Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Rosengarten i kategorin "Naturkost › Bakverk". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 2:

Rosengarten Eko Florentin med mörk choklad

: Enhet: 20 gånger 50 g: Pris: 46,05 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,05 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Underbart krispig, gjord på aromatiska, milt rostade mandlar. Förfinad med honung och apelsinskal. Njut av det läckra bakverket med en färsk kopp kaffe eller te!...

Rosengarten Eko hasselnötsbakelser med mörk choklad

: Enhet: 20 gånger 50 g: Pris: 46,05 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,05 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,2 kg...
: Beskrivning (förkortad):

20 stycken bakverk i en 1 kg värdeförpackning. Hasselnötsbakelserna med mörk choklad, krispiga hasselnötter, rårörsocker, kakaosmör och honung kommer att förgylla din dag. Njut av denna söta behandling med en kopp latte macchiato, te eller bara som ett mellanmål däremellan...

Rosengarten Eko havre helmjölk choklad kex

: Enhet: 80 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,00 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 83 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga kex gjorda av fullkornshavreflingor, överdragna med frestande mjölkchoklad. Passar utmärkt till kaffe eller te och är ett bra mellanmål mellan måltiderna och när du är på språng...

Rosengarten Eko jordgubbs-cheesecake-snack

: Enhet: 40 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,50 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 45 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den fruktigt söta blandningen av aromatiska frystorkade jordgubbsskivor och smörkex överdragna med vit yoghurtchoklad skämmer bort gommen och ger variation i snacksskålen...

Rosengarten Eko kaffehusskivor

: Enhet: 16 gånger 95 g: Pris: 46,05 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,30 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,7 kg...
: Beskrivning (förkortad):

16 Coffee House Slices i en förpackning om 1,52 kg. Dessa chokladiga kakskivor är fluffiga speltkakor smaksatta med utsökt aprikosmarmelad. Helt täckta av smaksatt mörk choklad. De passar utmärkt för en kort paus med kaffe eller te och som en utsökt efterrätt efter en måltid...

Rosengarten Eko Mandelhorn

: Enhet: 16 gånger 75 g: Pris: 41,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,88 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Ett oemotståndligt marsipanmakronkex med utsökt mörk choklad. Njut av mandelcroissanterna med en kopp kaffe, te eller bara för att.e...

Rosengarten Eko nötklyftor

: Enhet: 24 gånger 75 g: Pris: 53,37 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,65 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 20,3 procent rabatt på Rekommenderat pris från tillverkaren: Fraktvikt: 1,9 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i förpackning om 1,8 kg. Speltbakelserna med 44% hasselnötsmassa och mörk choklad är förfinade med rostade hasselnötter, rårörsocker, kakaosmör och aprikosmarmelad. Nötklyftorna är goda som frukost, till te och kaffe eller bara som mellanmål - förgyll din dag!...

Rosengarten Eko Palmiers Mjölkchoklad

: Enhet: 18 gånger 50 g: Pris: 35,16 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,07 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 21,6 procent rabatt på Rekommenderat pris från tillverkaren: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Läcker mjölkchoklad smaksätter dessa söta grisöron, som är bakade med speltmjöl. För övrigt kallas grisöron för "palmiers" på franska. De smakar underbart med en kopp kaffe, cappuccino eller latte macchiato...

Rosengarten Eko Palmiers Mörk Choklad

: Enhet: 18 gånger 50 g: Pris: 41,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,51 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,2 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa söta palmiers är bakade med speltmjöl och sedan förädlade med utsökt mörk choklad. I Tyskland fick denna söta delikatess namnet "Schweinsohren" grisöron på grund av sin karakteristiska form. Den smakar underbart med en kopp kaffe, cappuccino eller latte macchiato...

Rosengarten Eko speltrån mörk choklad

: Enhet: 100 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 52,20 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 137 g...
: Beskrivning (förkortad):

Överdragna med mörk choklad, strösslade med rostade mandelsplitter. En njutning för alla chokladälskare. Med en kopp te eller kaffe - ett sött mellanmål för alla tider på dagen!...

Rosengarten Eko valnötsskivor

: Enhet: 16 gånger 95 g: Pris: 46,05 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,30 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 21,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 1,8 kg...
: Beskrivning (förkortad):

16 valnötsskivor i en förpackning om 1,52 kg. Dessa nötiga tårtskivor är en fluffig speltkaka som är förfinad med läcker nougatkräm. Helt täckta av mjölkchoklad. Perfekt för en liten paus med kaffe eller te eller som en utsökt efterrätt efter en måltid...

Rosengarten Eko dinkelkringlor med mjölkchoklad

: Enhet: 90 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,78 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 96 g...
: Beskrivning (förkortad):

De små ekologiska speltkringlorna har badat i utsökt helmjölkschoklad och är nu en oemotståndligt söt njutning att knapra på. Snacka chokladkringlorna med en kopp kaffe, te eller knapra på dem bara sådär...

Rosengarten Eko dinkelvåfflor med kokoskräm

: Enhet: 65 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 64,31 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 103 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med 65% fyllning av kokosnötskräm. Upptäck den exotiska smaken av spelt-kokosgräddsvåfflorna och njut av dem med en kopp kaffe eller te...

Rosengarten Eko dinkelvåfflor med nougatkräm

: Enhet: 65 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 65,85 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 111 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mellan två krispiga speltvåfflor finns en utsökt nougatkrämfyllning. Unna dig en söt time-out. Smakar gott till kaffe och te, men kan också ätas som de är när som helst...

Rosengarten Eko nougatkex

: Enhet: 22 gånger 75 g: Pris: 34,53 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,93 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,7 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i en bulkförpackning med 22 stycken. En söt nougatkrämfyllning finns mellan två runda mördegskakor. Ena sidan är dessutom till hälften överdragen med mjölkchoklad. Med det söta bakverket kommer ditt länge planerade kaffebjudning med hela familjen att bli en succé...

Scrolla till toppen