: Enhet: 400 ml: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 l = 8,60 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 460 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kokosmjölk är krämig och naturligt frisk i smaken och rekommenderas för tillagning av asiatiska rätter eller som gräddersättning i vegansk och vegetarisk mat. Den tillför också tropisk smak och underbara aromer till cocktails och desserter...
: Enhet: 200 ml: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 l = 9,90 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 244 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 200 ml-burk, perfekt för enpersonshushåll och recept där det krävs en liten mängd kokosmjölk. Med 22 % fett innehåller den endast två ingredienser: vatten och 60 % kokos. Kokosmjölken bearbetas och tappas på flaska i Sri Lanka. Perfekt för asiatisk och mellanösterninspirerad matlagning, för att ge extra smak åt soppor och såser samt till kakor och desserter...
: Enhet: 400 ml: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 l = 7,58 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 458 g...
: Beskrivning (förkortad):
Med en fetthalt på 22 % innehåller den endast två ingredienser: vatten och 60 % kokosnöt. Kokosmjölken tillverkas och tappas på flaska i Sri Lanka. Perfekt för asiatisk och mellanösterninspirerad matlagning, för att ge extra smak åt soppor och såser samt till kakor och desserter...
: Enhet: 400 ml: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 l = 6,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 463 g...
: Beskrivning (förkortad):
På Sri Lanka bearbetas kokosnötter fortfarande för hand enligt traditionella metoder. Efter skörden avlägsnas först det tjocka, gröna, fibrösa skalet från kokosnötterna. För att komma åt det vita köttet knäcks det hårda skalet upp och det tunna bruna höljet skalar man försiktigt bort med en kniv. Varje steg i denna process innebär arbetsintensivt manuell...
: Enhet: 400 ml: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 l = 7,83 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 500 g...
: Beskrivning (förkortad):
från pressad kokosnötskärna. Biona Coconut Milk är tillverkad av de finaste ekologiska kokosnötterna, odlade utan användning av syntetiska bekämpningsmedel och gödningsmedel. Kokosmjölk kan användas för att ge rikedom och smak till dina etniska favoriträtter. Den kan även användas som ett utmärkt mjölkalternativ för veganer eller personer med intolerans mo...
: Enhet: 200 ml: Pris: 1,45 Euro: Grundpris: 1 l = 7,25 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 260 g...
: Beskrivning (förkortad):
Beredning av vatten och kokosnötsextrakt. Från första pressningen. Kokosmjölk är ett exotiskt alternativ till mjölk och grädde. Lägg till en speciell touch till dina soppor och curryrätter, desserter och drycker...
: Enhet: 400 ml: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 l = 6,78 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 477 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna kokosmjölk med låg fetthalt¹ tillverkas av skalade kokosnötter, vars fruktkött hackas och pressas i en kvarn. Den passar utmärkt som vegansk bas i curryrätter, soppor och drinkar, men även i desserter och söta bakverk...
: Enhet: 400 ml: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 l = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 479 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kokosmjölk tillverkas av skalade kokosnötter vars fruktkött krossas och pressas i en kvarn. Den exotiska kokosmjölken smakar bäst i cocktails, soppor och söta bakverk...
: Enhet: 200 ml: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 l = 14,10 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 244 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna kokosbaserade vispgrädde passar utmärkt till exotiska cocktails och för att ge extra smak åt curryrätter, soppor och många andra rätter. Kokosvispgrädden vispas lätt med en handvisp och är ett utmärkt veganskt alternativ till traditionell vispgrädde...
: Enhet: 250 ml: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 l = 7,08 Euro: Tillgänglighet: 39 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 264 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 250 ml dryckesförpackning. För dennree Organic Coconut Milk pressas och bearbetas utvalda ekologiska kokosnötter från kokostriangeln i västra Sri Lanka försiktigt. Den är idealisk för rätter från det asiatiska köket såväl som för beredning av exotiska cocktails och desserter. Njut av den exotiska kokosnötssmaken...
