Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Rosengarten i kategorin "Naturkost › Sötsaker". Sortering: Produktnamn alfabetiskt:

Rosengarten Adventskalender Jultomten bakar kakor

: Enhet: 75 g: Pris: 5,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,40 Euro: Tillgänglighet: 31 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 143 g...
: Beskrivning (förkortad):

Adventskalender med 24 figurer tillverkade av mjölkchoklad. Varje kalenderlucka har ett nummer och kan enkelt öppnas genom perforeringen. Lite glädje för varje dag från den 1 december till den 24 december...

Rosengarten Adventskalender Jultomten med julgran

: Enhet: 75 g: Pris: 5,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,40 Euro: Tillgänglighet: 33 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 143 g...
: Beskrivning (förkortad):

Adventskalender med 24 figurer tillverkade av mjölkchoklad. Varje kalenderlucka har ett nummer och kan enkelt öppnas genom perforeringen. Lite glädje för varje dag från den 1 december till den 24 december...

Rosengarten Dominosteine Eko pepparkakor med gelé och mörk choklad

: Enhet: 140 g: Pris: 4,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 33,71 Euro: Tillgänglighet: 270 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 162 g...
: Beskrivning (förkortad):

De ekologiska pepparkakorna är bakade på spelt- och rågmjöl. De är fyllda med fin marsipan och en fyllning av äppelkräm och överdragna med ett tunt lager mörk choklad. Njut av vintertiden tillsammans med dina nära och kära!...

Rosengarten Eko Chai-choklad

: Enhet: 75 g: Pris: 5,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,40 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 95 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den ömsint smältande kakaokrämfyllningen, förfinad med aromatiska, vintriga chai-kryddor, gör dessa praliner till en unik njutning för de mest speciella stunderna. Varje chokladbit är omsorgsfullt förpackad i grönt papper...

Rosengarten Eko choklad- och äppelringar

: Enhet: 90 g: Pris: 3,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 42,11 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktiga äppelringar badar i utsökt mjölkchoklad. En söt godbit som stora och små finsmakare kommer att njuta av. Du kan dela förpackningen med familj och vänner eller njuta av den ensam...

Rosengarten Eko choklad- och kanelmandlar

: Enhet: 100 g: Pris: 4,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 47,20 Euro: Tillgänglighet: 117 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

En utsökt julgodis med choklad och nötter! Mandlarna är överdragna med mjölkchoklad och pudrade med kanel. Njut av den goda smaken av ekologiska Chocolate Cinnamon Almonds från Rosengarten. En fantastisk överraskning i varje egentillverkad adventskalender!...

Rosengarten Eko chokladbitar

: Enhet: 50 g: Pris: 2,15 Euro: Grundpris: 1 kg = 43,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 54 g...
: Beskrivning (förkortad):

För krispiga mellanmålsstunder. Krispiga cornflakes doppas i söt mjölkchoklad och blir till ett oemotståndligt mellanmål. Chokladigt knaprigt nöje för speciella stunder...

Rosengarten Eko chokladlolly hare mjölkchoklad

: Enhet: 15 g: Pris: 0,81 Euro: Grundpris: 1 kg = 54,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 20,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 16 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av en klubba i form av en kanin gjord av delikat smältande mjölkchoklad. Lolly förpackad i färgglad folie...

Rosengarten Eko chokladlolly hare vegan

: Enhet: 15 g: Pris: 1,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 20 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rolig chokladkanin i kaninform. Extra för veganer...

Rosengarten Eko chokladlolly hare vit choklad

: Enhet: 15 g: Pris: 1,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 20 g...
: Beskrivning (förkortad):

Välsmakande vit choklad på en pinne - inte bara en godbit för barn. Chokladen smälter i munnen och fingrarna förblir rena...

Rosengarten Eko chokladlolly jultomte mjölkchoklad

: Enhet: 15 g: Pris: 1,33 Euro: Grundpris: 1 kg = 88,67 Euro: Tillgänglighet: 193 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 19 g...
: Beskrivning (förkortad):

Jultomteformad mjölkchoklad på en pinne förpackad i en färgad folie. Som ett mellanmål, en present eller en adventskalenderfyllning. Denna chokladboll är ett fantastiskt och utsökt blickfång! Njut av adventssäsongen!...

