: Enhet: 70 g: Pris: 5,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 72,57 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,9 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 75 g...
: Beskrivning (förkortad):
En blandning av mandarin och lime med en smak av solmogna mandariner är Yuzu, en trendig ingrediens för toppkockar. Vit choklad används tillsammans med Yuzu-juice från Japan, en skvätt mandarin och lite citronjuice för att skapa en fruktig, uppfriskande chokladganache, och allt detta toppas med mjölkchoklad med 50 % kakaohalt...
: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ser bra ut och smakar ännu bättre: en fruktig-rosa hallonganache, dess saftiga bärsmak och fantastiska färg härrör helt från naturliga hallon. Mycket fruktig, uppfriskande syrlig och med en fascinerande äkta bärsmak. Omsluten av ett tunt lager vit choklad och täckt av fin mörk choklad med 70 % kakaohalt...
: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):
En utsökt fyllning av mandelpralin med vit choklad. En fantastisk mandelkrokant gjord på nykaramelliserad kanderad mandel får dig på festhumör. Och som en utsökt avslutning ett mjukt mjölkchokladöverdrag med 50 % kakaohalt...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mörk mjölkchoklad fylld med en ostganache. Ren ostchoklads comeback: En söt ostganache tillverkad av smältost från ekologiska ostmejeriet på gården Deutschmann, avrundad med en touch av äppelbalsamvinäger, mandelnougat och vit choklad. Inhöljd i mjölkchoklad med en krispig kakaohalt på 60 procent...
: Enhet: 70 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 70,14 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):
En fruktig, smakrik och söt ostchoklad: en söt ostganache gjord på mjukost, valnötspralin och en skvätt grappa, kombinerad med ett mangochutneylager skapat på mango, en skvätt limejuice och lite Zotter Muscaris-vin samt en generös handfull kryddor. Alltsammans är överdraget med utsökt mjölkchoklad med en kakaohalt på 60%...
: Enhet: 70 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 70,14 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):
I Vorarlberg kan de verkligen allt om ost, men den söta avledningen med en ostchoklad är en helt annan nivå av utsökthet. En sublim ostganache med små, alkoholhaltiga grapparosiner, tillsammans med en hemmagjord, nötaktig valnötspralin. Alltsammans är täckt av en smaskig mjölkchoklad med 60 % kakaohalt...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mörk mjölkchoklad 50 % fylld med vaniljkrämganache och mandelnougat, berikad med bitar av pepparkaka. Ovanpå ligger ett mjukt puddinglager av vispad grädde, vit choklad, vanilj och honung. Och under det, en delikat smältande mandelnougat, i vilken rikligt med hembakade pepparkakssmulor är nedsänkta, vilket mjukar upp och förtjusar gommen med kane...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 84 g...
: Beskrivning (förkortad):
I förpackningen finns en söt karamellskiva som frestande smakar karamellgodis och som har förfinats med små karamellchips. Ytterligare en liten karamellskiva i mitten ger ännu mer karamellglädje...
: Enhet: 70 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 70,14 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 88 g...
: Beskrivning (förkortad):
Varierad och färgstark, precis som livet: en mjölkchokladskiva och en ädel liten vit chokladskiva. Färgrikt dekorerad runtom med krispiga chokladfrukter: krispiga jordgubbar i rosa jordgubbsöverdrag, passionsfrukt i solgult passionsfruktsöverdrag och blåbär i lila blåbärsöverdrag, vars fantastiska färger skapas naturligt endast fr...
: Enhet: 70 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 70,14 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 84 g...
: Beskrivning (förkortad):
I ytterförpackningen väntar en rund ekologisk choklad gjord av vit choklad och mjölkchoklad. Inbäddad i den finns en annan skiva med kakaosmör och torkade hallon. Den söta chokladballaden är dekorerad runt om med rosenblad...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 84 g...
