Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Alle produkter i kategorien "Naturkost › Bagning › Bageingredienser". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 6:

Rapunzel Øko tørret gær

: Enhed: 9 g: Pris: 1,04 Euro: Grundpris: 1 kg = 115,56 Euro: Tilgængelighed: 137 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 11 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Tør bagegær med naturlig gærsmag til søde og salte kager. Tilstrækkelig til 500 g mel. Tørgær behøver ikke at blive udrørt...

Seitenbacher Øko naturlig surdej

: Enhed: 75 g: Pris: 1,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,53 Euro: Tilgængelighed: Allerede i restordre - Snart tilgængelig igen: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 76 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Bagning med surdej er næsten blevet glemt i husholdningen. Dette produkt gør det muligt at bage med smagen som på oldemors tid, selv ved hjælp af en automatisk bagemaskine. Surdej er en af de ældste naturlige bageingredienser til brød. Den giver dit hjemmebagte brød en unik smag og holder det frisk i længere tid...

Seitenbacher Øko naturlig surdej, dobbeltpakke

: Enhed: 2 gange 75 g: Pris: 2,09 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,93 Euro: Tilgængelighed: Allerede i restordre - Snart tilgængelig igen: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 181 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i den praktiske dobbeltpakke. Bagning med surdej er næsten blevet glemt i husholdningen. Dette produkt gør det muligt at bage med smagen som på oldemors tid, selv ved hjælp af en automatisk bagemaskine. Surdej er en af de ældste naturlige bageingredienser til brød. Den giver dit hjemmebagte brød en unik smag og holder det frisk i længere tid...

Sekowa Øko Special Baking Ferment

: Enhed: 250 g: Pris: 6,88 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,52 Euro: Tilgængelighed: 16 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 299 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er et økologisk bagemiddel, der hjælper med at løsne dejen. Fermentet bruges alene, dvs. uden tilsætning af gær, surdej osv. Den er baseret på blomsterhonning, ærter, hvede og majs fra spontanfermentering. Nektargærene og fermenterne i honningen fordøjer kornet på deres egen måde...

Vitam Gær uden emulgator

: Enhed: 11 g: Pris: 0,81 Euro: Grundpris: 1 kg = 73,64 Euro: Tilgængelighed: 14 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 14 g...
: Beskrivelse (forkortet):

På grund af den skånsomme tørring er Vitam Gær uden Emulgator altid frisk til din rådighed og kan bruges til alle typer surdeje. Til pizza- og brøddej, sød gærdej, til frugtkager og meget mere...

Vitam Gær uden fordej

: Enhed: 11 g: Pris: 0,81 Euro: Grundpris: 1 kg = 73,64 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 13 g...
: Beskrivelse (forkortet):

gør det nemt at lave vellykkede gærdeje. På grund af den skånsomme tørring er Vitams økologiske gær altid frisk og kan bruges til alle typer gærdeje. Til 500 g mel. 11 g tørgær svarer til 42 g gærterning...

Vitam Som citronskal

: Enhed: 10 g: Pris: 1,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 127,00 Euro: Tilgængelighed: 12 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 35 g...
: Beskrivelse (forkortet):

giver den typiske skalsmag af citronskal i et let tilgængeligt alternativ til frisk frugt. Den praktiske blanding af økologisk citronskal og maltodextrin giver smag til bagværk, desserter, drikkevarer og hjemmelavede saucer på en rent naturlig måde...

Vitam Øko surdej

: Enhed: 15 g: Pris: 0,81 Euro: Grundpris: 1 kg = 54,00 Euro: Tilgængelighed: Allerede i restordre - Snart tilgængelig igen: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 19 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Til fremstilling af rugbrød og blandede rugbrød. Original surdej lavet af økologisk fuldkornsrugmel og levende surdejskulturer. Efter fuldstændig modning og skånsom tørring er den nu klar til at blive bagt med det samme. Uden kompleks dejhåndtering og uønskede fremmede gærtyper garanterer Vitam surdej dig nem håndtering og fuld smag...

Vivani Øko hvid kogechokolade

: Enhed: 150 g: Pris: 5,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,73 Euro: Tilgængelighed: 16 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 2,2 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 158 g...
: Beskrivelse (forkortet):

til raffinering af chokolade, desserter, kager og bagværk. Den økologiske hvide kogechokolade fremtryller de fineste kreationer og er nem at håndtere. Giv din kreativitet frit løb i madlavning og bagning...

Vivani Øko mælkechokolade til madlavning

: Enhed: 150 g: Pris: 5,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,53 Euro: Tilgængelighed: 14 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 158 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Til hobbykonditoren: overtrækschokolade til praliner, desserter, kager, bagværk og meget mere. Nyd og opdag dens alsidige anvendelser i køkkenet eller på konditoriet...

