Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Cerealier › Müsli". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 3:

Bauck Eko osötad basmüsli

: Enhet: 1 kg: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,75 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Mjuka havreflingor, mjuka speltflingor och mjuka kornflingor. Det finns också linfrön, sesamfrön och solrosfrön i denna müsli. Denna müsli kan förfinas med torkad frukt, nötter eller chokladbitar efter önskemål...

bioladen Eko bärmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,67 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fullkornsflingor av havre och spelt i kombination med hallon, röda vinbär och jordgubbar. Berikad med små bitar av aprikoser, fikon, äpplen, päron, dadlar och plommon. En müsliupplevelse för både stora och små...

bioladen Eko Basic müsli

: Enhet: 750 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,77 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Milt ångade och jämnt valsade ekologiska fullkornsvetflingor, fullkornshavreflingor, fullkornsrågflingor, fullkornskornflingor och fullkornsspeltflingor kombineras i denna basmüsli med solrosfrön, bovete, bruna linfrön och rostade sesamfrön. Anpassa din müsli efter dina egna personliga preferenser. Det finns inga gränser för din kreativitet...

bioladen Eko Bircher müsli

: Enhet: 750 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,96 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna blandning, baserad på ett schweiziskt recept, kombinerar ekologiska fullkornsflingor av havre, vete och korn med sultanrussin, hasselnötter och mandlar. Kornet som används i denna müsli ångas skonsamt och valsas sedan till jämna flingor...

bioladen Eko fruktmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,57 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av mångfalden av jämnt rullade spannmålskorn och olika frukter. Fullkornsvetflingor, fullkornshavreflingor och majsflingor kombineras med söta sultanrussin, krispiga solrosfrön, aromatiska fikon, exotiska dadlar, syrliga aprikoser och klassiskt äpple...

Bohlsener Mühle Eko bärmüsli

: Enhet: 400 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,40 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 448 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fullkornskraft från fullkornsflingor av havre, korn och spelt. En vegansk, färgstark och fruktig godbit utan tillsatt socker** med hallon, blåbär, jordgubbar och röda vinbär, perfekt till frukost eller som mellanmål...

Bohlsener Mühle Eko fruktmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,60 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,8 procent rabatt på Rekommenderat pris från tillverkaren: Fraktvikt: 548 g...
: Beskrivning (förkortad):

Sommarkänsla i din flingskål. Njut av solmogna aprikoser, äpplen och hallon, utvalda fullkornsflingor från havre, korn och spelt tillsammans med krispiga cornflakes och den fina naturliga sötman från dadlar, sultanrussin och fikon. Vegansk, fruktig njutning utan tillsatt socker** till frukost eller bara som ett mellanmål...

Bohlsener Mühle Eko müsli med mörk choklad

: Enhet: 400 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,28 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 448 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av den underbara smaken av fullkornshavre och fullkornsspeltflingor i kombination med lättrostade, finhackade kakaonibs, krispiga chokladbitar, ljusa kakaoflingor och fina droppar mörk choklad. En vegansk, extra chokladig godbit utan russin, perfekt till frukost eller som mellanmål...

Burger Mühle Eko bärmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 5,64 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,52 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 797 g...
: Beskrivning (förkortad):

Havre- och speltflingor är grunden. Frystorkade hallon-, jordgubbs- och röda vinbärsbitar ger müslin dess oemotståndliga karaktär. Alltsammans avrundas med hackade äpplen, päron och dadlar...

Burger Mühle Eko basmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,64 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 797 g...
: Beskrivning (förkortad):

En müsliblandning utan sultanrussin men med värdefulla frön. För alla som gillar det enkla eller vill ha sin müsli lite annorlunda varje dag. Basmüslin kan förädlas med torkad frukt, nötter eller kakaonibs...

Burger Mühle Eko Bircher Müsli

: Enhet: 500 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,68 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,9 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 528 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av denna müsli med den fina smaken av nötter och torkad frukt. Det är inte för inte som Bircher-müsli anses vara müsliklassikern par excellence. En fröjd oavsett om du tillagar den med mjölk eller grönsaksdryck...

Burger Mühle Eko Fruktmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,57 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 797 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av den fylliga fruktsmaken från sultanrussin, dadlar och fikon i denna läckra fruktmüsli. En fröjd med kall mjölk eller en växtdryck, både till frukost och mellan måltiderna...

Campo Verde Eko basmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,94 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Müslimix med havre-, korn- och veteflingor, avrundad med sultanrussin, hasselnötter, solrosfrön och linfrön. Njut av basic-müsli med färsk mjölk, yoghurt eller en växtbaserad dryck...

Campo Verde Eko chokladmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,60 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Chokladcornflakes, chokladrispies och chokladchips gör den här müsliblandningen till en oförglömlig smakupplevelse vid frukostbordet. Njut av chokladmüsli med färsk mjölk, yoghurt eller en växtbaserad dryck...

Campo Verde Eko fruktmüsli

: Enhet: 500 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,44 Euro: Tillgänglighet: 29 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 511 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fin och fruktig. För en unik smakupplevelse vid frukostbordet. Sultanrussin, fikon- och aprikosbitar samt torkade äppeltärningar ger denna müsliblandning dess fruktiga karaktär. Njut av fruktmüsli med färsk mjölk, yoghurt eller en grönsaksdryck...

Chiron Eko hampa protein müsli frö bas

: Enhet: 500 g: Pris: 5,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,08 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 509 g...
: Beskrivning (förkortad):

Flingor av spelt, havre och hampafrön utgör grunden för denna läckra müsli. Den är raffinerad med hampafrön, puffad quinoa, solrosfrön, sesamfrön och linfrön. Njut av denna müsli med mjölk, yoghurt eller en växtbaserad dryck...

Chiron Eko hampaproteinmüsli aprikos havre

: Enhet: 500 g: Pris: 7,00 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,00 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 511 g...
: Beskrivning (förkortad):

Välsmakande, osötad* müsli med hampafröflingor och skalade hampafrön. Med torkade aprikoser, puffad quinoa och nötiga solrosfrön. För en bra start på dagen...

Chiron Eko hampaproteinmüsli choklad dinkel

: Enhet: 500 g: Pris: 7,32 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,64 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 509 g...
: Beskrivning (förkortad):

Perfekt för en bra start på dagen. Bortsett från chokladbitarna är denna müsli osötad. Ingredienser som den puffade quinoan, de mörka chokladbitarna, ett hampainnehåll på 20% och de många små fröna ger müslin en unik konsistens...

dennree Eko basmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,05 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 765 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna müsli utan sultanrussin är en blandning för kreativa müslikännare som gillar variation i müsliskålen. Fullkornsflingor av vete, havre, råg, korn och spelt utgör basen, som avrundas med krispiga, färska solrosfrön samt bovete, linfrö och sesam. Njut av din favoritmüsli med mjölk, yoghurt eller fruktjuice och förädla den med säsongens färska frukter...

dennree Eko Bircher Müsli

: Enhet: 500 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,72 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 511 g...
: Beskrivning (förkortad):

Sammansättningen av dennree ekologiska Bircher Müsli baseras på receptet från schweizaren Maximilian Bircher-Brenner 1867-1939, en av pionjärerna inom whole food nutrition. Han skapade den müsli som idag är en del av den moderna frukostkulturen. Inspirerad av den klassiska müslin från Schweiz är dennree Bircher Muesli en balanserad blandning av värdefulla...

Scrolla till toppen