: Beskrivning (förkortad):
Upptäck en mörk choklad med 70% kakaohalt som kombineras med en liten, mörk skiva med 80% kakaohalt, som båda erbjuder en intensiv chokladnjutning. Den ekologiska chokladskivan är förstärkt med krispiga, nyrostade kakaonibs...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 72,57 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,9 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 75 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den rena frukt-nöt-kakao energin, helt sockeralternativ och vegan. Överdraget består av 100 % kakao, men skapelsen är ändå söt i sin helhet, för inuti finns en fyllning av söta dadelfrukter, med utvalda söta dadlar som är mycket mjuka och smälter försiktigt. Det finns också ett tunt lager cashewnougat som smälter i munnen och som endast är sötad me...
: Enhet: 5 gånger 22 g: Pris: 8,58 Euro: Grundpris: 1 kg = 78,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):
En drickchoklad som hämtad ur en saga med en orientalisk touch, sötad med dadelsocker, som är gjort av rena malda dadlar. Basen i chokladen är en hemmagjord cashewpralin som är smaksatt med apelsinolja, kanel, kardemumma, ingefära, gurkmeja och timutpeppar, som inte är skarp i smaken utan har en spännande citrussmak. Helt och hållet vegansk!...
: Enhet: 5 gånger 22 g: Pris: 8,58 Euro: Grundpris: 1 kg = 78,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 138 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ube Kokos kombinerar den intensivt lila uben med snövit kokos. Ubes milda, lätt nötiga arom med en ton av vanilj harmonierar perfekt med den tropiskt krämiga smaken av kokos. Ubepulver kombinerat med kokoskuvertyr och lite citron ger en färgstark och trendig dryck som dessutom är helt vegansk. Tips: Njut med en vit växtdryck t.ex. risdryck, mjölk e...
: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 83 g...
: Beskrivning (förkortad):
Smakmässigt mitt i prick! En krämig, lätt söt kaffeganache med en kraftig kaffesmak, blandad med mörk choklad och en skvätt mjölk. Den är överdragen med ett tunt lager vit choklad och täckt med mörk choklad...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 75 g...
: Beskrivning (förkortad):
Nötaktig och uppfriskande: cashewnougat och macadamianougat, förfinad med lite mjölkchoklad. Inramad med ett tunt lager vit choklad och täckt med en vit citronöverdrag. Uppfriskande citronig i början och sedan himmelskt smältande!...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 75 g...
: Beskrivning (förkortad):
Aprikosbar med kakaosmör och pumpafröpralin med bitar av pumpafrön. Kärlek på det steiriska sättet: en fruktig, gul aprikoskuvertyr på utsidan, vars smak härrör från enbart frukt, och en ömsint smältande klassisk grön pumpafröpralin på insidan, med massor av nyrostade hackade pumpafrön. Rent kakaosmör säkerställer en utsökt fin smältning...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 81 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en bar med vilda bär och kokosnöt sötad med dadelsocker. Fruktig och helt vegansk: en lila fruktbar, skapad av en vit kokosnöt och många hallon och blåbär, som ger denna läckra skapelse sin fantastiska färg och autentiska och mycket bäriga smak. Den är sötad med dadelsocker, den nya och trendiga ingrediensen som tillverkas av torkade dadlar och är...
: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 73 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ett drömlikt par: på utsidan en rosa hallonkuvertyr skapad med hallon och rent kakaosmör, en subtil sötma av rårörsocker och en uppfriskande skvätt citron. Och på insidan en mjuk smältande, lätt mandelpralin, skapad med nyrostad mandel, förhöjd med rosenblad och avslutad med massor av krispiga mandelbitar...
: Enhet: 20 g: Pris: 2,20 Euro: Grundpris: 1 kg = 110,00 Euro: Tillgänglighet: 25 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 23 g...
: Beskrivning (förkortad):
En hasselnötsnougat som smälter i munnen gjord på massor av mörkrostade hasselnötter och rent kakaosmör, förfinad med krispig hasselnötskrokant, bourbonvanilj och kanel. Omhöljd i mörk choklad med 70% kakaohalt och karaktär. Helt och hållet veganskt!...