Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Primavera i kategorin "Naturkosmetik". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 19:

Primavera Torrolja Lime Ingefära

: Enhet: 100 ml: Pris: 20,37 Euro: Grundpris: 1 l = 203,70 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 238 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den fräscha, fruktiga doften av lime och ekologisk ingefära stimulerar sinnena och ger dig ren livsglädje. Den omedelbart absorberade kroppsoljan är en sammansättning av den rena växtkraften från ekologisk druvkärnolja, ekologisk vildrosolja och ekologisk rödvinbärsfröolja. Den innehåller en hög andel fleromättade fettsyror, vårdar huden och ger en mjuk hud...

Primavera Tuberosa Absolute 5%

: Enhet: 5 ml: Pris: 16,59 Euro: Grundpris: 1 l = 3.318,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tuberosa, även kallad natthyacint, är en agave och sägs ursprungligen komma från Mexiko. Tuberosen kan bli upp till 1 m hög och har bedårande, starkt doftande vita blommor. Den används främst som snittblomma och som råvara i parfymeri...

Primavera Uppfriskande deodorant roll-on eko ingefära lime

: Enhet: 50 ml: Pris: 10,18 Euro: Grundpris: 1 l = 203,60 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 148 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den uppfriskande deodoranten innehåller ren växtkraft från ekologisk ingefära, lime och ekologiskt salviaextrakt och neutraliserar utan aluminiumsalter luktproducerande bakterier...

Primavera Vaniljextrakt eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 26,88 Euro: Grundpris: 1 l = 5.376,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vanilj är en klättrande växt; Vaniljkryddan erhålls från fermenterade kapselfrukter. När den är färsk är vanilj doftlös; Den mörka färgen och doften skapas endast genom en noggrann jäsningsprocess. Vanilj används som krydda, särskilt för att smaka på choklad och kakao. Primavera Vanilla Extract ekologisk har en söt-varm, balsamisk doftprofil...

Primavera Vetegroddsolja

: Enhet: 50 ml: Pris: 10,18 Euro: Grundpris: 1 l = 203,60 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 138 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den kallpressade, naturliga oljan främjar hudens elasticitet och vårdar trött hud. Den delikat doftande oljan ger intensiv fukt och stöder särskilt mogen hud. Lämpar sig också för kompletterande hudvård under och efter graviditet...

Primavera Vetiver Bourbon mogen

: Enhet: 5 ml: Pris: 24,99 Euro: Grundpris: 1 l = 4.998,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en kosmetika för aromvård av huden. Doften av denna 100% naturliga eteriska olja är jordnära sensuell med trä- och tobaksnoter...

Primavera Vintergrön eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 10,18 Euro: Grundpris: 1 l = 2.036,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Wintergreen organic är en 100% naturlig eterisk olja med en grön-varm doftprofil. Blandad i johannesörtsolja utvecklar den sina värmande egenskaper under en massage och kan lugnande stödja lindring av stressad hud. Den ger näring och skapar en behagligt avslappnad och varm känsla...

Primavera Vital ansiktsolja

: Enhet: 30 ml: Pris: 18,48 Euro: Grundpris: 1 l = 616,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 104 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna ansiktsolja för normal till torr hud innehåller ekologisk cassisfröolja, hallonfröolja och Himalayarosskörsbärsolja. Den snabbabsorberande formuleringen ger en intensiv återfuktningsboost och förnyad elasticitet...

Primavera Vitamin C Serum

: Enhet: 30 ml: Pris: 54,82 Euro: Grundpris: 1 l = 1.827,33 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 106 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta lyxiga C-vitaminserum för ansiktet för alla hudtyper innehåller den naturliga hudkraften hos den vita strandliljan i kombination med ekologisk lime, ekologiskt grönt te och ekologisk kamomillblomma. Ett delikat serum för målinriktad minskning av mörka fläckar och hyperpigmentering...

Primavera Vitamin C Serum, dospåse

: Enhet: 1,5 ml: Pris: 0,62 Euro: Grundpris: 1 l = 413,33 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 8 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en dospåse att lära känna. Detta lyxiga C-vitaminserum för ansiktet för alla hudtyper innehåller den naturliga hudkraften hos den vita strandliljan i kombination med ekologisk lime, ekologiskt grönt te och ekologisk kamomillblomma. Ett delikat serum för målinriktad reducering av mörka fläckar och hyperpigmentering...