Rosengarten Eko chokladlolly jultomte mörk choklad

: Enhet: 15 g: Pris: 1,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 95,33 Euro: Tillgänglighet: 101 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 17 g...
: Beskrivning (förkortad):

Lolly i form av jultomten gjord av utsökt mörk choklad, på en pinne och förpackad i färgad folie. Som mellanmål, present eller adventskalenderfyllning. Denna chokladboll är ett fantastiskt och utsökt blickfång! Njut av adventstiden!...

Rosengarten Eko chokladlolly jultomte vegan

: Enhet: 15 g: Pris: 1,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,67 Euro: Tillgänglighet: 30 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 21,7 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 18 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tillverkad av chokladöverdrag och på en pinne. Förpackad i färgad folie. Som mellanmål, present eller adventskalenderfyllning. Denna chokladboll är ett fantastiskt och utsökt blickfång! Njut av adventssäsongen!...

Rosengarten Eko chokladlolly jultomte vit choklad

: Enhet: 15 g: Pris: 1,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 95,33 Euro: Tillgänglighet: 99 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 20 g...
: Beskrivning (förkortad):

Jultomteformad lolly gjord av utsökt vit choklad, på en pinne och förpackad i färgad folie. Som mellanmål, present eller adventskalenderfyllning. Denna chokladboll är ett fantastiskt och utsökt blickfång! Njut av adventstiden!...

Rosengarten Eko daddel och pepparkakskonfektyr

: Enhet: 100 g: Pris: 3,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,90 Euro: Tillgänglighet: 29 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Små läckerheter för vintermånaderna: dessa konfektyrer med dadlar och pepparkaka kombinerar fruktiga dadlar med en delikat blandning av pepparkakskryddor. Avrundat med en subtil ton av kanderad apelsinskal, kanderad citronskal och rostade hasselnötter, allt inbäddat i mjölkchoklad som smälter i munnen...

Rosengarten Eko dadelbrownie med pepparkaka

: Enhet: 40 g: Pris: 1,94 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,50 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 45 g...
: Beskrivning (förkortad):

Saftiga dadlar kombineras med en delikat blandning av pepparkakskryddor, allt inbakat i mörk choklad som smälter i munnen. En vinterdelikatess: perfekt till te eller kaffe, eller som ett litet mellanmål på kalla dagar...

Rosengarten Eko dadelbrownie mjölkchoklad

: Enhet: 40 g: Pris: 1,94 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,50 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 42 g...
: Beskrivning (förkortad):

Helt enkelt utsökt: njut av den bakfria dadelbrownien med saftiga dadlar och krämig mjölkchoklad. Underbar att ha med sig på resan, i den dagliga pausen eller bara däremellan...

Rosengarten Eko dadelbrownie mörk choklad

: Enhet: 40 g: Pris: 1,94 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,50 Euro: Tillgänglighet: 23 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 42 g...
: Beskrivning (förkortad):

Söt njutning, utan bakning: Brownieskivan gjord av saftiga dadlar, täckt av frestande mörk choklad. Underbart för dig som är på språng, för din dagliga paus eller bara för tiden däremellan...

Rosengarten Eko dinkel-vaniljkipferl

: Enhet: 100 g: Pris: 4,20 Euro: Grundpris: 1 kg = 42,00 Euro: Tillgänglighet: 74 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fantastiska julkakor, mjukt krispiga och lika goda som hembakade. Raffinerade med äkta bourbonvanilj. Njut av dessa julkakor med en varm kopp kaffe, te, glögg eller punsch...

Rosengarten Eko Elisen Pepparkaka Mandel, singel

: Enhet: 75 g: Pris: 3,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,53 Euro: Tillgänglighet: 34 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 79 g...
: Beskrivning (förkortad):

Enstaka pepparkakor för en liten godbit. Bakad enligt Original Elisen pepparkaksrecept utan mjöl men med de finaste nötterna och utsökta ingredienser. Njut av den kalla årstiden med hela din familj!...

Scrolla till toppen