: Enhet: 100 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,80 Euro: Tillgänglighet: 19 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 197 g...
: Beskrivning (förkortad):
i det lilla 100 g glaset. Solmogna tomater bearbetas varsamt till fruktig tomatpuré. Som bas för såser och soppor, för pizza och fruktiga dippsåser. Förfina dressingar, ris- eller grönsaksrätter och ge dina rätter en stark färg och en utsökt tomatsmak...
: Enhet: 200 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,10 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 370 g...
: Beskrivning (förkortad):
Solmogna tomater bearbetas varsamt till fruktig tomatpuré. Som bas för såser och soppor, för pizza och fruktiga dippsåser. Förfina dressingar, ris- eller grönsaksrätter och ge dina rätter en stark färg och en utsökt tomatsmak...
: Enhet: 360 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,14 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 533 g...
: Beskrivning (förkortad):
i en 360 g burk. Solmogna tomater bearbetas varsamt till fruktig tomatpuré. Som bas för såser och soppor, för pizza och fruktiga dippsåser. Förfina dressingar, ris- eller grönsaksrätter och ge dina rätter en stark färg och en utsökt tomatsmak...
: Enhet: 1 kg: Pris: 8,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,36 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,5 kg...
: Beskrivning (förkortad):
i en 1 kg burk. Solmogna tomater bearbetas varsamt till fruktig tomatpuré. Som bas för såser och soppor, för pizza och fruktiga dippsåser. Förfina dressingar, ris- eller grönsaksrätter och ge dina rätter en stark färg och en utsökt tomatsmak...
: Enhet: 2 gånger 5 kg: Pris: 57,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,76 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 10,2 kg...
: Beskrivning (förkortad):
2 x 5 kg tomatpuré för storförbrukare. Solmogna tomater bearbetas varsamt till fruktig tomatpuré. Som bas för såser och soppor, för pizza och fruktiga dippsåser. Förfina dressingar, ris- eller grönsaksrätter och ge dina rätter en stark färg och en utsökt tomatsmak...
: Enhet: 200 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,65 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 217 g...
: Beskrivning (förkortad):
med basilika och oregano. Förfinad med vitlök, havssalt och extra jungfruolivolja. Denna tomatpasta från Medelhavet är en bas för pizza och många andra rätter. Den praktiska tuben gör doseringen enkel...
: Enhet: 200 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,05 Euro: Tillgänglighet: 58 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 217 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dubbelkoncentrerad tomatpuré i 200 g tub. Solmogna tomater bearbetas varsamt till fruktig tomatpuré. Som bas för såser och soppor, för pizza och fruktiga dippsåser. Förfina dressingar, ris- eller grönsaksrätter och ge dina rätter en stark färg och en utsökt tomatsmak...
: Enhet: 350 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,43 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 544 g...
: Beskrivning (förkortad):
med extra jungfruolja. Solmogna italienska tomater bearbetas försiktigt på traditionellt sätt. Aromatisk rostad vitlök i kombination med en behaglig hint av lök ger denna tomatsås sin söta och syrliga smak. Prova såsen med pastarätter eller för att krydda läckra grönsakspannor!...
: Enhet: 10 g: Pris: 5,24 Euro: Grundpris: 1 kg = 524,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 76 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tonkabönan, fröet från ett tropiskt träd, förtrollar med sin makalösa arom. Fina toner av vanilj, rom och bittermandel i kombination med en delikat kanelkrydda förfinar bakverk, desserter och mycket mer...
: Enhet: 100 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,20 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 103 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den välsmakande mixen med fina, nötiga, krispiga rostade hampafrön och aromatiska rostade cashewnötter ger en härlig crunch-effekt i din maträtt på nolltid. Passar till sallader, grönsaksrätter, soppor, skålar och mycket mer. Bara toppa, knapra och njut...
: Enhet: 125 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,64 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ge din maträtt det där krispiga, krispiga extra. Blandningen med aromatiska rostade pumpafrön, läckra frön och fint krispigt rostat bovete är en riktig allroundtopping. Den krispiga mixen passar bra till sallader, soppor, bowls, grönsaks- och potatisrätter och müsli...
: Enhet: 100 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,20 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 103 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna läckra blandning av rostade och kryddade krispiga kikärter och rostade cashewnötter ger en underbart aromatisk smak och en fantastisk crunch-effekt i din maträtt. Passar till sallader, grönsaksrätter, soppor, skålar och mycket mer. Bara att toppa, knapra och njuta...
: Enhet: 100 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,20 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 103 g...
: Beskrivning (förkortad):
För den där extra medelhavskänslan: den här blandningen med underbart aromatiska olivringar och fruktiga tomatbitar skapar en medelhavskänsla i din maträtt på nolltid. En riktig allroundtopping för sallader, grönsaksrätter, soppor, skålar, rostad potatis och klyftpotatis, över pasta, i potatissallader och mycket mer. Bara toppa och njut...
: Enhet: 100 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 47,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa torkade ananasbitar är en riktig delikatess med sin underbart söta och fruktigt syrliga smak. Perfekta som ingrediens i müsli, indiska rätter och söta bakverk. Utmärkta för att ge desserter en speciell touch eller att avnjutas som de är, som ett exotiskt mellanmål...
: Enhet: 50 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 104,40 Euro: Tillgänglighet: 26 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 55 g...
: Beskrivning (förkortad):
Bärsäsong året runt! De vilda blåbären är smaksatta med äppelsirap, vilket gör dem underbart aromatiska. De utvecklar en fin fruktsmak med en behaglig sötsyrlig ton. Som hela bär är de underbart saftiga. Perfekt som mellanmål, i müsli, för bakning, till desserter, såser och salta rätter...
: Enhet: 100 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,80 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 105 g...
: Beskrivning (förkortad):
hela och torkade. I den lilla 100 g-förpackningen att lära känna. Sötsyrligt och fruktigt. Särskilt saftiga som hela bär. Tranbären torkas och raffineras med äppelsirap för att mjuka upp den starka syran. Deras finfruktiga, lätt syrliga arom utvecklas. Som snacks, i müsli, för bakning, till desserter, såser och salta rätter...
: Enhet: 250 g: Pris: 8,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 33,44 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 259 g...
: Beskrivning (förkortad):
är hela, torkade tranbär. Sötsyrliga och fruktiga. Särskilt saftiga som hela bär. Tranbären torkas och raffineras med äppelsirap för att mjuka upp den starka syran. Deras finfruktiga, lätt syrliga arom utvecklas. Som snacks, i müsli, för bakning, till desserter, såser och salta rätter...
: Enhet: 150 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,87 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 154 g...
: Beskrivning (förkortad):
Söderhavskänsla för alla tillfällen - en exotisk sommargodis att snacksa på. Fruktig mango möter krispiga cashewnötter och mjuka vita mandlar. De knapriga kokoschipsen avrundar det exotiska snacksnöjet...