: Enhet: 400 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,35 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 423 g...
: Beskrivning (förkortad):
Proteinbrödet toast kombinerar en behagligt fluffig konsistens med en fint balanserad blandning av frön. Dess milda smak och mångsidighet gör det till den perfekta basen för söta eller salta toppings, rostat eller färskt från förpackningen. En följeslagare för varje dag...
: Enhet: 400 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,05 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 430 g...
: Beskrivning (förkortad):
utan salt och utan jäst. Det groddade vetebrödet har en söt, nötaktig smak. Servera brödet med valfritt smör och pålägg. Passar även bra att rosta eller grilla i stekpannan...
: Enhet: 400 g: Pris: 6,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,73 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 448 g...
: Beskrivning (förkortad):
Innehåller varken jäst eller surdeg. Detta bröd är endast gjort på spelt och vatten. Groddat bröd tillverkas genom att speltkornen groddas i 2-3 dagar och sedan bakas limpan vid låg temperatur 110 °C - 130 °C. Gott med miso och nötsmör, hemgjord hummus eller chokladspread...
: Enhet: 2 gånger 200 g: Pris: 5,96 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,90 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 420 g...
: Beskrivning (förkortad):
Eftersom degen får jäsa i 12 timmar blir detta tunnbröd fluffigt på insidan och krispigt på utsidan. Pinsa är som en fusion av pizza och focaccia. Fyll bara på med ingredienser från Medelhavet, grädda kort i ugnen och njut sedan...
: Enhet: 2 gånger 120 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,83 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 252 g...
: Beskrivning (förkortad):
Naan är ett platt bröd som vanligtvis serveras med indisk curry. Men du kan också dippa, och fylla i oändlighet med dipp, såser, grillade grönsaker och delikatesser...
: Enhet: 2 gånger 120 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,83 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 260 g...
: Beskrivning (förkortad):
övertygar med en behaglig vitlöksnot. Naan är ett platt bröd som vanligtvis serveras med indisk curry. Men du kan också doppa och fylla i oändlighet med dipp, såser, grillade grönsaker och delikatesser...
: Enhet: 300 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,37 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 310 g...
: Beskrivning (förkortad):
Njut av ett smakrikt fullkornshavrebröd med frön och kärnor som solrosfrön, linfrön, pumpafrön och psylliumskal. Oavsett om det är frukost, lunch eller middag - det här brödet, tillsammans med ditt favoritpålägg, blir en snabb, varierad och välsmakande måltid...
: Enhet: 300 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,37 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 328 g...
: Beskrivning (förkortad):
Detta bröd får en underbar jularom från tillsatsen av äpplen, sultanrussin, kanel och valnötter. Brödet är klart att äta och skivas, och njutningen kommer till sin fulla rätt tillsammans med smör och sylt eller valfritt pålägg...
: Enhet: 170 g: Pris: 6,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 38,12 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 264 g...
: Beskrivning (förkortad):
Förpackningen innehåller 3 glutenfria snigelformade bakverk med russin. Ta ut russinsniglarna ur förpackningen, förvärm ugnen till 180°C, klara att äta på ca 4 minuter...
: Enhet: 300 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,67 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 324 g...
: Beskrivning (förkortad):
Det salta brödet med groddad spelt, solrosfrön och morötter är endast tillgängligt säsongsvis. E'sener sommarbröd smakar särskilt bra med salta pålägg och nyskivade grönsaker. Precis vad som behövs för ett rejält mellanmål...
: Enhet: 375 g: Pris: 2,04 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,44 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 429 g...
: Beskrivning (förkortad):
är ett fullkornsrågbröd med chiafrön som bakats med naturlig surdeg. Brödet är veganskt, laktosfritt och har ett högt fiberinnehåll. Helt rätt för en utsökt frukost eller ett mellanmål...
: Enhet: 300 g: Pris: 5,64 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 369 g...
: Beskrivning (förkortad):
Redan skivat. Brödet innehåller ingredienser som sultanrussin, valnötter, torkade äpplen och kanel. Njut av julbrödsspecialiteten bäst med smör och sylt...
: Enhet: 220 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,55 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 255 g...
: Beskrivning (förkortad):
Det traditionella receptet för osyrat bröd kräver endast vetemjöl och vatten, utan tillsats av jäst. Denna Matzo är gjord uteslutande med mjukt vetemjöl och passar bra att följa med varje måltid som ersättning för bröd. Den passar också bra till söta och salta pålägg...