: Enhet: 30 g: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 90,33 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 36 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den praktiska lilla storleken för provsmakning eller på språng. Fruktig njutning med massor av kraft! Proteiner stöder utveckling och underhåll av muskelmassa och smakar dessutom härligt fruktigt i detta pulver!...
: Enhet: 30 g: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 90,33 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 36 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den praktiska lilla storleken för provsmakning eller på språng. Chokladig kraft för varje dag! Proteiner bidrar till att utveckla och bibehålla muskelmassa och smakar dessutom utsökt choklad med detta pulver!...
: Enhet: 500 g: Pris: 31,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 62,16 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 518 g...
: Beskrivning (förkortad):
Detta vassleprotein med en fin vaniljsmak ger ekologiskt protein från vassle, vilket hjälper till att bygga och underhålla muskler. Vassleprotein tas snabbt upp av kroppen och är därför perfekt efter träning eller som ett proteinrikt tillskott i vardagen. Rör helt enkelt ut i vatten eller mjölk alternativ - och din krämiga shake är klar...
: Enhet: 30 g: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 90,33 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 36 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den praktiska lilla storleken för provsmakning eller på språng. Fruktig kraft för varje dag! Proteinerna i detta pulver bidrar inte bara till att bygga och bibehålla muskelmassa, utan smakar också underbart fruktigt med jordgubbar, blåbär och hallon...
: Enhet: 60 g: Pris: 8,57 Euro: Grundpris: 1 kg = 142,83 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 183 g...
: Beskrivning (förkortad):
Svart vitlök luktar inte längre som vitlök och har inte heller den skarpa smaken av rå vitlök. Den ger en söt och intensiv smak till dina rätter. För tillagning av risrätter, soppor, pasta, puréer, grytor, dressingar, marinader och dipp. Dessutom förhöjer den svarta färgen den visuella kvaliteten på kulinariska rätter...
: Enhet: 150 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,73 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 158 g...
: Beskrivning (förkortad):
Spirulina-algerna är också kända som den gröna kraften från vattnet. Den intensiva färgen på "Anthrospira platensis", som också är känd som mikroalger, ger variation och ny drivkraft till kosten. Den är rik på järn och protein, naturligt vegansk och sockerfri. Superlämplig för drycker, smoothies, müsli, yoghurt och mycket mer...
: Enhet: 500 g: Pris: 13,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,98 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 568 g...
: Beskrivning (förkortad):
är ett pulver av bryggerijäst. Med vitamin B1 proteinkomplex. I den stora 500 g burken. Cenovis Bryggerijästpulver erhålls från ren jäst som växer under ölproduktionen. Regelbunden användning stöder tillförseln av den ekologiska organismen...
: Enhet: 300 g: Pris: 12,30 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 321 g...
: Beskrivning (förkortad):
Genom kallpressning extraheras större delen av hampoljan från skalade hampafrön. Detta ökar proteininnehållet till 65%. Efter malning är hampaproteinpulvret skalfritt, lättlösligt och har en nötaktig smak. Pulvret är inte bara en bra proteinkälla i shakes, müsli, kvarg eller yoghurt, utan också en trevlig smakupplevelse...
: Enhet: 300 g: Pris: 13,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,37 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 321 g...
: Beskrivning (förkortad):
Soliga apelsiner möter värmande kanel i en vinterinspirerad variant av proteinpulver. Tillsammans med hampans milda, nötiga smak blir resultatet en smakupplevelse som för tankarna till en solig vinterdag, men som smakar utsökt året runt. Den helt växtbaserade recepturen kan enkelt röras ner i shakes, müsli eller yoghurt och är...
: Enhet: 300 g: Pris: 13,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,37 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 316 g...
: Beskrivning (förkortad):
Frisk citron möter delikat vanilj en söt sommardröm i pulverform. Den helt växtbaserade recepturen kan enkelt röras ner i smoothies, shakes eller yoghurt och passar även utmärkt till bakning. Hampans nötiga, milda karaktär harmonierar överraskande aromatiskt med citronens fruktiga friskhet...
: Enhet: 65 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 64,31 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 71 g...
: Beskrivning (förkortad):
Creamy, sweet and intensely fruity: roller-dried mango flakes made from mango purée add a tropical aroma to every serving. They are well suited for refining yoghurt, porridge or bowls and bring a sunny touch to countless dishes. A great choice as a topping as well as for sweetening, seasoning, decorating or refining...
: Enhet: 45 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 92,89 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 52 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tangy, zesty and wonderfully light: these roller-dried lemon flakes, made from lemon purée, lemon juice concentrate and corn starch, add a touch of freshness to any breakfast or dessert. They’re well suited for adding a touch of flavour to bowls, soups, yoghurt, porridge or salads, and provide a pleasantly fresh citrus note...
: Enhet: 100 g: Pris: 9,51 Euro: Grundpris: 1 kg = 95,10 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):
Nyponen torkas i solen för att bevara de värmekänsliga ingredienserna. Nyponens skal och kärnor mals till ett fint pulver i en skonsam process. Rör ner pulvret i din juice, yoghurt eller müsli...
: Enhet: 250 g: Pris: 10,94 Euro: Grundpris: 1 kg = 43,76 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 260 g...
: Beskrivning (förkortad):
är tillverkad av speciella sesamfrön som kännetecknas av sitt innehåll av mineraler och spårämnen. Minactiv är det perfekta kalciumalternativet för personer med mjölkintolerans och rekommenderas i tider med ökat mineralbehov t.ex. graviditet, amning samt för vegetarianer och idrottare...
: Enhet: 500 g: Pris: 16,63 Euro: Grundpris: 1 kg = 33,26 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 520 g...
: Beskrivning (förkortad):
Detta ärtproteinpulver är veganskt och tillverkat av ekologiskt ärtproteinisolat. Pulvret kan blandas i drycker, shakes eller i morgonflingorna, men kan också användas för bakning och blandas i kak- eller bröddeg...
: Enhet: 360 g: Pris: 8,89 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,69 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 372 g...
: Beskrivning (förkortad):
Skaka istället för att släpa. Det veganska havredryckspulvret i den lätta, återvinningsbara 360 g-burken ersätter 4 kg färdig växtmjölk. 1 burk ger ca 4 liter, så du sparar 4 dryckeskartonger...
: Enhet: 100 g: Pris: 4,93 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,30 Euro: Tillgänglighet: 46 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 107 g...
: Beskrivning (förkortad):
Pulvret består av 100% ekologisk akaciafiber och utvinns ur den torkade mjölksaften från akaciaträd. Akaciefiber är ett högkvalitativt, snabblösligt pulver som innehåller över 90% lösliga fibrer och är lämpligt för många användningsområden...
: Enhet: 400 g: Pris: 12,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,85 Euro: Tillgänglighet: 23 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 430 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den perfekta ingrediensen för alla typer av proteinshakes, smoothies, såser, krämer eller för bakning. Hampafrön pressas, bearbetas försiktigt och torkas. Govinda hampaproteinpulver är rikt på protein och fibrer. Smakar delikat nötaktigt...