: Enhet: 200 g: Pris: 5,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,70 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 205 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mogna plommon är urkärnade och försiktigt torkade. Deras fruktiga, söta och syrliga arom gör dem till en lämplig bakingrediens. De förfinar också såser, smakar bra till vilträtter, som ett sött mellanmål eller i müsli...
: Enhet: 55 g: Pris: 2,50 Euro: Grundpris: 1 kg = 45,45 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mogna kokosnötter bearbetas för dessa extravagant välsmakande kokosnötchips. Det vita fruktköttet skärs i skivliknande bitar, torkas och rostas med kokosnötsblomstersocker...
: Enhet: 55 g: Pris: 2,50 Euro: Grundpris: 1 kg = 45,45 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 65 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mogna kokosnötter skördas och bearbetas för dessa läckra kokosnötchips. Det vita fruktköttet skärs i skivliknande bitar, torkas, rostas och raffineras slutligen med kakao...
: Enhet: 55 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 43,64 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 65 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mogna kokosnötter bearbetas för dessa exotiskt fruktiga kokosnötchips. Det vita köttet skärs i skivliknande bitar, torkas, rostas och raffineras slutligen med ananaspuré...
: Enhet: 150 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,47 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 160 g...
: Beskrivning (förkortad):
För de ekologiska kokoschipsen skivas fruktmassan mekaniskt i skivliknande bitar, torkas och rostas sedan. De rostade kokoschipsen förfinar desserter, fruktsallader, glass, bakverk eller flingor, men kan också användas till sötsura eller sötsyrliga grönsaks- eller risrätter...
: Enhet: 45 g: Pris: 6,06 Euro: Grundpris: 1 kg = 134,67 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 68 g...
: Beskrivning (förkortad):
Frystorkade frukter är en perfekt kombination av naturlig sötma, intensiv smak och krispig konsistens. Den skonsamma torkningsprocessen bevarar de flesta näringsämnena och vitaminerna, liksom den rena smaken av frukten utan några tillsatser. Perfekt som mellanmål, som topping på müsli eller yoghurt eller som ingrediens i kreativa recept...
: Enhet: 150 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,93 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 162 g...
: Beskrivning (förkortad):
Bitarna av sorterna Amelie, Kent och Brooks är fruktiga och aromatiska och mognar under den västafrikanska solen. Endast färska och mogna mango skördas och torkas för Morgenland Organic Mango Pieces. Med sin lätt syrliga och fruktiga smak är de ett fruktigt mellanmål på språng eller till flingor och sallad, i lassi eller fruktsmoothies...
: Enhet: 200 g: Pris: 3,55 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,75 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mogna kokosnötter skördas och bearbetas för Morgenland Organic Grated Coconut. Den vita massan rivs fint och torkas sedan. Riven kokosnöt kan användas till bakverk och desserter, den förfinar fruktsallader eller müsli, men kan också användas till salta måltider...
: Enhet: 200 g: Pris: 5,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,60 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den lilla 200 g-förpackningen. Endast helt mogna aprikoser urkärnas och torkas som hela frukter. Den fruktiga smaken av Morgenlands ekologiska aprikoser gör dem till en delikatess mellan måltiderna, men torkade aprikoser kan också läggas till i flingor, bakverk, fruktsmoothies och desserter...
: Enhet: 500 g: Pris: 5,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,78 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,7 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):
I den stora förpackningen om 500 g. Mogna druvor av sorten Thomson Seedless skördas och soltorkas. De har en särskilt söt smak och ger bakverk eller müsli en fruktig arom eller förfinar kryddiga måltider. Även ett sött mellanmål mellan måltiderna...
: Enhet: 100 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,40 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 106 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mogna surkörsbär skördas och soltorkas försiktigt. Oavsett om det är rent, för bakning eller som ingrediens i sallader eller müsli. Med sin balanserade syra är de särskilt fruktiga och kan användas mångsidigt...
: Enhet: 100 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 38,60 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den lilla påsen med 100 g. Den syrliga och syrliga noten av tranbär möter den subtila sötman av äppeljuicekoncentrat. Oavsett om det är rent, som ett mellanmål eller i müsli, yoghurt eller desserter. De torkade bären passar också bra till salta rätter med vilt eller fågel och matiga sallader...
: Enhet: 200 g: Pris: 6,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 33,45 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den stora 200 g påsen. Den syrliga och syrliga tonen hos tranbär möter den subtila sötman hos äppeljuicekoncentrat. Oavsett om det är rent, som ett mellanmål eller i müsli, yoghurt eller desserter. De torkade bären passar också bra till salta rätter med vilt eller fågel och matiga sallader...
: Enhet: 70 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 53,71 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 77 g...
: Beskrivning (förkortad):
Äpplena skördas strax innan de är helt mogna, skalas och kärnhuset tas bort. Sedan skärs de i lika stora skivor och torkas snabbt. Som mellanmål eller i müsli, kex, desserter, fruktlimpa, smoothies, konfekt och sallader...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,44 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):
Bananerna skördas när de är mogna, skärs i skivor och friteras sedan i kokosolja. Därefter doppas de i en blandning av socker och honung och torkas. Som mellanmål eller i müsli, kex, desserter och konfektyr...
: Enhet: 200 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,15 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kokosnötterna skördas när de är mogna och befrias från sitt gröna, träiga skal. Sedan bryts det kvarvarande hårda skalet och avlägsnas. Fruktköttet rivs färskt och torkas vid höga temperaturer. För bakning av kakor och kex eller för desserter...
: Enhet: 250 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,12 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 259 g...
: Beskrivning (förkortad):
Som mellanmål eller i müsli, kex, desserter, nötmjölk, konfektyr och sallader. Kokosnötterna skördas när de är mogna och befrias från sitt gröna, träiga skal. Därefter bryts det kvarvarande hårda skalet och avlägsnas. Fruktköttet rivs i skivor och torkas i höga temperaturer...