Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkosmetik › Hårvård". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 6:

Bioturm Schampo för färgat blont hår

: Enhet: 200 ml: Pris: 5,77 Euro: Grundpris: 1 l = 28,85 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 243 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den särskilda formulan med citron och citronmelissextrakt vårdar optimalt blonderat hår och slingor. Dessutom reparerar ett särskilt veteprotein skadad hårstruktur. Milda ämnen förbättrar utredbarheten och får håret att stråla med en intensivt naturligt blond glans...

Bioturm Schampo glans

: Enhet: 200 ml: Pris: 5,77 Euro: Grundpris: 1 l = 28,85 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 246 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ger silkeslen glans till torrt hår och gör håret lättare att kamma. Resultatet - sammetslent svallande hår. Med värdefulla ekologiska oljor från argan och oliv. Milda rengörande ämnen ger smidighet...

Bioturm Schampo glans, provstorlek

: Enhet: 5 ml: Pris: 1,04 Euro: Grundpris: 1 l = 208,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 8 g...
: Beskrivning (förkortad):

i provstorlek 5 ml att lära känna. Ger silkeslen glans till torrt hår och gör håret lättare att kamma. Resultatet - sammetslent svallande hår. Med värdefulla ekologiska oljor från argan och oliv. Milda rengörande ämnen ger smidighet...

Bioturm Schampo Koffein

: Enhet: 200 ml: Pris: 5,77 Euro: Grundpris: 1 l = 28,85 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 247 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det fina, fylliga skummet är lätt att fördela även i längre hår. Naturligt koffein och ekologiska extrakt av guarana och grönt kaffe vitaliserar håret och hjälper till att stärka det. Milda rengöringsämnen rengör skonsamt, ger en fräsch hårkänsla och förbättrar utredbarheten...

Bioturm Schampo Koffein

: Enhet: 500 ml: Pris: 12,49 Euro: Grundpris: 1 l = 24,98 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 580 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en praktisk 500 ml pumpdispenser. Det fina, fylliga skummet är lätt att fördela även i längre hår. Naturligt koffein och ekologiska extrakt av guarana och grönt kaffe vitaliserar håret och hjälper till att stärka det. Milda rengöringsämnen rengör skonsamt, ger en fräsch hårkänsla och förbättrar utredbarheten...

Bioturm Schampo lotuseffekt

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,81 Euro: Grundpris: 1 l = 54,05 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 248 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kombinationen av extrakt från lotusblomma och moringaträd täcker håret med ett naturligt skyddsskikt och hjälper till att förhindra trassel. Tillför fukt till sprött och torrt hår för en märkbart bättre hårkänsla. Håret känns lätt och blir enklare att reda ut...

Bioturm Schampo med havre

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,81 Euro: Grundpris: 1 l = 54,05 Euro: Tillgänglighet: 25 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 240 g...
: Beskrivning (förkortad):

Milt schampo med havremjöl för irriterad och torr hårbotten samt som kompletterande vård vid atopiskt eksem. Kombinationen av Lacto-Intensiv-aktivkomplexet och havremjöl stödjer hårbottens återhämtning och lugnar den. Ekologisk havreolja vårdar hårbotten och tillför lipider. Milda tvättaktiva ämnen rengör håret skonsamt och förbättrar utredbarheten...

Bioturm Schampo mot mjäll

: Enhet: 200 ml: Pris: 5,77 Euro: Grundpris: 1 l = 28,85 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 243 g...
: Beskrivning (förkortad):

Formulan med salvia- och enbärsextrakt minskar bildningen av fet mjäll och normaliserar hårbotten. Milda rengöringsämnen rengör skonsamt, förbättrar utredbarheten och ger en fräsch hårkänsla...

Bioturm Schampo Repair

: Enhet: 200 ml: Pris: 5,77 Euro: Grundpris: 1 l = 28,85 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 244 g...
: Beskrivning (förkortad):

i storleken 200 ml. Vårdande rengöring för skadat, påfrestat och halmliknande hår. Ekologiskt lindblomsextrakt och ekologiskt havreextrakt vårdar och skyddar påfrestat hår. Skadat, torrt och halmliknande hår blir åter smidigt och lättare att reda ut...

Bioturm Schampo Sensitiv

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,81 Euro: Grundpris: 1 l = 54,05 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 245 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mild och sulfatfri rengöring med milda aktiva ämnen. Känslig hårbotten lugnas under tvätten tack vare de hudliknande ingredienserna i det lakto-intensiva aktiva komplexet. Växtproteiner reparerar hårstrukturen från insidan och gör det lätt att kamma...

