Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Färdigrätter, soppor & såser › Färdigrätter". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 12:

Vitaquell Hawai Sallad vegetarisk

: Enhet: 200 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 360 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en mild sallad med tofu. Ananas och persika ger en extra fruktig smak. Perfekt som kallt tillbehör, med bröd eller till en kall buffé...

Vitaquell Herrgårdssallad vegetarisk

: Enhet: 200 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,30 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 365 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en smakrik salat med paprika, gurka och tofu. Den är förfinad med lök, havssalt och örter. Perfekt som kallt tillbehör, med bröd eller till en kall buffé...

Vitaquell Indisk sallad vegetarisk

: Enhet: 200 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 365 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en läcker sallad med tofu. Äpplen och ananas ger en fruktig indisk ton. Havssalt, lök och örter avrundar smaken. En välsmakande njutning...

Vitaquell Nordsjön vegansk sallad

: Enhet: 180 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,44 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 338 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vitaquells veganska sallader är ett bra alternativ för den som vill äta rent vegetabiliskt. De är särskilt goda på bröd, som ett komplement till vegansk grillmat, en kall buffé, som mellanmål eller som krispig sallad...

Vitaquell Nötköttssallad vegan

: Enhet: 180 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,89 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 350 g...
: Beskrivning (förkortad):

De veganska salladerna från Vitaquell är ett bra alternativ för dem som vill äta rent vegetabiliskt. De är särskilt goda på bröd, som ett komplement till vegansk grillmat, en kall buffé, som mellanmål eller som krispig sallad...

Vitaquell Purjolöks- och äppelsallad vegetarisk

: Enhet: 200 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 354 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den fräscha smaken av purjolök och äpple möter druvjuice och ananas i denna spännande salladskreation. Fin-mild i smaken...

Vitaquell Sverige Sallad vegetarisk

: Enhet: 200 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 352 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rapsolja, rödbetor, lök och tofu ger denna vegetariska sallad en pikant nordisk ton...

Vitaquell Tonfisksallad vegan

: Enhet: 180 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,44 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 338 g...
: Beskrivning (förkortad):

De veganska salladerna från Vitaquell är ett bra alternativ för dem som vill äta rent vegetabiliskt. De är särskilt goda på bröd, som ett komplement till vegansk grillmat, en kall buffé, som mellanmål eller som krispig sallad...

Vitaquell Vikingsallad vegansk

: Enhet: 180 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,89 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 338 g...
: Beskrivning (förkortad):

De veganska salladerna från Vitaquell är ett bra alternativ för dig som vill äta rent vegetabiliskt. De är särskilt goda på bröd, som ett komplement till vegansk grillmat, en kall buffé, som mellanmål eller som krispig sallad...

Vorwerk Podemus Eko korvar av nötkött

: Enhet: 250 g: Pris: 6,90 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,60 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 800 g...
: Beskrivning (förkortad):

har en naturligt stark smak. Korvarna är rökta över bokträ och är krispiga när man biter i dem...

Vorwerk Podemus Eko wienerbröd

: Enhet: 250 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,08 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 800 g...
: Beskrivning (förkortad):

tillverkas med största omsorg uteslutande av ingredienser från ekologiskt jordbruk. Alla steg från den dagliga slakten till produktionen av kött och korv görs på gården. Vorwerk Podemus, inbäddat i mjuka ängar med utsikt över Dresden, är ren natur...

Zwergenwiese Soul Kitchen BBQ-bönor

: Enhet: 370 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,30 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 635 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vita bönor i en rökig tomatsås ger en härligt kryddig smakupplevelse. Med 62% grönsaker gör den här veganska färdigrätten ett kort arbete med hungern...

Zwergenwiese Soul Kitchen Eko Bangkok Curry

: Enhet: 370 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,30 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 632 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vegansk färdiglagad måltid med grönsaker, kokos och curry. Den röda curryn med massor av grönsaker förfinas med kokosgrädde och rundas av med kryddor som ingefära och cayennepeppar. Tillagas på nolltid. Gott med pasta eller ris...

Zwergenwiese Soul Kitchen Eko Chili sin Carne

: Enhet: 370 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,30 Euro: Tillgänglighet: 25 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 634 g...
: Beskrivning (förkortad):

Röda kidneybönor och majs i en kryddig tomatsås. En rejäl portion grönsaker - tuggmotståndskraftiga grönsaker i en smakrik sås. Tillagas på nästan ingen tid. Gott med pasta och ris...

Zwergenwiese Soul Kitchen Eko grönsakscurry

: Enhet: 370 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,30 Euro: Tillgänglighet: 29 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 634 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vegansk färdigmåltid med grönsaker och curry. En full portion grönsaker - bittra grönsaker i en smakrik sås. Fruktig currysås smaksatt med kokosnötskräm och torkad mango. Tillagas på nolltid. Gott med pasta och ris...

Zwergenwiese Soul Kitchen Eko grönsaksostsås

: Enhet: 370 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,30 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 634 g...
: Beskrivning (förkortad):

Grönsaker med kryddig Emmentaler och örter. En full portion grönsaker - tuggmotståndskraftiga grönsaker i en smakrik sås. Tillagas på nästan ingen tid. Smakar gott till pasta och ris...

Zwergenwiese Soul Kitchen Eko Tikka Masala

: Enhet: 370 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,30 Euro: Tillgänglighet: 22 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 628 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kryddade grönsaker på indiskt vis i en krämig tomatsås. En full portion grönsaker - tuggmotståndskraftiga grönsaker i en smakrik sås. Tillagas på nästan ingen tid. Gott till pasta och ris...

Bohlsener Mühle Eko Couscous Orientalisk sallad

: Enhet: 165 g: Pris: 2,50 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,15 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 169 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna couscoussallad kombinerar läckra aprikoser och dadlar med Orientens kryddor - en riktig njutning. Perfekt som en snabb måltid eller som en bas för en skål. Utan tillagning...

Davert Eko risotto pumpa

: Enhet: 170 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,18 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 177 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det finns mycket Bella Italia här: original italienskt risottoris, saftig pumpa och färsk parmesan ger en krämig risottoupplevelse på din tallrik. Buon appetito! Du behöver också 20 g parmesan, 2 msk olja, varmt vatten...

Eden Eko potatispuré

: Enhet: 2 gånger 80 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,56 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):

Potatismoset gör du snabbt och enkelt själv! Torrblandning av potatis, havssalt, kryddor och rosmarinextrakt...

Scrolla till toppen