Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Zotter i kategorin "Naturkost › Sötsaker". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 5:

Zotter Eko Choklad Lager-nougat, vegansk

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):

När nötter smälter. En mörk choklad fylld med tre olika sorters praliner: ett lager hasselnötspraliner, toppat med en grön pumpafröpraliné och krönt med en mjuksmältande valnötspraliné. Denna nötiga klassiker är helt vegansk...

Zotter Eko Choklad Lime och passionsfrukt

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 83 g...
: Beskrivning (förkortad):

En fruktig passionsfruktsganache förstärkt med uppfriskande syrlig limejuice, tillsammans med en fin, vit chokladganache som sätter fart på dig med lite polenta, citronconfit, sötpotatis och en generös skvätt rörsockerbrandy, täckt av mörk choklad med 70% kakaohalt...

Zotter Eko Choklad Mandarin matcha kokosnöt, vegan

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 77 g...
: Beskrivning (förkortad):

Noble Bitter Chocolate fylld med mandaringelé 21%, ganache med grönt te 17% och kokosnötpralin 17%. Tre steg av läckerhet: en mycket fruktig mandaringelé på en kokosnötspralin, krispigt förstärkt med några karamelliserade kokosflingor. Toppad med ett grönt matcha-lager skapat med en blandning av vit sojadeko och grönt te. Spännande ann...

Zotter Eko Choklad Mandel Marsipan

: Enhet: 70 g: Pris: 5,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 72,57 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,9 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):

Bergsmjölkchoklad fylld med 30% mandelpralin och 30% marsipan. En mjölkchoklad med 50% kakaohalt, fylld med en mjuk smältande mandelpralin gjord på rostad mandel, förstärkt med en hint av vit choklad och toppad med ett andra lager mandelmarsipan...

Zotter Eko Choklad Mandel Praliné Intense

: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 73 g...
: Beskrivning (förkortad):

Inspirerad av fransk mörk nougat har en mörkrostad mandelnougat med intensiv mandelsmak skapats och blandats med lite fin choklad med hela 80% kakaohalt. Kompositionen avrundas med en nypa salt. Resultatet är en delikat smältande, intensiv smak med en balanserad sötma. Täckt av ett tunt lager mörk choklad med 80 % kakaohalt och slutligen över...

Zotter Eko Choklad Mandel- och marsipan Tack

: Enhet: 70 g: Pris: 5,01 Euro: Grundpris: 1 kg = 71,57 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 73 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett sött tack skapat med choklad: smaskig mjölkchoklad fylld med en ömsint smältande mandelpralin skapad med rostade mandlar och förstärkt med en antydan till vit choklad. Den är toppad med ett andra, läckert marsipanlager...

Zotter Eko Choklad Mango Chilli

: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 75 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktig mango med chilivibbar. Ett fruktigt mangolager av mango, cashewnougat och en gnutta citron på en chokladganache, blandad med mjölkchoklad och mörk choklad, kryddad med Bird's Eye-chili och med en gnutta sockerrörsbrandy som ger vingar. Överdragen i mjölkchoklad med 60% kakaohalt. Inspirerad av den gatumat gjord på mango kryddad med chili och sa...

Zotter Eko Choklad Mango Citron

: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 77 g...
: Beskrivning (förkortad):

Noble Bitter Chocolate fylld med 40% mangoganache och 20% citronganache. Fruity Dancing Stars: en mycket fruktig fyllning gjord av bitar av mango blandat med mangokuvertyr, cashewpralin och en skvätt citronsaft ovanpå ett citronchokladlager skapat med hemlagad citronconfit och vit choklad. En fruktig chokladdansshow med uppfriskande citronpiruetter, tä...

Zotter Eko choklad Marc de Champagne + hallon

: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 75 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mörk choklad med 70% kakaohalt, fylld med en chokladganache och smaksatt med det finaste champagnedestillatet. Den åtföljs av en fruktig-rosa hallonganache, vars mycket bäriga smak och fantastiska färg härrör helt naturligt från många hallon...

Zotter Eko Choklad Marc de Champagne + Hallon En present till dig

: Enhet: 70 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,57 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mörk choklad med 70% kakaohalt, fylld med en chokladganache och smaksatt med det finaste champagnedestillatet från Fleury. Den åtföljs av en fruktig-rosa hallonganache, vars mycket bäriga smak och fantastiska färg härrör helt naturligt från många hallon...

