Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Drycker › Sirap". Sortering: Produktnamn alfabetiskt:

Agava Eko chokladsirap

: Enhet: 250 ml: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 l = 19,64 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 356 g...
: Beskrivning (förkortad):

En fullt aromatisk sirap på agavesirapsbas smaksatt med kakao. Den intensiva chokladiga smakupplevelsen levereras i en dispenserflaska och är lämplig för det fantasifulla köket. Njut av sirapen till pannkakor, glass eller våfflor...

Agava Eko vaniljsirap

: Enhet: 250 ml: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 l = 19,64 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 365 g...
: Beskrivning (förkortad):

Agavesirap raffinerad med ädel vanilj. Fina aromatiska, naturliga vaniljnoter. Idealisk för sötning och förfining av varma och kalla kaffekreationer. Lätt att dosera och mångsidig...

Bigallet Eko citronsirap

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Tillverkad av ekologisk citronsaft från Sicilien och betssocker från franska ekologiska jordbrukare. Njut av den underbart balanserade kombinationen av frisk, fruktig syrlighet och den subtila bitterheten från citronskalet. Upplev hur den delikata doften och den subtila syrligheten smälter samman med det söta betssockret...

Bigallet Eko colasirap

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av den underbara balansen mellan den friska, fruktiga doften av citron och de kryddiga tonerna av kanel. Sirapen är koffeinfri och innehåller varken konserveringsmedel eller färgämnen. Den är populär bland både unga och gamla. Lämplig för användning i kolsyremaskiner...

Bigallet Eko fläderblomssirap

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Denna infusion av ekologiska fläderblommor från Grand Massif Central i södra Frankrike förtrollar med sin blommiga doft, som påminner om ros och litchi, samt sina syrliga inslag i eftersmaken. Prova denna uppfriskande sirap med välkylt vatten. Välkända klassiska cocktails som förhöjs med fläderblomssirap är bland annat Hugo med Prosecco, mynta och lime...

Bigallet Eko pepparmintsirap

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

De fina eteriska oljorna och den aromatiska smaken från pepparmintbladen från Auvergne utvinns genom att växten låts infundera och sedan kokas ned tillsammans med socker från franska sockerbetor. Sirapen förtjusar smaklökarna med sin delikata mintsmak och en lätt pepprig eftersmak...

Bigallet Eko sirap med hallon och björnbär

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Den söta, delikata hallonsmaken passar utmärkt ihop med björnbärens fylliga, lätt syrliga toner. Avrundad med en skvätt citronsaft och betssocker från franska ekologiska jordbrukare...

Bigallet Eko sirap med röda bär

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Söta, delikata hallon kombineras med syrliga, aromatiska svarta vinbär och en aning av fina vaniljstänger. Förfinad med en skvätt citronsaft och betssocker från franska ekologiska jordbrukare. Denna ekologiska grenadinsirap framhäver den fulla sötman hos de röda bären. En sirap som väcker minnen av barndomens milda dofter...

Bigallet Eko sirap med svarta vinbär

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Kombinationen av svarta vinbär från ekologiska odlare i Drôme-regionen i sydöstra Frankrike och fransktodlat betssocker ger en utsökt balans mellan svarta vinbärens sötma och syrlighet. Den intensivt fruktiga smaken av cassissirap lyfter smoothies, cocktails, champagne och vitt vin. Den förvandlar till och med vanligt vatten till en kulinarisk upp...

Bigallet Eko sockersirap av rörsocker

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Denna sirap, tillverkad av fairtrade-certifierat brunt sockerrörssocker från Brasilien, framhäver på ett perfekt sätt de söta och fylliga tonerna i sockerrörsjuicen med en aning av vanilj. Den är idealisk för att blanda både alkoholhaltiga och alkoholfria drinkar, men kan även användas som sockerersättning i recept...

Bigallet Eko vaniljsirap

: Enhet: 700 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 14,94 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

En utsökt och mångsidig sirap tillverkad av ekologiska Bourbon-vaniljstänger från Madagaskar och brunt rörsocker från Brasilien. Denna vaniljsirap är perfekt för att smaksätta kaffe och varma drycker, som ersättning för vaniljsocker eller som topping till desserter...

BioGourmet Eko sirap för iste Grönt te Fläderbär

: Enhet: 500 ml: Pris: 10,35 Euro: Grundpris: 1 l = 20,70 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,1 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):

När grönt te och färska vita fläderblommor möts är det sommar i glaset. Njutningen av denna uppfriskande sommardrink är helt oförfalskad, eftersom istesirapen får sin underbara smak uteslutande från koncentrerade fruktjuicer och uppfriskande ekologiskt te...

BioGourmet Eko sirap för iste Svart te Citron

: Enhet: 500 ml: Pris: 10,35 Euro: Grundpris: 1 l = 20,70 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,1 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):

När svart te och färsk citron möts är det sommar i ett glas! Njutningen av denna uppfriskande sommardrink är helt oförfalskad, eftersom iste-sirapen får sin underbara smak uteslutande från koncentrerade fruktjuicer och uppfriskande ekologiskt te...

BioGourmet Eko sirap för iste Svart te Persika

: Enhet: 500 ml: Pris: 10,46 Euro: Grundpris: 1 l = 20,92 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):

När svart te och mogna persikor möts är det sommar i ett glas! Njutningen av denna uppfriskande sommardrink är helt oförfalskad, eftersom iste-sirapen får sin underbara smak uteslutande från koncentrerad fruktjuice och uppfriskande ekologiskt te...

Frusano Eko flädersirap

: Enhet: 500 ml: Pris: 7,53 Euro: Grundpris: 1 l = 15,06 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 988 g...
: Beskrivning (förkortad):

En vegansk sirap gjord på ingredienser som glukossirap och fläderblomsextrakt. Sirapen är sötad med maltsocker och glukos. Innehållet är 3 liter drickfärdig dryck med ett blandningsförhållande på 1:5...

Frusano Eko vinbärssirap

: Enhet: 500 ml: Pris: 6,79 Euro: Grundpris: 1 l = 13,58 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 993 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fullmogna röda vinbär, varsamt bearbetade och med en typisk fruktig, lätt syrlig smak. Ger 3 liter drickfärdig rödvinbärsspritzer i blandningsförhållande 1:5...

Höllinger Eko flädersirap

: Enhet: 500 ml: Pris: 6,17 Euro: Grundpris: 1 l = 12,34 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Prova den läckra flädersirapen från Höllinger. Den är perfekt för cocktails och många olika sorters kolsyrade sommardrinkar...

Höllinger Eko hallonsirap

: Enhet: 500 ml: Pris: 7,21 Euro: Grundpris: 1 l = 14,42 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Sirapen är fruktig och intensiv i sin smak. Du kan använda den inte bara till drycker utan också till hemmagjord glass eller till exempel pudding...

Höllinger Eko lavendelblommasirap

: Enhet: 500 ml: Pris: 6,17 Euro: Grundpris: 1 l = 12,34 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Den färdiga sirapen smakar uppfriskande blommigt med en trevlig citronton. Blandad med mousserande vin eller champagne är vår blommiga, aromatiska sirap helt enkelt en njutning...

Manuka Health Manuka honungssirap

: Enhet: 100 ml: Pris: 16,74 Euro: Grundpris: 1 l = 167,40 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 217 g...
: Beskrivning (förkortad):

Sirap för invärtes bruk. Med timjan, manukaolja, pepparmynta och 48% honung. Denna behagliga smak av manuka sirap honung kombinerar 25% Nya Zeeland MGO 250+ Manuka Honung och 24% Rewarewa Honung med växtbaserade oljor...

Scrolla till toppen