Vivani Øko mørk kogechokolade 70% kakao

: Enhed: 150 g: Pris: 5,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,53 Euro: Tilgængelighed: 27 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 160 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er særligt velegnet til forædling af praliner, desserter, kager og bagværk. Den fine økologiske mørke overtrækschokolade med 70% kakao tryller de fineste kreationer frem og er nem at håndtere...

Werz Øko fuldkornsboghvedegryn, glutenfri

: Enhed: 250 g: Pris: 3,96 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,84 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 280 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Til bagning og madlavning af hele kornet. Boghvedegryn kan bruges til at tilberede mange retter, f.eks. tærter, kager, dumplings, bagværk og meget mere...

Werz Øko tartar-bagepulver, glutenfri

: Enhed: 150 g: Pris: 5,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,00 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 190 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Det glutenfri tandsten-bagepulver indeholder ikke noget fosfat. Den naturlige vinsyre fås f.eks. ved fremstilling af mousserende vin. Vinsyrebaseret bagepulver er et alternativ til konventionelt bagepulver...

Zotter Øko Choco Drops hvid chokolade

: Enhed: 100 g: Pris: 6,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 65,40 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 116 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Små hvide chokoladedråber med vaniljesmag og en fantastisk smeltende konsistens. 30 % kakaosmør møder aromatiseret bjergmælk. Raffineret med ægte vanilje og et strejf af kanel. Den aromatiserede topping til müsli, is og desserter eller til bagning...

Zotter Øko Choco Drops mælkechokolade 50%

: Enhed: 100 g: Pris: 6,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 65,40 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 116 g...
: Beskrivelse (forkortet):

De små mælkechokoladedråber med 50 % kakaoindhold giver ægte chokoladesmag. Raffineret med økologisk bjergmælk, fin sødme fra rårørsukker, rent kakaosmør og ægte vanilje. Delikat smeltende til bagning eller som topping til müsli, is og desserter...

Zotter Øko Choco Drops mørk chokolade 70%

: Enhed: 100 g: Pris: 6,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 65,40 Euro: Tilgængelighed: Allerede i restordre - Snart tilgængelig igen: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 116 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Små mørke chokoladedråber med den ultimative chokoladesmag. Med 70 % kakaotørstof samt en let sødme fra rårørsukker og rent kakaosmør, der smelter i munden. Den perfekte topping til müsli, is eller desserter for chokoladeelskere...

Zotter Øko Glødepærer Kuvertüre Hindbær

: Enhed: 130 g: Pris: 8,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 62,46 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 146 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En rød frugtcouverture, hvis naturlige smag og smukke farve udelukkende stammer fra bær, med en intens hindbærsmag, der er syrlig og frugtagtig og ikke for sød, og en mørt smeltende konsistens skabt med rent kakaosmør. Den kommer i form af små lyspærer skåret i halve. Den er velegnet til bagning, bonbons, chokoladetemperering eller bare som ...

Zotter Øko Glødepærer Kuvertüre Hvid

: Enhed: 130 g: Pris: 6,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,31 Euro: Tilgængelighed: Allerede i restordre - Snart tilgængelig igen: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 146 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En hvid, smeltende chokolade af sublim kvalitet: med 30 % kakaosmør, bjergmælk, rårørsukker, helrørsukker, en knivspids vanilje, et strejf af kanel og salt, men ingen alternative fedtstoffer. Den kommer i form af små pærer skåret i halve. Den er velegnet til bagning, bonbons, chokoladetemperering eller bare som en snack...

Zotter Øko Glødepærer Kuvertüre Hvide Ris

: Enhed: 130 g: Pris: 8,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 62,46 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 146 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Denne veganske, hvide couverture er udelukkende baseret på ris. Eventuelle mælkekomponenter er erstattet af rispulver kombineret med rent kakaosmør, rårørsukker og vanilje med solsikkelecithin. Den kommer i form af små pærer skåret i halve. Den er velegnet til bagning, bonbons, chokoladetemperering eller bare som en snack...

Zotter Øko Glødepærer Kuvertüre Jordbær

: Enhed: 130 g: Pris: 8,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 62,46 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 146 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En jordbærcouverture med en overraskende intens smag af friske jordbær, der udelukkende stammer fra det høje frugtindhold. Det er en ren frugtforkælelse med et intenst karmoisinrødt udseende, en naturligt frugtagtig og syrlig smag, en subtil sødme og en blød smelte skabt med rent kakaosmør. Den kommer i form af små lyspærer skåret i halve. V...

Scroll til toppen