Zotter Eko choklad med ananas och cashewnötter

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vegansk mörk choklad, sötad med lönnsocker och malda dadlar, fylld med ett fruktigt, mjukt lager av ananas med en livlig syrlighet och små bitar av ananas. Toppad med ett lager av cashewnötnougat...

Zotter Eko choklad med apelsinkaramell och kokos

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kokosöverdrag med kakaosmör och mörk choklad, fylld med apelsinkaramell och en ganache av mandel, kokos och apelsin. Fruktkaramell med krispiga bitar. En solig, fruktig liten paus för den som gillar sötsaker: ett lager smörkaramell, berikat med apelsinjuice och apelsinolja. Lagt på en bas av hemlagad mandelnougat, avslutat med ett kris...

Zotter Eko Choklad med Aprikos och Vanilj

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mjölkchoklad fylld med aprikosmarzipan och vanilj-mandelnougat, berikad med våffelkross och aprikosbitar. Inspirerad av aprikosknödel: en fruktig, subtilt söt aprikosmarzipan med små aprikosbitar och en tydlig fruktig syrlighet. Tillsammans med en delikat smältande mandelnougat, förhöjd med Bourbon-vanilj och avrundad med krispig våffla. Öve...

Zotter Eko choklad med björnbär och hasselnötter

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mjölkchoklad med kastanjesmak, fylld med en ganache av björnbär och hasselnötsnougat. Ta en stund att koppla av och njuta: en hemlagad hasselnötsnougat som smälter i munnen och ett djuprött, fruktigt lager av björnbär, avrundat med en aning citron. Inhöljt i ett hemlagat kastanjöverdrag blandat med mjölkchoklad. Fruktigt och nötigt s...

Zotter Eko choklad med hallon Jag tycker om dig sååå mycket!

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ädel bitter choklad med 60% hallon i mitten. En fruktig rosa hallonganache med bärsmak och fantastisk färg. Mycket fruktig, uppfriskande syrlig, med en fascinerande äkta bärsmak. Omsluten av ett tunt lager vit choklad och täckt av fin mörk choklad med 70 % kakaohalt...

Zotter Eko choklad med hallonkaramell och fruktnougat

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mörk mjölkchoklad fylld med hallonkaramell och fruktnougat. Wow en rosig hallondröm: uppfriskande fruktig hallonupplevelse för alla åldrar som älskar sötsaker. Med en innovativ, fruktigt röd hallonkaramell som är underbart mjuk. Toppad med ett rosa fruktnougatlager, blandat av mandelnougat, mango, passionsfrukt och hallon, och l...

Zotter Eko choklad med hampapralin och bär

: Enhet: 70 g: Pris: 5,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 78 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mörk choklad med en fyllning av hampakräm, berikad med karamelliserade hampafrön och tranbärsganache. Vegansk bär- och nougatduo: En hampanougat som smälter i munnen med karamelliserade hampafrön, full av energi. Tillsammans med en intensivt röd tranbärsfyllning med en delikat mousse-liknande konsistens och en uppfriskande bärsmak. Inhöljd i...

Zotter Eko choklad med körsbärsbrännvin och marsipan

: Enhet: 70 g: Pris: 5,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 72,57 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 83 g...
: Beskrivning (förkortad):

Noble Bitter Chocolate fylld med marsipan och körsbärsbrandy. En Noble Bitter Chocolate fylld med körsbärskonjak. I det första lagret smälter konjaken tillsammans med marsipan och i det andra lagret med en ljus smörganache...

Zotter Eko Choklad med Rom

: Enhet: 70 g: Pris: 5,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 72,57 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,9 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 76 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett veganskt genidrag: en mörk chokladmousse, härligt luftig och chokladig, med en elegant ton av rom, täckt av en mörk, fin smakchoklad med 70 % kakaohalt. Moussebasen består av cashewnötter, som dock håller sig artigt i bakgrunden: choklad och rom har huvudrollen...

Zotter Eko choklad Milk Choco Mousse lyckobringare

: Enhet: 70 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 70,14 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 79 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mjuk, härligt smältande moussefyllning: den delikata mjölkchokladen med 40% kakao smälter till en fin, smörig konsistens. Fyllningen är täckt av mörk mjölkchoklad med 60% kakaokraft, vilket skapar en spännande kontrapunkt...

Scrolla till toppen