Primavera Ylang extra superior eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 11,96 Euro: Grundpris: 1 l = 2.392,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ylang-ylang är ett tropiskt träd med intensivt doftande vitgula blommor. I en naturlig miljö kan ylang-ylangträdet komma upp till 10-30 meter. Ylang-Ylang är en viktig råvara för parfymeri. Doftprofilen för den 100% naturliga eteriska oljan är blommig, söt och exotisk...

Primavera Ylang-Ylang komplett eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 11,96 Euro: Grundpris: 1 l = 2.392,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ylang-ylang är ett tropiskt träd med intensivt doftande vitgula blommor. I en naturlig miljö kan ylang-ylang-trädet komma upp till 10-30 meter. Ylang-Ylang är en viktig råvara för parfymeri. Doftprofilen för den 100% naturliga eteriska oljan är blommig, söt och exotisk...

Primavera Yuzu Citron

: Enhet: 5 ml: Pris: 24,15 Euro: Grundpris: 1 l = 4.830,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 39 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den eteriska oljan av yuzu-citronen bot. Citrus junos är en mångfacetterad doftraritet. Det luktar underbart fruktig, fräsch, tangy, syrlig med en delikat bitter anmärkning. I Japan används yuzu-citron traditionellt för lugnande skönhetsritualer...

Primavera Aromafontän Rondo blank isgrön

: Enhet: 1 styck: Pris: 74,04 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 3,2 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Aromfontäner skapar ett behagligt rumsklimat genom aromatisering av rummet och luftfuktning. Tack vare sitt vackra utseende är de ett blickfång i dina bostads- och arbetsutrymmen. Aroma Fountain Rondo är tillverkad av keramik. Varje fontän är unik. Du kan välja mellan färgerna matt berry, matt cream och glossy glacial green för att matcha din inredn...

Primavera Cold Comfort Doftblandning eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 9,34 Euro: Grundpris: 1 l = 1.868,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den ekologiska Cold Comfort Fragrance Blend kan användas för ett behagligt varmt bad, med en fint doftande sammansättning av eukalyptus och granbarr. Den stärker och ökar välbefinnandet. Speciellt under den kalla årstiden värmer ett bad kroppen under lång tid...

Primavera Doft Fleece

: Enhet: 1 styck: Pris: 0,83 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 4 g...
: Beskrivning (förkortad):

är lämplig för aromatisering med eteriska oljor. Aromfleece kan doftsättas så ofta som önskas. Särskilt lämplig för små rum, på resan, i bilen eller i badrummet...

Primavera Doftblandning Bakat äpple

: Enhet: 5 ml: Pris: 9,23 Euro: Grundpris: 1 l = 1.846,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Doftkompositionen av kryddnejlika, kanelbark, apelsin och kardemumma utvecklar sin kryddiga, fruktiga arom och fyller rummet med julförväntan. Malande kryddnejlika, värmande kanelbark, stämningshöjande apelsin och malande kardemumma skapar en söt, kryddig och fruktig doftprofil...

Primavera Doftblandning Vintermagi

: Enhet: 5 ml: Pris: 9,23 Euro: Grundpris: 1 l = 1.846,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

En vinterlig sammansättning av fruktig mandarin, de söta tonerna av benzoin siam och tonkaextrakt. Den varma doften förtrollar kalla vinterdagar. Dofttema: harmoniserande Doftprofil: varm och fruktig...

Primavera Eko doftblandning Vintersaga

: Enhet: 5 ml: Pris: 9,23 Euro: Grundpris: 1 l = 1.846,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 38 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den kryddiga, varma doften av kanelbark, kardemumma, apelsin och mandarin berättar en magisk vintersaga om mysiga timmar vid elden, doftande julkakor och stunder av solig harmoni...

Primavera Eko rumsspray Bakat äpple

: Enhet: 50 ml: Pris: 13,96 Euro: Grundpris: 1 l = 279,20 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 136 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den stämningshöjande doftkompositionen av kryddnejlika, kanelbark, apelsin och kardemumma utvecklar sin kryddiga, fruktiga doft och fyller rummet med julförväntan. Dofttema: stämningshöjande Doftprofil: söt, kryddig, fruktig...

Scrolla till toppen