Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Bakverk › Salta bakverk". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 6:

lifefood Life Crackers Eko Rosmarin, glutenfri

: Enhet: 90 g: Pris: 6,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 72,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Paranötter, gyllene linfrön och bovete utgör grunden för dessa krispiga, glutenfria kex, som bland annat förfinats med morötter, pumpafrön och torkad rosmarin. Passar bra till antipasti eller medelhavssallader och är också en ren njutning...

lifefood Raw Crackers Eko surkål Bovete, glutenfri

: Enhet: 90 g: Pris: 5,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 56,89 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 21,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 111 g...
: Beskrivning (förkortad):

Glutenfria, krispiga crackers gjorda av fina mandlar, fullkorns bovete, gyllene linfrön och opastöriserad surkål med solrosfrön, chiafrön, färska morötter, lök och dill kommer säkert att glädja alla som älskar salta smaker...

Mayka Eko dinkelminikringlor

: Enhet: 150 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,20 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 20,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 158 g...
: Beskrivning (förkortad):

är unika i smak och krispighet. Med sin välkryddade skorpa, sin perfekta bitstorlek och extraordinära krispighet är de en riktig godbit. Bästa ekologiska speltmjöl ger dem sin ojämförliga smak...

Mayka Eko minikringlor

: Enhet: 100 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,80 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 159 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna lilla, fina pretzel förför med sin speciella krispighet och sin bitstora form till tillfredsställande nibbling. Och för att säkerställa att det finns ett naturligt nibblingsnöje används inga jäsmedel...

Mayka Eko pinnar

: Enhet: 200 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,90 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 115 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tunna och krispiga, gjorda av de bästa ingredienserna och bakade försiktigt och noggrant. Det är detta som gör Mayka Organic Sticks så unika...

Mayka Eko speltkringlor med sesam

: Enhet: 125 g: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,32 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 127 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tillverkade av bästa ingredienser som ekologisk spelt som mals i stenkvarn före bakning. Detta gör det möjligt att utveckla den typiska salta aromen...

Mogli Eko dinkelbollar à la örtkvarg

: Enhet: 40 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 42 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga speltbollar möter en krämig, mild örtdipp, smaksatt med läcker persilja och fin dill. Med speltmjöl av Demeter-kvalitet och solrosolja. Läckert krispigt nöje för små och stora äventyr. Passar även utmärkt som tillbehör till soppa eller sallad...

Mogli Eko dinkelbollar tomat och morot

: Enhet: 40 g: Pris: 1,45 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,25 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,1 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 42 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det krispiga mellanmålet av speltmjöl är försiktigt bakat i solrosolja och raffinerat med de bästa kryddorna. Perfekt för på språng eller som ett mellanmål...

Mogli Eko dinkelkringlor

: Enhet: 50 g: Pris: 1,45 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 57 g...
: Beskrivning (förkortad):

är gjorda med speltmjöl från biodynamiskt jordbruk. Inget salt sprids på kringlorna. En utsökt krispig godbit för mellanmål...

Mogli Eko morotsbiskvier

: Enhet: 125 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,56 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 129 g...
: Beskrivning (förkortad):

De veganska morotsbiskvierna i Demeter-kvalitet imponerar med sin särskilt fina smak och de barnvänliga kanin- och morotsformerna. Bakade gyllengula, med saftiga tärnade äpplen och spelt, är Rübli kexen ett perfekt mellanmål för en paus när du leker inomhus eller utomhus!...

Mogli Eko Paprikastänger med tomat

: Enhet: 75 g: Pris: 1,87 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,93 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 18,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 900 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ugnsbakade krispiga brödpinnar med fruktig paprika, smakrik tomat och örter. Ett gott mellanmål att ta med sig på resan eller rasten. Krispigt bakade och perfekta med en dipp!...

Mogli Eko Pizzasticks med ost och olivolja

: Enhet: 75 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,73 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 89 g...
: Beskrivning (förkortad):

är krispiga pizzasticks bakade på fint vete, aromatisk ost och grekisk olivolja, förfinade med läckra pizzaväxter - en fröjd för många tillfällen...

Mogli Eko Speltkulor Paprika

: Enhet: 40 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 43 g...
: Beskrivning (förkortad):

De små speltbollarna är bakade i solrosolja och finstämda med en riktig knaprig kryddklassiker: paprika. Njut av de krispiga speltbollarna som ett mellanmål på resan eller på kvällen i soffan - en godbit för alla tillfällen...

Moniletti Eko majspinnar

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 113 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den mindre 100 g-förpackningen. Snacksen är extruderade av 100% hela majskärnor. Det är allt som krävs för att tillverka dessa läckert fluffiga majspinnar. Oavsett om det är som mellanmål, som snacks under en paus, under ett mysigt seriemaraton i soffan, på en spelkväll med vänner eller i vandringsryggsäcken - majspinnarna kommer att vinna över både unga oc...

Moniletti Eko majspinnar

: Enhet: 200 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,55 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 221 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den stora förpackningen gör det enkelt att njuta och dela med sig till vänner. Snacksen är extruderade från 100% hela majskärnor. Det är allt som krävs för att skära upp de luftiga, läckra majspinnarna. Oavsett om det är som mellanmål för den lilla aptiten, som mellanmål under pausen, under ett mysigt seriemaraton i soffan, på spelkvällen med vännerna eller ...

Morgenland Eko snack kringla banan mandel

: Enhet: 90 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,44 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 20,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 96 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ekologisk snackmix av salta kringlor, söta bananchips och rostade kryddmandlar. Upplev en läcker överraskning: sött möter salt, mjukt möter knaprigt. Precis som livet självt! Ibland krävs det bara ett kort ögonblick av variation för att vara öppen igen för vad som än kan komma...

Nur Puur Eko Flûtes Gruyère

: Enhet: 100 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,50 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett smördegssnacks tillverkat med smakrik Gruyère-ost. Aromatiskt och krispigt perfekt för trevliga stunder med vänner. Servera som förrätt, tillsammans med ett glas vin eller njut helt enkelt som det är...

Nur Puur Eko flûtes, saltade

: Enhet: 100 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,40 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 147 g...
: Beskrivning (förkortad):

En utsökt smördegsdelikatess med en delikat smörig smak, avrundad med en nypa salt. En aromatisk och krispig delikatess för de sociala stunderna med snacks...

Nur Puur Eko wraps

: Enhet: 225 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,98 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 227 g...
: Beskrivning (förkortad):

Värm dem, fyll dem, rulla ihop dem och njut. Dessa smakrika wraps är gjorda av endast fyra ingredienser: vetemjöl, vatten, olivolja och en nypa salt. Värm dem bara kort i en stekpanna, fyll dem efter eget tycke med grönsaker, kött, ost eller andra läckra ingredienser, rulla sedan ihop dem och du har en mångsidig måltid...

Pural Eko Apéro Sticks Rosmarin Havssalt

: Enhet: 100 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,00 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 106 g...
: Beskrivning (förkortad):

är läckra snackspinnar med rosmarin, havssalt och solrosolja. Bakade av fullkornsspeltmjöl och speltmjöl. För snacksglädje med vänner eller ett mellanmål mellan måltiderna...

Scrolla till toppen