: Enhet: 440 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,73 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 497 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kanelbullar är en riktig klassiker bland bakverk. Med den här bakblandningen kan du äntligen baka dem själv hemma, glutenfritt och veganskt. Den kryddiga, läckra doften av Ceylonkanel ger den omisskännliga smaken av Cinnamon Rolls, som får det att vattnas i munnen. Förpackningen ger ca 14 portioner à 50 g beräknat med margarin, BioVegan Organic Master...
: Enhet: 200 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,65 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 237 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ett liv utan pannkakor är möjligt, men meningslöst. Oavsett om det är till frukost eller som ett sött mellanmål. Ris- och fullkornshavremjöl ger pannkakorna den fluffiga konsistensen och bourbonvanilj ger den söta smaken...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,72 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 526 g...
: Beskrivning (förkortad):
För denna ekologiska brödmix bearbetas olika mjöl som fullkornshavremjöl, fullkornsrismjöl eller fullkorns bovetemjöl. Koriander, fänkål, anis och kummin ger receptet en speciell touch...
: Enhet: 600 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 611 g...
: Beskrivning (förkortad):
med olika frön som solrosfrön, linfrön eller pumpafrön. Koriander, fänkål och kummin avrundar receptet på ett harmoniskt sätt. Bakmixen räcker till ca 930 g färdigt Vikingbröd...
: Enhet: 55 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,82 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):
Det är en matcha! Matcha möter fruktiga hallon för en läcker stunds njutning på nolltid. Den sommarliga, fruktiga bakmixen kan bakas i varmluftsugnen eller mikrovågsugnen...
: Enhet: 55 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,36 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna doftande muggkaka förtrollar med äkta bananflingor, fin mörk choklad och en aning ceylonesisk kanel. Perfekt för små stunder av njutning. Tillagningen är enkel: med 40 ml växtbaserad dryck är en varm liten kaka klar på bara några minuter, direkt ur muggen...
: Enhet: 55 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,36 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 57 g...
: Beskrivning (förkortad):
Läcker, saftig chokladkaka i en kopp för din egen söta stund. Oavsett om det är för en kaffepaus, som efterrätt eller helt enkelt som ett mellanmål mellan måltiderna: njut av denna chokladöppenbarelse...
: Enhet: 55 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,36 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 61 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna bakmix trollar fram höstens läckerheter på din sked på nolltid. Fint balanserade kryddor och en något söt smak säkerställer en utsökt behandling som låter dig njuta av hösten bit för bit. Mug cake är snabbt tillagad och är ett utmärkt val för spontana begär mellan måltiderna eller små stunder av njutning under en kaffepaus...
: Enhet: 55 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,36 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 57 g...
: Beskrivning (förkortad):
Läckra chokladdroppar som smälter i munnen möter salt och kola. Med mug cake Salted Caramel Brownie kan du trolla fram en härligt saftig brownie med bitar av karamell på ett ögonblick. För söta och salta stunder av njutning...
: Enhet: 55 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,82 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):
Fruktig, kryddig och otroligt god den här mug caken serverar smaken av en klassisk kryddkaka direkt på bordet på bara några minuter. Blanda bara ingredienserna, ställ den i mikrovågsugnen en kort stund, så får du en varm, doftande kaka med inslag av röda bär och en kryddig djup...
: Enhet: 500 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,98 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 19,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 515 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna bakmix kombinerar den nötiga smaken av hampa med en balanserad blandning av spelt-, råg- och hampafibermjöl. Tillsammans med solrosfrön, linfrö och kummin ger mixen ett hälsosamt, rejält bröd för vardagsbruk - krispigt på utsidan, fuktigt och fluffigt på insidan...
: Enhet: 500 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,60 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 13,4 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 515 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna brödbakmix kombinerar hampans nötiga kraft med ett urval av värdefulla gamla korn för ett aromatiskt, fullsmakande bröd. Kombinationen av traditionella sädesslag och ekologiska ingredienser av hög kvalitet ger en krispig skorpa och en fuktig, fluffig smula. För en medveten njutning med en originell karaktär...
: Enhet: 500 g: Pris: 5,85 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,70 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):
Bakmixen kombinerar den nötiga smaken av hampafrön med aromatiska pumpafrön för att skapa ett hälsosamt, rejält bröd. Med spelt som bas blir brödet krispigt på utsidan och saftigt och fluffigt på insidan...
: Enhet: 450 g: Pris: 7,53 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,73 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 459 g...
: Beskrivning (förkortad):
Fullkornshavremjöl utgör grunden för denna bakmix. Pumpafrön, linfrön och andra frön ger brödet dess aromatiska smak. Njut av detta bröd till frukost, kvällsmat eller som ett mellanmål...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,26 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 553 g...
: Beskrivning (förkortad):
Njut av ett utsökt hembakat blandbröd med fullkornsspelt och råg. Fyllig smak och tilltalande volym garanterar ren njutning. Förpackningen är separat och innehåller även 7 g bagerijäst för beredning...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,26 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 553 g...
: Beskrivning (förkortad):
Njut av ett hembakat, härligt milt speltbröd med fullkornsspeltmjöl. Ren njutning för alla tider på dygnet. Förpackningen är separat och innehåller även 7 g bagerijäst för tillagning...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,26 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 553 g...
: Beskrivning (förkortad):
Njut av ett hembakat, utsökt, rejält bröd gjort på äkta spannmål - en brödspecialitet med bett. Förpackningen är separat och innehåller även 7 g bagerijäst för beredning...
: Enhet: 500 g: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,42 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 553 g...
: Beskrivning (förkortad):
Njut av ett utsökt hembakat rågbröd med fullkornsrågmjöl och rågsikt. En rejäl smak och tilltalande volym garanterar ren njutning. Förpackningen är separat och innehåller även 7 g bagerijäst för tillagning...
: Enhet: 100 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 212 g...
: Beskrivning (förkortad):
Basen består av finmalda solrosfrön, som ger brödet dess kraftiga, mustiga smak. Den kompletteras med andra noggrant utvalda ingredienser för att skapa ett bröd utan spannmål, jäst eller soja. Endast ägg, kvarg och vatten behövs för att blanda. Ger 1 limpa på ca 450 g, som även kan frysas vid behov...
: Enhet: 100 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,10 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 2,0 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 232 g...
: Beskrivning (förkortad):
Solrosfrön, linfrön, knapriga valnötter, chiafrön och psylliumskal denna nötiga kombination ger ett lätt och luftigt bröd med en intensiv smak och en krispig skorpa. Utan spannmål, stärkelse, soja eller jäst. Du behöver bara ägg och kvarg för att blanda. Förpackningen räcker till antingen en limpa på ca 360 g eller 812 bullar...