Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Te › Grönt te". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 6:

Hampstead Tea Eko Grönt Te Jasmin, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 2 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 101,75 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 86 g...
: Beskrivning (förkortad):

Jasminblommor används för att kombinera deras behagliga doft med det nyberedda gröna teet. Bergamott har också tillsatts i teet. Resultatet är ett drömskt blommigt te med en lätt citruston...

Hampstead Tea Eko Grönt Te Matcha och Nässla, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 2 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 101,75 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 81 g...
: Beskrivning (förkortad):

Varför välja mellan örtte och grönt te när du kan få båda? I den här spännande blandningen möter kryddig nässla friskt grönt te. Denna kombination avrundas skickligt med lite matcha...

Hampstead Tea Eko Oolangte, löst

: Enhet: 50 g: Pris: 6,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 133,80 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 68 g...
: Beskrivning (förkortad):

Oolong-te är något som en skicklig teodlare har skapat. År av erfarenhet och blad som luftas under precis den tid som krävs för att skapa det perfekta Oolng-teet - mjukt i smaken och med en mjuk färg. Njut av det som det är...

Hampstead Tea Eko rent grönt te, löst

: Enhet: 100 g: Pris: 6,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 66,90 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 120 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta delikata och fräscha gröna te odlas och skördas på Darjeeling's Makaibari Estate och ångas omedelbart för en härlig smak. Njut av teet rent, raffinerat med socker eller honung...

Hampstead Tea Eko rent grönt te, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 2 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 101,75 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta delikata och fräscha gröna te odlas och skördas på Darjeeling's Makaibari Estate och ångas omedelbart för en härlig smak. Njut av teet rent, raffinerat med socker eller honung...

Hampstead Tea Eko Zesty Ginger Green, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 2 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 101,75 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 86 g...
: Beskrivning (förkortad):

i förpackningen med 20 tepåsar. Det lyxiga teet är en livfull blandning av grön Darjeeling, ingefära och citrongräs...

Hampstead Tea Green Tea Cleanse Well, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 1,5 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 139,33 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 72 g...
: Beskrivning (förkortad):

Aromatiskt grönt te, citronskal, ingefära och gurkmeja utgör grunden för denna lugnande blandning. Baobab och bergamottolja rundar elegant av smaken. Perfekt för stunder av medveten njutning och en paus från vardagen...

Heuschrecke Eko grönt te Chun Mee

: Enhet: 250 g: Pris: 8,57 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,28 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 268 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett typiskt, kryddigt och fylligt kinesiskt grönt te tillverkat av vårskördar. Friskt, livligt, mjukt och blommigt med en fruktig ton. Emei Spring från Wulongshan-gården i den kinesiska provinsen Jiangxi. Detta te kommer från höglandsområden med extensiv odling. Till skillnad från den intensiva plantageodlingen i låglandet ligger fokus här inte på a...

Higher Living Eko Grönt Te Chai, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 2 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 78,25 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 86 g...
: Beskrivning (förkortad):

20 tepåsar. Detta värmande Green Tea Chia kombinerar gröna teblad med kardemumma, kanel, kryddnejlika och apelsinskal. Njut av den härligt kryddiga blandningen...

Higher Living Eko vitt te, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 1,75 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 89,43 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 77 g...
: Beskrivning (förkortad):

20 tepåsar. Detta värmande vita te är härligt uppfriskande och har en unik arom. Njut av den rena smaken...

Kissa Eko Matcha för Latte Mix

: Enhet: 120 g: Pris: 9,62 Euro: Grundpris: 1 kg = 80,17 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 153 g...
: Beskrivning (förkortad):

Grön, läcker och snabblagad - perfekt för matchaälskare som vill njuta av sin matcha latte när de är på språng eller på kontoret. Den krämiga Matcha for Latte Mix innehåller ren, traditionellt finmald ekologisk matcha och är en sann njutning...

Lebensbaum Bai Mu Dan Eko vitt te, löst

: Enhet: 30 g: Pris: 6,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 223,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 42 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fint, milt vitt te med delikat syrliga toner. För detta ädla nöje plockas endast de sammetsvita knopparna med de två översta bladen för hand och torkas varsamt och försiktigt. Njut av Origin Tea från Kina, som har sin speciella karaktär från regionen där det kommer ifrån...

Lebensbaum Darjeeling blad eko grönt te, löst

: Enhet: 50 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 89,80 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 61 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett blommigt Darjeeling och ändå friskt, som det anstår ett grönt te. Detta Darjeeling gröna te har en delikat grön koppfärg. Darjeeling-teer odlas på avlägsna sydsluttningar i Himalaya, plockas traditionellt för hand och förädlas noggrant. Njut av denna specialitet...

Lebensbaum Darjeeling blad eko grönt te, löst demeter

: Enhet: 1 kg: Pris: 65,10 Euro: Grundpris: 1 kg = 65,10 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i den stora storleken 1 kg. Detta gröna Darjeeling-te smakar blommigt som ett typiskt Darjeeling och friskt, som det anstår ett grönt te. Den ljusgröna koppfärgen är karakteristisk. Darjeeling-teer odlas på avlägsna sydsluttningar i Himalaya, plockas traditionellt för hand och förädlas noggrant. Njut av denna specialitet...

Lebensbaum Darjeeling eko grönt te, löst

: Enhet: 1 kg: Pris: 37,67 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,67 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i den familjevänliga 1 kg-förpackningen. Detta gröna Darjeeling-te smakar blommigt som ett typiskt Darjeeling och friskt, som det anstår ett grönt te. Den ljusgröna koppfärgen är karakteristisk. Dessa Darjeeling-teer växer särskilt långsamt på Himalayas avlägsna sydsluttningar...

Lebensbaum Darjeeling eko grönt te, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 1,5 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 104,33 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 53 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett blommigt Darjeeling och ändå friskt, som det anstår ett grönt te. Detta Darjeeling gröna te har en delikat grön koppfärg. Darjeeling-teer odlas på avlägsna sydsluttningar i Himalaya, plockas traditionellt för hand och förädlas noggrant...

Lebensbaum Darjeeling eko svart te, löst

: Enhet: 1 kg: Pris: 37,67 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,67 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

När du väl smakat kommer du omedelbart att känna igen dess delikat syrliga, blommiga smak och ljusbruna färg. Njut av teet sötat eller förfinat med mjölk eller grädde och upptäck den fantastiska smaken...

Lebensbaum Earl Grön eko grönt te, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 1,5 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 125,33 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 69 g...
: Beskrivning (förkortad):

Earl Greys gröna kusin: inte fermenterat men precis lika piggt. Grönt te med finaste bergamottolja och en touch av citron. Precis rätt för överhuset eller kontoret...

Lebensbaum Eko Earl Grey grönt te, löst

: Enhet: 50 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 73,00 Euro: Tillgänglighet: 26 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 59 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den typiska citrusaromen hos ett Earl Grey-te utvecklas här för en gångs skull i ett grönt te med gyllene infusionsfärg. Denna variant av te-klassikern är producerad med naturlig eterisk olja av bergamott. Det friska inslaget av bergamott understryks med lite eterisk olja från citronskal. Du kommer aldrig att ha druckit ett Earl Grey som är så grönt...

Lebensbaum Eko grönt te, tepåsar

: Enhet: 20 gånger 1,5 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 128,67 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 68 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mjukt och friskt med en aromatisk ton - så smakar detta utsökta gröna te. Efter skörden ångas det varsamt, rullas och torkas. I tepåsen lovar det en kort flykt från vardagen...

Scrolla till toppen