Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Bioturm i kategorin "Naturkosmetik › Kroppsvård › Kroppslotioner". Sortering: Produktnamn alfabetiskt:

Bioturm Återfuktande lotion

: Enhet: 200 ml: Pris: 15,85 Euro: Grundpris: 1 l = 79,25 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 256 g...
: Beskrivning (förkortad):

i storlek 200 ml. Den lätta, snabbt absorberande lotionen med panthenol och jojobaolja stödjer hudens återhämtning och verkar lugnande. Lacto-Intensiv-aktivkomplexet med sina hudliknande beståndsdelar hjälper till att normalisera och lugna huden. Urea, en naturlig fuktbindande faktor, ökar hudens fukthalt...

Bioturm Återfuktande lotion

: Enhet: 500 ml: Pris: 31,82 Euro: Grundpris: 1 l = 63,64 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 549 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den lätta, snabbt absorberande lotionen med panthenol och jojobaolja stödjer hudens återhämtning och verkar lugnande. Lacto-Intensiv-aktivkomplexet med sina hudliknande beståndsdelar hjälper till att normalisera och lugna huden. Urea, en naturlig fuktbindande faktor, ökar hudens fukthalt...

Bioturm Fuktlotion, provstorlek

: Enhet: 5 ml: Pris: 1,04 Euro: Grundpris: 1 l = 208,00 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 8 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den lilla storleken 5 ml att lära känna. Den lätta, snabbt absorberande lotionen med panthenol och jojobaolja stödjer hudens återhämtning och verkar lugnande. Lacto-Intensiv-aktivkomplexet med sina hudliknande beståndsdelar hjälper till att normalisera och lugna huden. Urea, en naturlig fuktbindande faktor, ökar hudens fukthalt...

Bioturm Kroppslotion citron

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,91 Euro: Grundpris: 1 l = 54,55 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 220 g...
: Beskrivning (förkortad):

Som en gyllene solstråle på huden livar den friska citronaromen upp sinnena. Den veganska vårdformulan med ekologiskt sheasmör, ekologiska oljor och naturligt betain hjälper till att reglera hudens fukthalt och ger en sammetslen hudkänsla. Den lätta lotionen absorberas snabbt utan att kännas fet. För en vital start på dagen eller en liten stunds extra omtanke dä...

Bioturm Kroppslotion granatäpple

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,91 Euro: Grundpris: 1 l = 54,55 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 220 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den fruktigt lockande doften av granatäpple smeker själen. Den regenererande veganska vårdformulan med ekologiskt sheasmör, ekologiska oljor och naturligt betain skämmer bort huden och lämnar en sammetslen känsla...

Bioturm Kroppslotion grapefrukt blodapelsin

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,91 Euro: Grundpris: 1 l = 54,55 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 220 g...
: Beskrivning (förkortad):

Grapefruktens sprudlande friskhet möter blodapelsinens sensuella sötma en harmonisk doft som omsluter dig som en varm sommarbris. Den lätta konsistensen med ekologiskt sheasmör, ekologiska oljor och naturligt betain vårdar huden intensivt och ger en slät och smidig hudkänsla...

Bioturm Kroppslotion ros

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,91 Euro: Grundpris: 1 l = 54,55 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 220 g...
: Beskrivning (förkortad):

Bodylotionen med värdefullt ekologiskt sheasmör, ekologiska oljor och naturligt betain skyddar huden mot uttorkning och lämnar den silkeslen och slät. Den sensuellt eleganta rosdoften fulländar vårdupplevelsen och verkar harmoniserande. Den regenererande vårdlotionen är underbart mild och absorberas snabbt...

Bioturm Kroppslotion vanilj

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,91 Euro: Grundpris: 1 l = 54,55 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 220 g...
: Beskrivning (förkortad):

En mild vaniljarom möter hudskämmande vård med ekologiskt sheasmör, ekologiska oljor och naturligt betain. Förutom sina vårdande och skyddande egenskaper absorberas lotionen snabbt utan att kännas fet. Den sensuella vaniljdoften omsluter mjukt och skapar en känsla av välbefinnande. För alla som längtar efter lätt vård med en touch av elegans...

Bioturm Lipid Lotion

: Enhet: 200 ml: Pris: 15,85 Euro: Grundpris: 1 l = 79,25 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 252 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rik vård för torr och lipidfattig hud. Med urea och panthenol samt en hög oljehalt tillför lipidlotionen rikligt med fukt till torr och lipidfattig hud och stödjer därmed återhämtning och vård...

Bioturm Lipid Lotion, provstorlek

: Enhet: 3 ml: Pris: 0,51 Euro: Grundpris: 1 l = 170,00 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 5 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den lilla storleken 3 ml. Rik vård för torr och lipidfattig hud. Med urea och panthenol samt en hög oljehalt tillför lipidlotionen rikligt med fukt till torr och lipidfattig hud och stödjer därmed återhämtning och vård...

Bioturm Lotion 10% Urea

: Enhet: 200 ml: Pris: 15,01 Euro: Grundpris: 1 l = 75,05 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 243 g...
: Beskrivning (förkortad):

Urea förekommer naturligt på människans hud som en naturlig fuktbindande faktor. Mycket torr hud innehåller ofta mindre urea och kan därför binda mindre fukt. 10 % Urea Lotion tillför huden urea och stödjer därmed dess förmåga att binda fukt. Tillsammans med Lacto-Intensiv-aktivkomplexet får påfrestad hud intensiv vård...

Bioturm Lotion med havre

: Enhet: 200 ml: Pris: 16,69 Euro: Grundpris: 1 l = 83,45 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 257 g...
: Beskrivning (förkortad):

Havremjöl och det särskilda Lacto-Intensiv-aktivkomplexet kombineras i denna lotion. För vård av torr och känslig hud, även vid atopiskt eksem. Tack vare regenererande ingredienser som avenantramid och beta-glukan hjälper havremjölet till att lugna irriterad hud...

Bioturm Silver Lotion

: Enhet: 150 ml: Pris: 15,85 Euro: Grundpris: 1 l = 105,67 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 188 g...
: Beskrivning (förkortad):

I denna lotion kombineras mikrosilver med zink. Lotionen vårdar och lugnar påfrestad, sprucken eller torr hud. Rena växtoljor tillför dessutom huden högkvalitativa lipider och fukt. Minskar irritationer och hjälper till att lugna huden...

Scrolla till toppen