Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Frukt & grönsaker › Torkad frukt". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 4:

Farmer's Snack Eko plommon, torkade

: Enhet: 150 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,33 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 160 g...
: Beskrivning (förkortad):

Upplev naturlig plommonnjutning. Fylligt, sött fruktkött och mjukt skal. Som snacks, till bakverk, müsli eller i matlagning...

Farmer's Snack Organic Figs natural

: Enhet: 150 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,33 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 157 g...
: Beskrivning (förkortad):

Farmer's Snack Organic Figs Natural . Whole fruit. These sun-ripened figs with their stalks delight with their intense fruity sweetness. No added sugar¹. Enjoy the pure flavour of the fruit on their own, as a topping on yoghurt or muesli, or chopped up in a salad. Figs are also a great choice with cheese or as an ingredient in cakes and pastries...

Flores Farm Eko Gojibär

: Enhet: 100 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 44,90 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 116 g...
: Beskrivning (förkortad):

I Centralasien är gojibäret frukten av välbefinnande och livslängd. Det är på grund av deras ingredienser i århundraden en del av traditionell kinesisk medicin. Genom sin variation av smaker smakar den underbart i flingor, desserter eller sallader...

Flores Farm Eko Physalis

: Enhet: 100 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,10 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

varsamt torkad. Denna physalis är resultatet av ett projekt med lokala bönder i Andernas högland och har en härligt syrlig smak...

Flores Farm Eko Tranbär

: Enhet: 100 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,70 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 120 g...
: Beskrivning (förkortad):

De ljusröda bären smakar extremt aromatiskt. Bäret har fått sitt namn av de spanska erövrarna. Eftersom blomman liknar tranans huvud och näbb döpte kolonisatörerna den efter trana...

followfood Eko dadlar

: Enhet: 200 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,90 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa ekologiska dadlar i Demeter-kvalitet är en riktig höjdare i vardagen. De smakar inte bara gott som ett naturligt mellanmål, utan passar också utmärkt i müsli eller hembakade bakverk. De ger dessutom en speciell touch till salta rätter och sallader...

followfood Eko torkade mangostrips

: Enhet: 150 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,80 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 160 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mangostrimlorna är inte bara goda som ett fruktigt mellanmål, de är också underbara i müsli eller hemlagade bars. De ger också en speciell touch till salta rätter och sallader. Om du blötlägger dem i vatten i några timmar kan du till och med puréa dem och använda dem i curryrätter, krämer och dressingar...

Foodloose Eko krispiga fruktchips med ananas

: Enhet: 12 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 200,00 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 14 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett tropiskt, krispigt mellanmål för fruktälskare i alla åldrar. Dessa chips är tillverkade av solmogna ananasfrukter och vakuumtorkade för att få en härligt krispig konsistens. De har en intensiv fruktsmak utan några tillsatser. De passar perfekt inte bara som mellanmål utan också som ett krispigt tillskott till müsli, yoghurt eller dess...

Foodloose Eko torkade druvor med surt äppelsmak

: Enhet: 6 gånger 14 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,76 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 99 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en praktisk multipack med 6 miniförpackningar. Hela, saftiga sultanrussar förhöjs med naturlig äppelsmak och en aning citronsyra, vilket ger en uppfriskande syrlig smak överraskande gott och utan tillsatt socker innehåller naturligt förekommande sockerarter. De praktiska små förpackningarna passar utmärkt i lunchlådan, på resan el...

Freche Freunde Eko Fruktchips Jordgubb

: Enhet: 12 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 217,50 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,7 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 18 g...
: Beskrivning (förkortad):

tillverkade av 100% frystorkade jordgubbsskivor. Det glutenfria och veganska mellanmålet är perfekt att ta med på resan i den återförslutningsbara förpackningen...

Freche Freunde Eko fruktchips Mango

: Enhet: 14 g: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 193,57 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 18 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktiga läckra mangobitar gjorda av 100% mango att knapra på. Perfekt som ett litet fruktsnacks när du är på språng. Inget tillsatt socker innehåller naturligt förekommande socker. Glutenfritt veganskt mellanmål i återförslutningsbar förpackning...

Freche Freunde Eko fruktchips röd bärmix

: Enhet: 10 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 261,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,7 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 18 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktiga läckra hallon, blåbär och jordgubbsbitar att knapra på. Perfekt som ett litet fruktsnacks när du är på språng. Inget tillsatt socker innehåller naturligt förekommande socker. Glutenfritt veganskt mellanmål i återförslutningsbar förpackning...

Freche Freunde Eko krispiga hjärtan banan jordgubbe

: Enhet: 30 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,67 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med den krispiga trion majs, banan och jordgubbe får du verkligen ett fräckt, fruktigt mellanmål. De super krispiga hjärtana är bara kort puffade och inte stekta. Inget tillsatt socker innehåller naturligt förekommande socker...

Freche Freunde Eko Smoothie Chips Banan Äpple Jordgubb med Yoghurt

: Enhet: 16 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 189,38 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 20 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett fruktigt mellanmål för barn som är perfekt att ta med på resan. Tack vare den återförslutningsbara påsen slipper du smulor och kladdiga fingrar. Helt utan tillsatt socker¹, med en smak av färsk yoghurt. Fruktpurén rörs noggrant ihop med yoghurt och frystorkas sedan. För en fruktig och fräck nibbleupplevelse...

Govinda Eko Berberis

: Enhet: 100 g: Pris: 5,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 51,20 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 106 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en liten förpackning om 100 g. Dessa torkade bär är en berikning för köket. Med sin fina, sötsyrliga smak och vackra färg är de inte bara lämpliga som mellanmål utan också som en fin ingrediens vid matlagning och bakning...

Govinda Eko Berberisbär

: Enhet: 200 g: Pris: 8,68 Euro: Grundpris: 1 kg = 43,40 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 207 g...
: Beskrivning (förkortad):

De naturliga, torkade ekologiska bären är en berikning för köket. Med sin fina, sötsyrliga smak och vackra färg är de inte bara lämpliga som mellanmål, utan också som en fin ingrediens vid matlagning och bakning...

Govinda Eko Berberisbär

: Enhet: 500 g: Pris: 18,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,66 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den familjevänliga 500 g-förpackningen. De naturliga, torkade ekologiska bären är en berikning för köket. Med sin fina, sötsyrliga smak och vackra färg är de inte bara lämpliga som mellanmål, utan också som en fin ingrediens vid matlagning och bakning...

Govinda Eko dadelpasta

: Enhet: 500 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,52 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 529 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med sin karamellsöta arom är dadelpastan lämplig som ett alternativt, naturligt sötningsmedel. Den exotiska söta tonen smakar bra i smoothies och desserter eller som bas för fruktbröd - eller helt enkelt som ett sött mellanmål mellan måltiderna...

Landgarten Eko blåbär, frystorkade

: Enhet: 20 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 245,50 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 30 g...
: Beskrivning (förkortad):

De frystorkade vilda blåbären övertygar med en fruktig, syrlig smak. Efter skörden bearbetas de när de är helt mogna och finns därför tillgängliga i god kvalitet året runt. Extremt goda som topping, ingrediens i matlagning eller mellanmål...

Landgarten Eko hallon, frystorkade

: Enhet: 20 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 245,50 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 30 g...
: Beskrivning (förkortad):

Smakrika hallon från bördiga jordar som mognar av värmande solstrålar. Skördade när de är som mest naturligt mogna, fulla av frukt och smak. Försiktigt frystorkade, den fina syran i hela hallonet bevaras. Som snacks, topping eller i matlagningen...

Scrolla till toppen