: Enhet: 100 g: Pris: 2,05 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,50 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 105 g...
: Beskrivning (förkortad):
Vad borde finnas i varje sallad, soppa och skål? Just det, krutonger. Och helst av Demeter-kvalitet, veganska och, naturligtvis, oemotståndligt läckra. Inget kök bör vara utan dessa krutonger med vitlök. Som krispig topping förhöjer de alla rätter och ger dem det där lilla extra. Men också en fröjd för ögat i soppor...
: Enhet: 150 g: Pris: 2,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,07 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 152 g...
: Beskrivning (förkortad):
Aromatiskt mellanmål med spelt. Olivolja, speltmjöl, koriander och gurkmeja ger detta snack dess makalösa smak. Läckert som förrätt med dipp eller som mellanmål. Njut av detta rejäla mellanmål...
: Enhet: 150 g: Pris: 2,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,07 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 155 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ett aromatiskt kex av spelt, förfinat med örter från Provence. Oliver, olivolja och speltmjöl ger detta mellanmål dess goda smak. För en aperitif eller om du vill ha något speciellt...
: Enhet: 150 g: Pris: 2,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,73 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 152 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kombinationen av oliver, kryddig paprika och chili bjuder in till ett njutbart mellanmål. Vitlök och utvalda kryddor avrundar smaken och får dig att vilja ha mer...
: Enhet: 100 g: Pris: 1,74 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,40 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 5,4 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):
Salta pizzapinnar för både stora och små händer. Torkad tomat, utvalda örter och kryddor påminner om pizza och gör att man blir på gott humör när man knaprar. Nästa fest kan komma!...
: Enhet: 100 g: Pris: 2,46 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,60 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,9 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 115 g...
: Beskrivning (förkortad):
De små runda lockarna är ett klassiskt mellanmål i det italienska köket, som ofta serveras med ost, korv och vin. Taralli från det ekologiska bageriet Sommer kombinerar aromatisk fänkål och delikata sesamfrön för en aromatisk smakupplevelse...
: Enhet: 150 g: Pris: 2,35 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,67 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 154 g...
: Beskrivning (förkortad):
Med svart sesam, avrundad med curry och tamarisås. Pane Picco Asia Ekologisk Svart Sesam är ett bra alternativ till chips. De är inte bara bra som mellanmål, de är också utsökta med dipp...
: Enhet: 150 g: Pris: 2,35 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,67 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 155 g...
: Beskrivning (förkortad):
Veganskt mellanmål gjort på spelt, korn, hirs kryddat med herbes de Provence. Pane Picco Organic Sesame Black Cumin är ett bra alternativ till chips. De är inte bara bra att äta som snacks, de är också utsökta med dipp...
: Enhet: 125 g: Pris: 2,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,76 Euro: Tillgänglighet: 45 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 127 g...
: Beskrivning (förkortad):
är gjorda av speltmjöl och majsmjöl. Fried batter pearls är särskilt lämpliga att lägga i soppor precis före servering. De kan också avnjutas som ett mellanmål eller som topping på sallader...
: Enhet: 150 g: Pris: 2,35 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,67 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 154 g...
: Beskrivning (förkortad):
är ekologiska friterade batteripärlor gjorda av vetemjöl och majsmjöl. Fried batter pearls läggs särskilt till soppor precis före servering. De kan också avnjutas som ett mellanmål eller som topping på sallader...
: Enhet: 60 g: Pris: 3,38 Euro: Grundpris: 1 kg = 56,33 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 69 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa bitbaserade godbitar har ett lätt knäck och är perfekta i soppor eller som snacks. Den nötiga, lätt rökiga smaken av svarta sesamfrön gör dessa mörka riskakor till ett mycket gott, orientaliskt mellanmål. Eftersom kexen är baserade på råris är de glutenfria. Förutom råris används endast svart sesam och tamari, inget annat. Läckra som ett fetts...
: Enhet: 300 g: Pris: 3,90 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,00 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 315 g...
: Beskrivning (förkortad):
Knapriga kex gjorda av vetemjöl och surdeg, långsamt och naturligt mognadslagrade. Rik smak. Extra jungfruolivolja och ekologiskt rosmarinextrakt skapar den typiska medelhavskaraktären. Perfekt för kanapéer, som mellanmål och till sallader...
: Enhet: 5 gånger 50 g: Pris: 3,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,96 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 253 g...
: Beskrivning (förkortad):
Råg, veteprotein, linfrö och soja utgör grunden för detta mångsidiga bröd. De fem skivorna har en fast och spänstig konsistens. En god lunch eller mellanmål för alla som alltid är på språng. Utsökt med jordnötssmör och bananer, avokado och chiafrön eller en chokladkräm...
: Enhet: 240 g: Pris: 3,90 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,25 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 252 g...
: Beskrivning (förkortad):
Piadina är den italienska versionen av en wrap. De här piadinerna är gjorda av spelt och havre, vilket ger dem en unik smak och konsistens. Piadinerna är inte bara snabba och enkla att tillaga, de kan också användas på otaliga sätt, till exempel som en vikt pizza, en rulle eller en pannkaka. Läckra med pesto, grillade grönsaker och medelhavsdelikatesse...
: Enhet: 100 g: Pris: 1,74 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,40 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 114 g...
: Beskrivning (förkortad):
Delikata, lätt saltade lutbakverk med en subtil ton av nybakat bröd. Dessa krispiga ekologiska pretzelpinnar kommer garanterat att vinna dig med sin salta smak och underbart knapriga konsistens. Oavsett om det är som mellanmål, att dela med vänner eller att njuta av under en mysig kväll, erbjuder dessa pretzelsticks ren njutning när som helst...
: Enhet: 75 g: Pris: 2,87 Euro: Grundpris: 1 kg = 38,27 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):
Krispiga, luftiga chips gjorda av utvalda vita bönor. Pinnarna bakas kort och förfinas med en nypa havssalt, vilket resulterar i en underbar konsistens och smak. För ren njutning!...
: Enhet: 90 g: Pris: 2,35 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,11 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 97 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna påse innehåller luftiga, krispiga bakade minipretzelsticks. Raffinerade med smör smakar de nästan som de stora från bageriet. Utan palmfett och salt. Ett smakrikt mellanmål för dig som är på språng och mellan måltiderna...
: Enhet: 200 g: Pris: 3,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,35 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 320 g...
: Beskrivning (förkortad):
Smal och enkel som formen på Huober Pretzel är hennes recept: Utan konstgjorda bakingredienser, gjorda av ekologiskt odlad spannmål...
: Enhet: 180 g: Pris: 3,90 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,67 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 200 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ris- och kikärtsmjöl utgör grunden för dessa krispiga kexpinnar. Sesamfrön och rosmarinextrakt ger den oemotståndliga smaken. Ett utsökt medelhavsmellanmål som också är en underbar aptitretare...
: Enhet: 180 g: Pris: 4,10 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,78 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 189 g...
: Beskrivning (förkortad):
De korta pinnarna är gjorda på ärt- och linsmjöl samt ärtprotein. De bakas i ugn och är ett härligt krispigt mellanmål för alla som gillar ett salt mellanmål...