Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Pålägg › Korv". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 2:

Ökoland Eko Leverkorv med Örter

: Enhet: 50 g: Pris: 1,35 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,00 Euro: Tillgänglighet: 29 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 55 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en leverkorv som innehåller 63% fläsk och 25% lever från gris och nöt. Bacon, havssalt, örter och kryddor avrundar den bredbara korven. Njut av leverkorven med örter som ett rejält pålägg med senap och inlagd gurka...

Ökoland Eko Lök Korv kokt

: Enhet: 160 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,13 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 322 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en ekologisk lök korv, konserverad i ett glas. Fläskkött används för denna kokta korvspecialitet. Lök, havssalt och peppar ger korvspecialiteten en rejäl smak. Njut av korven till kvällsmat med senap och bröd...

Ökoland Eko Pfalz Leverkorv

: Enhet: 160 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,81 Euro: Tillgänglighet: 26 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 320 g...
: Beskrivning (förkortad):

En kokt korv och en regional specialitet. Ökoland Organic Palatine Liver Sausage är tillverkad av fläsk, fläsklever och bacon. Lök och havssalt samt olika örter och kryddor avrundar fint den konserverade korven i glaset...

Ökoland Eko Skinkkorv

: Enhet: 50 g: Pris: 1,35 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,00 Euro: Tillgänglighet: 26 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 62 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en fin gourmetskinkkorv i 50g portionsförpackning. Med ett ekologiskt köttinnehåll på 73%...

Schröder's Bio Fleisch- und Wurstwaren Eko äppel-smörfett

: Enhet: 160 g: Pris: 4,60 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,75 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 230 g...
: Beskrivning (förkortad):

Äppelrasken har en smörjbar, krämig konsistens som förblir oförändrad även när den kyls ned. Äpplena ger rasken en fruktig smak. Den är nästan oumbärlig vid en rustik buffé eller middag...

Schröder's Bio Fleisch- und Wurstwaren Eko ister med knaprigt skinn

: Enhet: 160 g: Pris: 4,60 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,75 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 319 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ister med knaprigt svål en klassiker som i generationer varit ett självklart tillbehör till mörkt bröd. Den mustiga, salta smaken av smält fläskfett och bacon gör det till ett enkelt pålägg på bröd, men det är också en uppskattad ingrediens i köket vid stekning och bakning...

Schröder's Bio Fleisch- und Wurstwaren Eko smörjfett

: Enhet: 160 g: Pris: 4,60 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,75 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 317 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta ister, tillverkat av smält fläskfett, är rent och naturligt och har en mild, smörig smak på brunt bröd bäst med lite salt. I köket passar det lika bra till stekning, för att ge såser extra smak eller som ett bakfett med karaktär...

Sternhof Eko kalkon Jagdwurst

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 360 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna kraftigt kryddade kalkon-Jagdwurst är ett smakrikt pålägg med rustik karaktär och fina köttbitar. Direkt från burken på färskt bröd enkelt och helt underbart gott...

Sternhof Eko kalkon och paprikalyoner

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 365 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna kalkon-lyoner är milt kryddad och innehåller färgglada paprikabitar, vilket gör den till ett milt och enkelt pålägg. En klassiker för alla som uppskattar ett mer raffinerat pålägg...

Sternhof Eko kalkonleverkorv

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 370 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fint och mustigt kryddad i stil med en klassisk hemlagad leverkorv. Tillräckligt krämig för att bredas ut, full av smak och helt enkelt en klassiker när den serveras på gott bröd...

Sternhof Eko kalkonskinka korv

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 365 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med denna milt kryddade kalkonskinka kan du njuta av en vardagsrätt med fina köttbitar. Direkt från burken på färskt bröd okomplicerat och helt enkelt utsökt...

Sternhof Eko kalkonskorv

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 378 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kalkonskinka smaksatt med bergsalt, senap och selleri, förpackad i burk. Njut av en klassisk pålägg med fina köttbitar och karaktär. Enkel och klar att avnjuta direkt ur burken. Särskilt god på färskt bröd...

Sternhof Organic Turkey Liver Sausage

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 360 g...
: Beskrivning (förkortad):

Delicate and mild, reminiscent of veal liver sausage. This turkey liver sausage is soft enough to spread and has a pleasantly subtle flavour. If you love classic liver sausage but prefer it a little more delicate, this is the one for you...

Sternhof Organic Turkey Lyoner Sausage

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 360 g...
: Beskrivning (förkortad):

A fine sausage meat with a mild flavour. This turkey Lyoner is a mild, uncomplicated spread for every day. Simple, easy to spread and a reliable choice on good bread...

Vorwerk Podemus Eko aspik

: Enhet: 170 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,18 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 322 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en pikant delikatess som passar underbart till färskt bröd och frallor. Det perfekta tillskottet till middagen eller ett rejält mellanmål...

Vorwerk Podemus Eko corned beef med aladåb

: Enhet: 170 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,65 Euro: Tillgänglighet: 37 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 333 g...
: Beskrivning (förkortad):

är förädlad med brandyvinäger, salt och kryddor. Smakar utmärkt på bröd, rullar, direkt ur glaset eller som tillbehör till potatis. En rejäl njutning i bästa ekologiska kvalitet...

Vorwerk Podemus Eko Jagdwurst

: Enhet: 170 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,18 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 330 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den skållade korven gjord på ekologiskt fläsk- och nötkött förädlas med bacon, havssalt och kryddor. Njut av en särskilt läcker delikatess i bästa ekologiska kvalitet...

Vorwerk Podemus Eko kokt malet fläskkött

: Enhet: 170 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,18 Euro: Tillgänglighet: 21 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 328 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna ekologiska Cooked Minced Pork från Vorwerk Podemus är en kryddig delikatess gjord på fläsk, gelatin och olika kryddor. Smakar gott på bröd, rullar, direkt ur glaset eller som tillbehör till potatis...

Vorwerk Podemus Eko leverkorv hemlagad stil

: Enhet: 170 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,18 Euro: Tillgänglighet: 24 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 330 g...
: Beskrivning (förkortad):

är gjord på fläsk och fläsklever. Förädlad med bacon, lök, havssalt och kryddor ger leverkorven en rejäl njutning i bästa ekologiska kvalitet...

Vorwerk Podemus Eko leverkorv med kalvkött

: Enhet: 170 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,65 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 325 g...
: Beskrivning (förkortad):

är tillverkad av ekologiskt gris- och kalvkött samt ekologisk grislever och kalvlever. Det rejäla pålägget är förfinat med bacon, lök, havssalt och kryddor. En underbar njutning i bästa ekologiska kvalitet...

Scrolla till toppen