: Enhet: 125 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,36 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):
Till de krispiga potatischipsen används endast de finaste ekologiska potatissorterna. Chipsen är försiktigt bakade med skal i högkvalitativ, kallpressad solrosolja. Raffinerade med kryddig paprika, ett läckert, rejält krispigt mellanmål...
: Enhet: 125 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,64 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 131 g...
: Beskrivning (förkortad):
För att göra dessa läckra chips skärs potatis i skivor med skalet på och bakas sedan försiktigt i en vattenkokare med solrosolja tills den är gyllenbrun. De förfinas med en aromatisk paprikakryddblandning. Njut av den krispiga, kryddiga smaken...
: Enhet: 125 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,64 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):
För dessa chips, som är förfinade med havssalt, skärs potatisen i skivor med skalet på och bakas sedan försiktigt i en vattenkokare med solrosolja tills den är gyllenbrun och förfinad med havssalt. Njut av den krispiga, aromatiska smaken...
: Enhet: 115 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,09 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 5,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 125 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ett luftigt och krispigt snacks. Flipsarna är gjorda av fina majsgryn, nymalda jordnötter och solrosolja, raffinerade med stensalt och bakade i ugnen tills de är krispiga...
: Enhet: 125 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 19,9 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 132 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa tortillachips är gjorda av ekologiskt majsmjöl. För att bibehålla sin typiska rostade arom och sin krispiga konsistens rostas chipsen försiktigt, bakas gyllengula i ekologisk solrosolja och raffineras med en aromatisk blandning av paprika. De är lämpliga att doppa i salsasåser eller guacamole, men är också ett gott mellanmål som de är eller me...
: Enhet: 125 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,48 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 129 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tillverkade av ekologiskt majsmjöl. För att bevara sin typiska rostade arom och sin krispiga konsistens rostas chipsen försiktigt, bakas gyllenbruna i ekologisk solrosolja och raffineras med havssalt. De är lämpliga att doppa i salsasåser eller guacamole, men är också rena eller bakade med ost ett utsökt mellanmål. Njut av den krispiga, aromatiska s...
: Enhet: 80 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):
Älskare av BBQ-chips kommer att bli överväldigade av kombinationen av den älskade grillkryddan med krispiga bananchips. Rökiga, kryddiga grillsmaker förenas med den fruktiga sötman från groblad - ett spännande samspel!...
: Enhet: 80 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,63 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):
Bananer skärs i tunna skivor och bearbetas tillsammans med solrosolja och havssalt för att göra detta mellanmål. Som ett mellanmål på språng, på kontoret eller i soffan, som fingermat med vänner och familj - de ekologiska grobladschipsen med havssalt smakar bra vid alla tillfällen...
: Enhet: 80 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):
För dessa chips skärs matbananer i tunna skivor och bearbetas till ett krispigt mellanmål. Raffinerat med paprikapulver och en nypa havssalt. Ett alternativ till potatischips som inte bara ger ny smak till festen med vännerna, utan också tillfredsställer sötsuget däremellan...
: Enhet: 80 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):
Dessa fräscha, syrliga och behagligt kryddiga plantainchips tar Latinamerikas populäraste smakkombination direkt hem till dig. De är tillverkade av krispigt stekta plantainfrukter och erbjuder en perfekt balans mellan syrlig lime och behaglig chilikryddning...
: Enhet: 60 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 40,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 65 g...
: Beskrivning (förkortad):
Med en syrlig och kryddig smak. För detta gourmet-snack skivas kassavarötterna fint och bearbetas tillsammans med solrosolja och en kryddblandning för att göra läckra chips. Som mellanmål i farten, på kontoret eller i soffan, som fingermat med vänner och familj. El Origen kassavachips smakar bra vid alla tillfällen...
: Enhet: 60 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 40,00 Euro: Tillgänglighet: 22 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 65 g...
: Beskrivning (förkortad):
För chipsen skärs maniokrötterna i tunna skivor och bearbetas tillsammans med solrosolja och havssalt för att göra detta läckra mellanmål. Som ett mellanmål på språng, på kontoret eller i soffan, som fingermat med vänner och familj - de ekologiska maniokchipsen med havssalt smakar bra vid varje tillfälle...
: Enhet: 125 g: Pris: 2,19 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,52 Euro: Tillgänglighet: 43 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 135 g...
: Beskrivning (förkortad):
Pretzels gjorda av speltmjöl raffinerat med sesamfrön. Läckert, rejält mellanmål för mellanmål. Ett roligt mellanmål för både stora och små. Njut av den goda smaken på en kväll med vänner och familj...
: Enhet: 125 g: Pris: 2,19 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,52 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 131 g...
: Beskrivning (förkortad):
De krispiga minipretzlarna gjorda på fullkornsmjöl av spelt har en utsökt smak. Ett roligt mellanmål för både unga och gamla. Denna krispiga godbit bör inte saknas på någon social kväll med vänner...
: Enhet: 125 g: Pris: 1,73 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,84 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tillverkade av fint fullkornsvetemjöl och raffinerade med små bitar salt. Läckert, rejält mellanmål för mellanmål. Ett roligt mellanmål för både stora och små. Njut av den goda smaken på en kväll med vänner och familj...
: Enhet: 125 g: Pris: 2,19 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,52 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):
För lutspecialiteterna använder tillverkaren rent fullkornsmjöl av spelt eller fullkornsvete, som är nymalet i den egna kvarnen. Alla ingredienser kommer från biodynamiskt och ekologiskt jordbruk och bakas till krispiga kringlor och pinnar i bageriet...
: Enhet: 50 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,60 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 54 g...
: Beskrivning (förkortad):
Krispigt snacksnöje med potatis och tomat. Inget tillsatt socker¹. Potatischipsen är bakade och inte friterade. Tre olika färger ger omväxling i det dagliga snackandet och gör dem till ett färgglatt alternativ till vanliga chips...
: Enhet: 30 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,67 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):
Det vegetabiliska, superkrispiga ekologiska snacksnöret med majs och morot var bara puffat och inte friterat. Morotsnacks kul för kvällen eller bara däremellan...
: Enhet: 40 g: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 57,25 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 46 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ridån går upp för en filmisk snacksupplevelse. De luftiga, puffade vallmofröna kombinerar fruktig, karamelliserad sötma med en subtil ton av havssalt. Utan skal eller frön bjuder de på en söt och salt, krispig njutning för hela familjen...