: Enhet: 200 g: Pris: 6,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 33,45 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 220 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den lilla 200 g förpackningen. Skonsamt torkade aroniabär från certifierat ekologiskt jordbruk. Bären passar bra i müsli, i bakverk, men smakar också helt enkelt gott på egen hand...
: Enhet: 500 g: Pris: 12,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,94 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 532 g...
: Beskrivning (förkortad):
i familjevänlig 500-g-förpackning. De skonsamt torkade Aronia-bären från ekologisk odling passar bra i flingorna, till bakning eller helt enkelt för sig själv...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,60 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 256 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kokosflingor är en integrerad del av ett modernt kök, eftersom den smältande och delikata smaken gör denna exotiska ingrediens så mångsidig: förfina müslis, kakor, bakverk, desserter och smoothies med en tropisk touch...
: Enhet: 100 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,80 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 105 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mullbäret är nära sammanvävt med historien om sidenproduktion och spreds från det gamla Kina till Europa. Dess björnbärsliknande, mjuka frukter har en söt, karamellliknande smak och är ett underbart fruktsnacks för mellanmål, som topping på smoothies, gröt eller till müsli och sallad...
: Enhet: 200 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,65 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):
Rostade i kokosolja och sötade med råsocker och honung. Så mångsidiga att de kan användas som topping på müsli, havregryn, gröt, cornflakes, yoghurt, kvark och glass, samt i indiska eller asiatiska rätter. De är också perfekta som mellanmål...
: Enhet: 200 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):
Osötade kokoschips som ett alternativ till potatischips, som tillbehör till müsli, gröt, yoghurt och kvark, eller som garnering till glass, vaniljsås och kakor. Den karakteristiska kokossmaken är en viktig ingrediens i många asiatiska rätter...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,76 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa flingor, tillverkade av det vita köttet från mogna kokosnötter, är otroligt mångsidiga: De är en viktig ingrediens i klassiska kokosmakroner, ger en exotisk touch till kakkanter eller fungerar som en visuell höjdpunkt i desserter och glass, och lyfter dessutom asiatiska curryrätter. Torkad kokos ger en mild, lätt söt smak till müsli, frukostskålar, yog...
: Enhet: 500 g: Pris: 6,06 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,12 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):
Soltorkade, oljade sultanrussin med en saftig, söt smak. Sultanrussin är en klassisk ingrediens i traditionella bakverk, men är också mångsidiga i matlagningen. Du kan även använda dem för att ge din müsli extra smak eller njuta av dem som mellanmål...
: Enhet: 1 kg: Pris: 10,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,25 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):
i familjeförpackning på 1 kg. Soltorkade, oljade sultanrussin med en saftig, söt smak. Sultanrussin är en klassisk ingrediens i traditionella bakverk, men är också mångsidiga i matlagningen. Du kan även använda dem för att piffa upp din müsli eller njuta av dem som mellanmål...
: Enhet: 250 g: Pris: 8,15 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,60 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa fruktiga, söta aprikoser är perfekta som mellanmål, till bakning eller, framför allt, i rätter från Mellanöstern. Urkärnade och torkade hela frukter...
: Enhet: 500 g: Pris: 13,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,78 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):
i en familjeförpackning på 500 g. Dessa fruktiga, söta aprikoser är perfekta som mellanmål, till bakning eller, framför allt, i rätter från Mellanöstern. Urkärnade och torkade hela frukter...
: Enhet: 250 g: Pris: 6,06 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,24 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa torkade fikon är varken svavlade eller behandlade med konserveringsmedel. Njut av deras saftiga, söta smak och den subtila tonen av honung. Fikon är perfekta som mellanmål, men passar också utmärkt i müsli, vid bakning och i matlagning...
: Enhet: 500 g: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,92 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):
i familjeförpackning om 500 g. Dessa torkade fikon är varken svavlade eller behandlade med konserveringsmedel. Njut av deras saftiga, söta smak och den subtila tonen av honung. Fikon är perfekta som mellanmål, men passar också utmärkt i müsli, till bakning och matlagning...
: Enhet: 250 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 254 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa fikon kommer från Spanien och torkas varsamt efter skörden. De har en fyllig smak som påminner om honung, samtidigt som de förblir behagligt mjuka. Inget svavel tillsätts, vilket innebär att frukten behåller sin naturliga mörka färg och intensiva smak. De är perfekta som mellanmål eller som ingrediens i müsli...
: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):
Syrliga, fruktiga bitar av torkad mango perfekta som mellanmål, som topping eller för att ge en extra smaksättning till müsli och kvark. Jämfört med sötare sorter utmärker sig Amélie-mango med sin uppfriskande, lätt syrliga smak...
: Enhet: 100 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,50 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tranbär sötade med råsocker, med en intensiv, mörkröd färg. Dessa sötsura frukter passar inte bara perfekt till müsli, yoghurt och kvark, samt i kakor, muffins, småkakor och kex, utan ger även en fruktig kontrast till sallader...
: Enhet: 200 g: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,55 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):
De guldbruna Deglet Nour-dadlarna är frukten från den äkta dadelpalmen Phoenix dactylifera och betraktas ofta som ”dadlarnas drottning”. Deras milda sötma, honungsliknande smak och fasta konsistens lyfter många rätter. Dadlar är också perfekta för bakning, müsli och desserter...
: Enhet: 500 g: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,50 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):
i familjeförpackning om 500 g. De guldbruna Deglet Nour-dadlarna är frukten från den äkta dadelpalmen Phoenix dactylifera och betraktas ofta som ”dadlarnas drottning”. Deras milda sötma, honungslika smak och fasta konsistens förhöjer smaken i många rätter. Dadlar är också perfekta för bakning, müsli och desserter...