
: Beskrivning (förkortad):

Värdefulla spannmålsflingor gjorda av hela korn av havre, korn och spelt kombineras med delikata helmjölksdroppar, knapriga kakaoflingor och krispiga chokladkrispies. Fiberrik, extra chokladig godbit utan russin till frukost eller bara som ett mellanmål...

Burger Mühle Eko Chokladmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,87 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 797 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av den fina chokladsmaken i kombination med värmande flingor och krispiga flingor i denna chokladmüsli. En fröjd med kall mjölk eller en växtdryck, oavsett om det är till frukost eller mellan måltiderna...

Freche Freunde Eko krispig müsli banan & kakao

: Enhet: 280 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,18 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 297 g...
: Beskrivning (förkortad):

En krispig start på dagen: denna krispiga müsli kombinerar en mild banansmak med fin kakao och värdefullt fullkorn. Den balanserade blandningen ger en behaglig chokladsmak och en textur som är härligt krispig. Oavsett om det är med mjölk, en växtbaserad dryck eller som topping på yoghurt, är denna müsli en njutning sked efter sked...

Freche Freunde Eko Krispig Müsli Bärblandning

: Enhet: 280 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,54 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 300 g...
: Beskrivning (förkortad):

En fräck kombination av krispiga rödbetsfärgade kluster, cornflakes, rispops och frystorkade jordgubbs- och hallonbitar. För färgglad, krispig njutning i müsliskålen...

GranoVita Fullkorn knaprig müsli utan russin

: Enhet: 1 kg: Pris: 9,20 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,20 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i 1 kg-förpackning. Fullkornshavregrynen bakas krispiga i ugnen och får genom förädling med Ur-sötma och kokosflingor sin unika smak. Prova Whole Grain Crunchy Muesli utan russin till desserter och andra söta rätter...

GranoVita Fullkorn knaprig nöt-mandelmüsli

: Enhet: 1000 g: Pris: 12,24 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,24 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Fullkornshavren bakas krispig tillsammans med Ur-sötma i ugnen och får på så sätt sin unika smak. Prova Whole Grain Crunchy Nut Almond Muesli till desserter och andra söta rätter...

Hammermühle Simply Seeds eko kanel krispig müsli, glutenfri

: Enhet: 350 g: Pris: 5,01 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,31 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 360 g...
: Beskrivning (förkortad):

Börja dagen med en krispig godbit i din müsliskål. Den knapriga blandningen av krispigt bakade fullkornshavreflingor, frön, korn och kokoschips avrundas med fin Ceylonkanel. För en gourmetfrukost eller bara som ett mellanmål...

mymuesli Eko blåbärsmüsli 2go

: Enhet: 85 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,47 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 105 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en 85 g-to-go-kopp. Krispig, bärig och flingig med en mängd olika flingor. Den fruktiga blandningen av blåbär, jordgubbar och banan med havrekross och vita speltbollar ger ett leende på läpparna hos müslientusiaster...

mymuesli Eko hallon-mörkchoklad-müsli

: Enhet: 500 g: Pris: 9,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,82 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 566 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krossade bitar av kakao och quinoa utgör grunden för denna gourmetmüsli. Tranbär med mörk choklad och hallon avrundar harmoniskt den chokladiga, fruktiga karaktären...

mymuesli Eko honung- och nötmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 8,68 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,36 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 568 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispig havre är basen i denna gourmetmüsli. Dadelkuber och honung ger naturlig sötma. Mandel, cashewnötter och hasselnötter ger blandningen dess omisskännliga karaktär. Helt enkelt oemotståndlig med kall mjölk eller din växtbaserade favoritdryck...

Rosengarten Eko dinkelmüsli med choklad

: Enhet: 350 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,71 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 362 g...
: Beskrivning (förkortad):

Dinkelmüsli med choklad, torkade aprikoser och äpplen, speltflingor och kanel. Utan några russin! Som frukost, mellanmål på jobbet eller som en utsökt middag - den ekologiska speltmüslin med choklad smakar gott när som helst på dagen...

Sarchio Eko fruktmüsli med kokosnöt och mango

: Enhet: 300 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 309 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tre typer av fullkornsflingor från havre, korn och spelt kombineras med fina kokoschips, fruktiga mangobitar och cashewnötter för att skapa en oemotståndlig blandning. Samspelet mellan en nötaktig bas och exotisk sötma kommer att transportera dig till tropiska stränder vid frukosten...

Sarchio Eko Müsli med frön och tranbär

: Enhet: 300 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 309 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kombinationen av integrerade flingor av farro, orzo och avena kryddas med doften av nocciola från semlor av girasole och zucca och med den friterade doften från mirtilli Rossi. En mångsidig miscela för att starta dagen med glädje eller för en spuntino veloce...

Sarchio Eko müsli med mandel, hasselnötter och äpplen, glutenfri

: Enhet: 250 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,20 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 260 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna glutenfria müsli imponerar med sin balanserade kombination av noggrant utvalda ingredienser. Hela mandlar, hasselnötter och fruktiga äppelbitar kombineras med mjuka havre- och boveteflingor för att skapa en väl avrundad smakupplevelse. Oavsett om det är till frukost eller som mellanmål är denna müsli alltid ett utsökt val...

Sarchio Eko müsli med mörk choklad och banan, glutenfri

: Enhet: 250 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,20 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 261 g...
: Beskrivning (förkortad):

En glutenfri müsli gjord på fullkornshavreflingor och boveteflingor, förfinad med banan och mörk choklad. Den har en behaglig nötaktig smak, är något söt och ger en skön start på dagen...

Scrolla till toppen