: Enhet: 400 ml: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 l = 5,73 Euro: Tillgänglighet: 27 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 462 g...
: Beskrivning (förkortad):
För dennree Organic Coconut Milk pressas och bearbetas utvalda ekologiska kokosnötter från kokosnötstriangeln i västra Sri Lanka försiktigt. Den är idealisk för rätter från det asiatiska köket såväl som för beredning av exotiska cocktails och desserter. Njut av den exotiska kokosnötssmaken...
: Enhet: 500 ml: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 l = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 534 g...
: Beskrivning (förkortad):
Gillar du att laga mat med kokosmjölk? Prova då den här ekologiska kokosmjölken som är lämplig för matlagning. Den är gjord på fullmogna kokosnötter, är härligt krämig och har en utsökt kokossmak...
: Enhet: 200 ml: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 l = 10,40 Euro: Tillgänglighet: 34 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 218 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den lilla storleken 200 ml. Den veganska ekologiska kokosmjölken förfinar curry-, pan- och wokrätter, milkshakes, blandade drycker och många andra rätter. Upptäck och njut av de många användningsmöjligheterna för Dr. Goerg ekologisk kokosmjölk...
: Enhet: 1 liter: Pris: 6,58 Euro: Grundpris: 1 l = 6,58 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
är en ekologisk kokosmjölk i 1 liters storlek. Den veganska ekologiska kokosmjölken förfinar curry-, pan- och wokrätter, milkshakes, blandade drycker och många andra rätter. Upptäck och njut av de många användningsmöjligheterna för Dr. Goerg ekologisk kokosmjölk...
: Enhet: 400 ml: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 l = 8,60 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 468 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ger en rik, krämig smak till maträtter. Med sin läckra milda kokossmak fungerar kokosmjölk som en krämig bas för rätter från det asiatiska eller orientaliska köket. Dröm dig bort till en tropisk strand full av kokospalmer...
: Enhet: 200 ml: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 l = 9,90 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den här kokosmjölken har en krämig smak men innehåller bara 6% fett, så det är en lightversion. Kokosmjölken kan användas precis som den vanliga, även om din curry kan smaka lite kryddigare...
: Enhet: 250 ml: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 l = 7,08 Euro: Tillgänglighet: 37 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 266 g...
: Beskrivning (förkortad):
i en förpackning om 250 ml. Finns även i en mindre förpackning om 200 ml. Kokosmjölk har blivit en självklar del av det veganska köket och används ofta som ersättning för grädde. Den passar utmärkt till indiska eller asiatiska rätter, cocktails, kakor, desserter och glass...
: Enhet: 200 ml: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 l = 8,85 Euro: Tillgänglighet: 28 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 236 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en konserverad ekologisk kokosmjölk. I en liten storlek med 200 ml. Kokosmjölk har blivit en integrerad del av det veganska köket och används ofta som ersättning för grädde. Den är lämplig för indiska eller asiatiska rätter, cocktails, kakor, desserter och glass...
: Enhet: 400 ml: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 l = 6,00 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 460 g...
: Beskrivning (förkortad):
I medelstor storlek med 400 ml. För denna kokosmjölk används endast mogna kokosnötter och bearbetas försiktigt. Utan några tillsatser. Kokosmjölk har blivit en integrerad del av det veganska köket och används ofta som ersättning för grädde. Den är lämplig för asiatiska rätter, cocktails, kakor, desserter och glass...
: Enhet: 2,95 kg: Pris: 21,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,23 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 3,2 kg...
: Beskrivning (förkortad):
är en ekologisk kokosmjölk. I bulkförpackning med 2,95 kg innehåll. Morgenland Organic Coconut Milk extra innehåller ekologiskt kokosnötsextrakt och vatten. Kokosmjölk används ofta i det indiska eller asiatiska köket, i cocktails, kakor, desserter eller glass...