Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Bakning › Bakmixer". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 4:

Panifactum Lower Carb brödbakmix Det kärniga

: Enhet: 100 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,10 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 283 g...
: Beskrivning (förkortad):

Linfrön, solrosfrön, chiafrön och psylliumskal dessa frön och andra näringsrika ingredienser blandas med endast vatten och olja för att skapa ett krispigt, mättande och aromatiskt bröd utan spannmål, gluten, jäst eller soja. Blandningen räcker till en limpa på ca 450 g eller upp till 12 bullar...

Pumpkin Organics Bakmix för eko fullkornsbrödbullar

: Enhet: 300 g: Pris: 4,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,57 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 348 g...
: Beskrivning (förkortad):

Färska bullar när du vill! Denna bakmix för fullkornsbrödbullar är klar på bara 10 minuter: Tillsätt bara vatten så är det klart. Snabbt, enkelt och gott. Perfekt till frukost, i mellanmålsboxen eller till en enkel middag. Inget tillsatt socker innehåller naturligt socker...

Pumpkin Organics Eko bakmix för dinkelpizzadeg

: Enhet: 300 g: Pris: 3,55 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,83 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,7 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 346 g...
: Beskrivning (förkortad):

Nu blir det enkelt att baka pizza! Med denna pizzadeg, tillverkad av 95 % speltmjöl, blir pizzabakning ett enkelt och omtyckt ritual för hela familjen. Degen är klar på bara 5 minuter, utan jästid eller långa väntetider. Tillsätt bara vatten och olja, knåda kort och sedan är det bara att sätta igång. Inget tillsatt socker ingredienserna...

Pumpkin Organics Eko bakmix för havre- & dinkelbananbröd

: Enhet: 350 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,23 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,5 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 399 g...
: Beskrivning (förkortad):

Enkelt och roligt familjebakande utan krusiduller! Denna bakmix för bananbröd är baserad på havre och spelt och avrundas harmoniskt med en nypa kanel. Med bara några enkla steg är degen klar på bara 10 minuter. Inget tillsatt socker ingredienserna innehåller naturligt socker. Oavsett om det är klassiskt eller som muffins, i l...

Pumpkin Organics Eko bakmix för havre- & dinkelpannkakor

: Enhet: 200 g: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,15 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 230 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vad vore en söndagsmorgon utan pannkakor? Med denna bakmix kan du baka läckra frukostpannkakor till hela familjen på bara 5 minuter. Bakmixen är baserad på havre och spelt. Inget tillsatt socker innehåller naturligt socker. Den mångsidiga mixen passar inte bara till klassiska pannkakor, utan även till våfflor eller extra stor...

Schär Bakmix Pannkakor & våfflor, glutenfri

: Enhet: 350 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,94 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 14,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 405 g...
: Beskrivning (förkortad):

Gör en smet för läckra pannkakor till frukost eller brunch på nolltid. Alternativt kan du också göra en smet till läckra våfflor...

Schär Fullkornsbröd Bakmix, glutenfri

: Enhet: 500 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,36 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 517 g...
: Beskrivning (förkortad):

En bakblandning som ger full smak till bordet. Oavsett om du äter det till frukost med fruktig sylt, som ett smakrikt tillbehör till middagen eller bara däremellan är detta fullkornsbröd en fröjd med sin krispiga skorpa och mjuka smulor. Tack vare kombinationen av fullkornsmjöl, torrjäst och torr surdeg kommer du att uppleva en fyllig smak som gör varje tugga til...

Spielberger Bakmix Flätat jästbröd, glutenfritt

: Enhet: 500 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,94 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 523 g...
: Beskrivning (förkortad):

Inte bara under påsktiden är ett nybakat flätat jästbröd en riktig godbit. Njut av det med färsk ostmassa och sylt, honung eller något annat sött pålägg...

Spielberger Eko bakmix bondbröd fullkorn

: Enhet: 500 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,16 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 533 g...
: Beskrivning (förkortad):

Bakmixen erbjuder en introduktion till brödbakningens värld. Farmhouse-brödet är ett bröd med fri form. Det betyder att det helt enkelt bakas i ugnen utan bakform. Du behöver också torrjäst, vatten och fruktvinäger...

Spielberger Eko bakmix fullkornsbröd, glutenfritt

: Enhet: 600 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,62 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 625 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en bakmix för glutenfritt fullkornshavrebröd med 42% fullkornshavreflingor och 45% frön. Ett fullkornsbröd helt utan mjöl. Det består endast av flingor, olika frön och vatten. Den här bakblandningen kan också användas för att göra knäckebröd...

Vantastic Foods Eko Vegansk Pannkaksmix

: Enhet: 180 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,56 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 213 g...
: Beskrivning (förkortad):

Snabb och enkel att tillaga - för en himmelsk start på dagen, oavsett om det är salt eller med en söt topping. Den färdiga mixen garanterar pannkaksnjutning i ekologisk kvalitet...

Werz Eko Bakmix Vaniljkipferl, glutenfri

: Enhet: 500 g: Pris: 5,85 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,70 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 548 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den här glutenfria bakmixen gör det enkelt att trolla fram delikata vaniljkipferl som är smaksatta med fin mandel. Ett klassiskt kex som inte får saknas på julens kexfat...

Werz Eko Julkaksbakmix, glutenfri

: Enhet: 500 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,54 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 552 g...
: Beskrivning (förkortad):

Bakmix gjord på rismjöl för glutenfritt kexbak. Även nybörjare kan baka vackert formade kex med den stjärnformade kexutstickaren som ingår i förpackningen...

Spielberger Eko bakmix pizzadeg dinkel

: Enhet: 350 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,34 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 368 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tillsätt endast vatten och frityrolja till bakblandningen. Du kan toppa den utrullade degen efter önskemål. Förberedelsetid ca 5 minuter och gräddningstid ca 20 minuter...

Scrolla till toppen