Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Frukt & grönsaker › Konserverad frukt". Sortering: Produktnamn alfabetiskt:

Aarts Eko persikor

: Enhet: 190 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,21 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 570 g...
: Beskrivning (förkortad):

En fruktig upplevelse gjord på solmogna persikor. Klassisk som topping på tårtor eller kakor, till fruktiga tropiska fruktsallader eller som topping på desserter och krämer. Den ljusa färgen och den aromatiska smaken är en fest för både ögat och gommen...

BioGourmet Eko vilda tranbär

: Enhet: 220 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,59 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 370 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den söta, lätt syrliga smaken ger de vilda tranbären deras typiska fruktiga, aromatiska ton. Dessa utsökta frukter kan användas på många olika sätt för att förhöja ost och salta vilträtter. De sätter också pricken över i:et i söta rätter och desserter...

bioladen Eko ananasbitar

: Enhet: 200 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,50 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 548 g...
: Beskrivning (förkortad):

Frukten är konserverad i sin egen naturligt grumliga saft. Tack vare den perfekta balansen mellan sötma och syrlighet är dessa ananasbitar otroligt mångsidiga. Deras fruktiga smak passar utmärkt till asiatiska wokrätter och kryddstarka indiska curryrätter, men också på kakor, i desserter och i smoothies. Klimatet i västra Sri Lanka erbjuder idealiska förhåll...

bioladen Eko ananasbitar

: Enhet: 405 g: Pris: 7,84 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,36 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i familjeförpackning på 405 g i glasburk. Frukten är konserverad i sin egen naturligt grumliga saft. Tack vare den perfekta balansen mellan sötma och syrlighet är dessa ananasbitar otroligt mångsidiga. Deras fruktiga smak passar utmärkt till asiatiska wokrätter och kryddstarka indiska curryrätter, men också på kakor, i desserter och i smoothies. Klimatet i vä...

bioladen Eko mangobitar

: Enhet: 205 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,37 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 554 g...
: Beskrivning (förkortad):

Konserverade i en naturligt grumlig blandning av ananas-, mango- och passionsfruktjuice. Dessa mangobitar redan skalade, urkärnade och färdiga att äta smakar utmärkt som de är, men passar också perfekt som fyllning i fruktpajer, som ett lager i desserter eller som topping på risgrynsgröt och havregrynsgröt...

BIOlanka Eko ananasbitar

: Enhet: 200 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,30 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 590 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tropiskt söt ananas skärs i små bitar och läggs sedan i sin egen juice. Ger en exotisk touch till såser och curryrätter. Ananas är också en riktig höjdare i fruktsallader, cocktails, glassglassar och andra desserter...

BIOlanka Eko ananasringar

: Enhet: 180 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,44 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 590 g...
: Beskrivning (förkortad):

Förförisk i doft och smak, intensivt sötmjuk från 100% frukt. Ananasjuicen ger ringarna en subtil sötma med balanserad syra, vilket gör ananasen ännu fruktigare. Ger en tropisk touch till fruktsallader, cocktails, glassglassar och andra desserter...

BIOlanka Eko fruktcocktail

: Enhet: 200 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 585 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktnjutning från aromatiska, solmogna mango, ananas, papaya och meloner. Oavsett om det är rent, i desserter, i glass, som tårta, som bas för exotiska cocktails eller för tillagning av asiatiska rätter, smakar denna färgglada fruktblandning utsökt...

BIOlanka Eko mangobitar

: Enhet: 200 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,30 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 590 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tropiskt söt mango skärs i små bitar och läggs sedan i ananasjuice. Ger en exotisk touch till såser och curryrätter. Mango är också en riktig höjdare i fruktsallader, cocktails, glassglassar och andra desserter...

Côteaux Nantais Fruchtzauber Eko aprikoskompott

: Enhet: 220 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 380 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med bitar av aprikos och rårörsocker. Läcker som ingrediens i desserter, kakor, kvarg, yoghurt eller på bröd, rullar eller bara skedas direkt ur glaset. Njut av den utsökta smaken!...

Côteaux Nantais Fruchtzauber Eko Mirabellekompott

: Enhet: 220 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,50 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 377 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tillverkad med mirabeller och rårörsocker. Läcker som en ingrediens i desserter, kakor, kvarg, yoghurt eller på bröd, rullar eller helt enkelt skedas direkt ur glaset. Njut av den utsökta smaken!...

Côteaux Nantais Fruchtzauber Eko plommonkompott

: Enhet: 220 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,50 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 380 g...
: Beskrivning (förkortad):

I den här ekologiska plommonkompotten möter tjock frukt rörsocker. Fruktkompotten är god till varma pannkakor toppade med kanel och socker, ger yoghurten en färgstark touch eller kan skedas direkt ur burken...

dennree Eko ananasbitar i egen juice

: Enhet: 200 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,25 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 592 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en liten 200 g burk. Solmogna ananasbitar är varsamt bearbetade och inlagda i sin egen juice. Smaka som topping på tårtor och pajer samt till cocktails och desserter. Njut av den fruktiga exotiska smaken...

dennree Eko ananasbitar i egen juice

: Enhet: 405 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,48 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Solmogna ananasbitar är varsamt bearbetade och inlagda i sin egen juice. Smaka som topping på tårtor och pajer samt till cocktails och desserter. Njut av den fruktiga exotiska smaken...

dennree Eko ananasringar i egen juice

: Enhet: 190 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,42 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 632 g...
: Beskrivning (förkortad):

För ananasringarna bearbetas solmogna ananas försiktigt och syltas i sin egen juice. För Toast Hawaii, som tårta och paj toppning och för desserter, men är också rent nöje. Njut av den fruktiga exotiska smaken...

dennree Eko päron, fjärdedelar av frukten

: Enhet: 225 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,29 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 550 g...
: Beskrivning (förkortad):

De ekologiska päronen, Williams Christ, i fjärdedelar är sötade med druvjuicekoncentrat. De skalade päronen smakar utmärkt i fruktsallad, på müsli, yoghurt, keso och i kreativa, fruktiga desserter...

dennree Eko persikor, halv frukt

: Enhet: 385 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,66 Euro: Tillgänglighet: 32 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

halva frukter. För dennree persikor bearbetas solmogna ekologiska persikor försiktigt och sötas med rårörsocker. Läckra som tårt- och pajtopping samt till desserter och söta rätter, men är också en njutning på egen hand. Njut av den fruktiga aromatiska smaken...

dennree Eko plommon, halv frukt

: Enhet: 305 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,95 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 912 g...
: Beskrivning (förkortad):

För dennree Organic Plums, halva frukter, bearbetas solmogna ekologiska plommon försiktigt och sötas med betesocker. Som topping på tårtor och pajer samt till cocktails och desserter. Också ett rent nöje. Njut av den fruktiga aromatiska smaken...

dennree Eko skogsblåbär

: Enhet: 125 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,36 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 568 g...
: Beskrivning (förkortad):

från certifierad ekologisk vildinsamling är sötade med rå sockerrörssuagr. De är ett utmärkt tillskott till desserter eller kakor och ger en glad stänk av färgglad blåbärssmak...

dennree Eko vilda tranbär

: Enhet: 400 g: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,08 Euro: Tillgänglighet: 26 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 634 g...
: Beskrivning (förkortad):

från certifierad ekologisk vildinsamling är sötade med rå sockerrörssuagr. De är ett utmärkt tillskott till desserter eller kakor och ger en glad stänk av färgglad tranbärssmak...

Scrolla till toppen