Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Cerealier › Müsli". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 4:

dennree Eko chokladmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,96 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 764 g...
: Beskrivning (förkortad):

Blandning för finsmakare som gillar chokladig variation i sin flingskål. Kraftiga fullkornsflingor från vete och havre matchas med fina bitar av mjölkchoklad. Förstärkt med chokladriscrispies ger denna müsli en chokladig, knaprig smakupplevelse. Njut av den fulla chokladsmaken...

dennree Eko fruktmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 4,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,85 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 764 g...
: Beskrivning (förkortad):

Blandning för finsmakare som gillar fruktig variation i sin müsliskål. Hjärtliga fullkornsflingor från vete och havre är fruktigt samordnade med russin, russin, fikon och dadlar. Denna müsli är raffinerad med äpplen och aprikoser och ger en fruktig och fräsch smakupplevelse. Njut av den fulla fruktsmaken...

dennree Eko nötmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,40 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 762 g...
: Beskrivning (förkortad):

Blandning för finsmakare som gillar krispig, nötaktig variation i sin müsliskål. Rejäla fullkornsflingor från vete, havre, råg och korn utgör basen, som avrundas med en varierad blandning av havreknäckmüsli och cornflakes. Denna müsli är raffinerad med cashewnötter och rostade mandlar och hasselnötter och ger en krispig, krispig smakupplevelse. Njut av den fulla ...

dennree Eko solfruktsmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 3,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,22 Euro: Tillgänglighet: 82 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 15,9 procent rabatt på Rekommenderat pris från tillverkaren: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):

En blandning för finsmakare som uppskattar fruktig variation i sin müsliskål. Mättande fullkornsflingor av vete och havre kombineras fruktigt med läckra russin, druvor och aprikoser samt aromatiska äpplen och fikon. Förfinad med hallon och röda vinbär erbjuder denna müsli en fruktig och frisk smakupplevelse. Njut av den fulla fruktsmaken...

Donath Mühle Eko sexkorns-dinkelmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,27 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 761 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den speciella sammansättningen av de sex spannmålssorterna skapar en harmonisk, balanserad färsk spannmålsmat. Tack vare en speciell beredningsprocess innehåller den spannmålskornets intakta groddplantor och är naturligt fermentaktiv...

Donath Mühle Eko sexkornsmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,15 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 777 g...
: Beskrivning (förkortad):

Naturlig och jäsningsaktiv färsk spannmålsmat. Den speciella sammansättningen av de sex spannmålssorterna skapar en harmonisk, balanserad färsk spannmålsmat. Tack vare en speciell matsmältningsprocess innehåller den spannmålskornets intakta groddplantor och är naturligt fermentaktiv...

Dr. Metz CereGran müslibas

: Enhet: 500 g: Pris: 10,45 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,90 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 550 g...
: Beskrivning (förkortad):

från groddat korn och spelt är redo för konsumtion utan blötläggning , naturlig, aromatisk och osötad innehåller naturligt förekommande sockerarter. Korn och spelt är bland de äldsta typerna av spannmål. Förutom en mild nötaktig smak får de poäng med högkvalitativt protein. Den fina stärkelsen i korn och spelt är mycket smältbar för många människor...

GranoVita Bircher Müsli Fullkorn

: Enhet: 500 g: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,50 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av en utsökt müslikomposition baserad på extra mjuka fullkornsflingor av havre och fullkornsflingor av spelt. Fina sultanrussin, äpple- och aprikosbitar ger en naturlig sötma. Bircher-müslin avrundas med krispiga mandel- och hasselnötsbitar. För en vital frukost och som ett utsökt alternativ för en energisk start på dagen. Utan tillsatt socker innehål...

GranoVita Vår bästa müsli

: Enhet: 500 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,54 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):

Müsli övertygar med sin unika, fruktiga smak. Utsökta frukter som sultanrussin, dadlar, jordgubbsbitar, kokoschips, äppelchips, päron, plommon och aprikosbitar samt utvalda mandlar, linfrön och solrosfrön gör att müslin inte bara är obeskrivligt god, utan också en utsökt frukostmåltid för en kraftfull start på dagen. Inget tillsatt socker innehåller naturligt soc...

Hammermühle Eko bär mandel krispig müsli, glutenfri

: Enhet: 300 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,93 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 310 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av en blandning av glutenfria fullkornshavreflingor, krispiga mandlar, fruktiga frystorkade röda vinbär, björnbär, jordgubbar och hallon samt nötiga linfrön. För en bra start på dagen...

Hammermühle Eko Bircher Havre med övernattning, glutenfri

: Enhet: 300 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,93 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 306 g...
: Beskrivning (förkortad):

För en utsökt frukost som du kan förbereda kvällen innan för att passa din smak och sedan njuta av direkt nästa morgon. Med den naturliga sötman från torkad frukt och avrundad med malda hasselnötter och en hint av kanel...

Hammermühle Eko chokladkrispig müsli, glutenfri

: Enhet: 250 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 262 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av en krispig chokladblandning med krispiga cornflakes, puffade risflingor och den goda kombinationen av söt mjölkchoklad och fin mörk choklad med yoghurt, flingdryck eller mjölk...

hanf und natur Eko hampa müsli nöt

: Enhet: 500 g: Pris: 5,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,40 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 541 g...
: Beskrivning (förkortad):

Korn, fullkornsspelt och fullkornshavreflingor utgör basen i denna müsli, som får sin karakteristiska smak från rostade hampafrön och hasselnötter. Smakar bra med kall mjölk, yoghurt eller växtdrycker...

hanf und natur Eko hampamüsli Frukt

: Enhet: 500 g: Pris: 5,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,08 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 541 g...
: Beskrivning (förkortad):

Havre-, spelt- och kornflingor utgör grunden för denna müsli. Den garneras med skalade och rostade hampafrön och förfinas med russin, tranbär och äppelbitar. Smakar gott med kall mjölk, yoghurt eller växtdrycker...

Hensel Gute Laune Eko müsli Jordgubbschoklad

: Enhet: 454 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,81 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 489 g...
: Beskrivning (förkortad):

Börja dagen på gott humör: med den fruktiga chokladiga smakupplevelsen av 1% jordgubbar, laktosfria och veganska chokladbitar 16% och fullkornsflingor. Utan sultanrussin...

Hensel Gute Laune Eko müsli Vilda bär

: Enhet: 454 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,81 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 480 g...
: Beskrivning (förkortad):

Börja dagen på gott humör: En fruktig smakupplevelse av hela hallon och björnbär, krispiga frön och fullkornsflingor. Utan tillsatt socker. Innehåller naturligt förekommande sockerarter. Saltinnehållet beror enbart på förekomsten av naturligt förekommande natrium...

HistaFood Eko kornmüsli

: Enhet: 425 g: Pris: 6,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,25 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 5,4 procent rabatt på Rekommenderat pris från tillverkaren: Fraktvikt: 420 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fullkornsmüsli av havre med söta dadlar och pumpakärnor. En angenäm hint av kanel avrundar smaken på ett harmoniskt sätt. Du kan också använda denna blandning för att förbereda en gröt eller granola som ett alternativ till klassisk müsli...

mymuesli Eko äpple-banan-kanel-müsli

: Enhet: 340 g: Pris: 6,06 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,82 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 402 g...
: Beskrivning (förkortad):

Havreflingor, krispiga puffade ris- och majsstjärnor samt honungs- och vetepuffar ger denna müsli en varierad konsistens ibland mjuk, ibland krispig. Frystorkade bananer och torkade äppelbitar ger en fruktig smak, medan kanelen tillför en varm ton. Njut av mueslin med mjölk, yoghurt eller en växtbaserad dryck...

mymuesli Eko bärmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 8,57 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,14 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 1,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 569 g...
: Beskrivning (förkortad):

Havreflingor och krispiga havrebitar utgör grunden för denna gourmetmüsli. Den får sin fruktiga karaktär från äppelbitar, tranbär, blåbär, jordgubbsbitar, hallon samt svarta och röda vinbär. Helt enkelt oemotståndlig med kall mjölk eller din växtbaserade favoritdryck...

mymuesli Eko bärmüsli 2go

: Enhet: 85 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,29 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 101 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en 85 g-to-go-kopp. Läckra blåbär, söta jordgubbar, fruktiga tranbär och syrliga hallon ger en fruktig bas. Svarta och röda vinbär, krispiga solrosfrön och krispiga havreflingor fulländar koppen till en underbar fruktmüsli...

Scrolla till toppen