Bioturm Schampo torr och fjällande hårbotten

: Enhet: 200 ml: Pris: 10,81 Euro: Grundpris: 1 l = 54,05 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 236 g...
: Beskrivning (förkortad):

Skonsam rengöring av håret, särskilt vid torr hårbotten. Torr hårbotten har tendens till stramhetskänsla, områden med kraftigare fjällning eller fina lösa mjällflagor. Det särskilda Lacto-Intensiv-aktivkomplexet i detta schampo stödjer hårbottens återhämtning och lugnar den. Växtbaserade återfettande ämnen vårdar hårbotten och tillför lipider. M...

Bioturm Schampo torr och fjällande hårbotten, provstorlek

: Enhet: 5 ml: Pris: 1,04 Euro: Grundpris: 1 l = 208,00 Euro: Tillgänglighet: 27 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 8 g...
: Beskrivning (förkortad):

i 5 ml provstorlek för att lära känna. Skonsam rengöring av håret, särskilt vid torr hårbotten. Torr hårbotten har tendens till stramhetskänsla, områden med kraftigare fjällning eller fina lösa mjällflagor. Det särskilda Lacto-Intensiv-aktivkomplexet i detta schampo stödjer hårbottens återhämtning och lugnar den. Växtbaserade återfettande ämnen v...

Bioturm Schampo Volym

: Enhet: 200 ml: Pris: 5,77 Euro: Grundpris: 1 l = 28,85 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 246 g...
: Beskrivning (förkortad):

För att stärka svagt och fint hår. Den speciella formulan med ekologiska extrakt av aloe vera och kamomill ger näring åt håret utan att tynga ner det, förbättrar kambarheten, minskar statiskhet och ger styrka och volym. Milda rengöringsmedel rengör varsamt...

Bioturm Schampo Volym

: Enhet: 500 ml: Pris: 12,49 Euro: Grundpris: 1 l = 24,98 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 575 g...
: Beskrivning (förkortad):

med praktisk pumpdispenser. För att stärka kraftlöst och fint hår. Den särskilda formulan med ekologiska extrakt av aloe vera och kamomill vårdar håret utan att tynga ner det, förbättrar utredbarheten, minskar statisk elektricitet och ger styrka och volym. Milda rengöringsämnen rengör skonsamt...

Bioturm Schampo volym, provstorlek

: Enhet: 5 ml: Pris: 1,04 Euro: Grundpris: 1 l = 208,00 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 8 g...
: Beskrivning (förkortad):

i 5 ml provstorlek för att lära känna. För att stärka svagt och fint hår. Den speciella formulan med ekologiska extrakt av aloe vera och kamomill ger näring åt håret utan att tynga ner det, förbättrar kambarheten, minskar statiskhet och ger styrka och volym. Milda rengöringsmedel rengör försiktigt...

Bioturm Serum för torr fjällande hårbotten

: Enhet: 150 ml: Pris: 14,91 Euro: Grundpris: 1 l = 99,40 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 169 g...
: Beskrivning (förkortad):

Intensiv extravård för torr, fjällande och stram hårbotten. Växtextrakt som Cardiospermum och svartvinbärsfröolja lugnar hårbotten. Lacto-Intensiv-aktivkomplexet ger ytterligare vård...

Bioturm Shampoo Glansigt hår

: Enhet: 500 ml: Pris: 12,49 Euro: Grundpris: 1 l = 24,98 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 577 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en praktisk pumpdispenser. Ger silkeslen glans till torrt hår och gör håret lättare att kamma. Resultatet - sammetslent svallande hår. Med värdefulla ekologiska oljor från argan och oliv. Milda rengörande ämnen ger smidighet...

Bioturm Shampoo Repair

: Enhet: 500 ml: Pris: 12,49 Euro: Grundpris: 1 l = 24,98 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 573 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en praktisk pumpdispenser. Vårdande rengöring för skadat, påfrestat och halmliknande hår. Ekologiskt lindblomsextrakt och ekologiskt havreextrakt vårdar och skyddar påfrestat hår. Skadat, torrt och halmliknande hår blir åter smidigt och lättare att reda ut...

Bioturm Shampoo Repair, provstorlek

: Enhet: 5 ml: Pris: 1,04 Euro: Grundpris: 1 l = 208,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 8 g...
: Beskrivning (förkortad):

i storleken 5 ml att lära känna. Vårdande rengöring för skadat, påfrestat och halmliknande hår. Ekologiskt lindblomsextrakt och ekologiskt havreextrakt vårdar och skyddar påfrestat hår. Skadat, torrt och halmliknande hår blir åter smidigt och lättare att reda ut...

Bioturm Styling Gel

: Enhet: 125 ml: Pris: 8,29 Euro: Grundpris: 1 l = 66,32 Euro: Tillgänglighet: 24 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 145 g...
: Beskrivning (förkortad):

Gelformulan med ekologiska extrakt av guarana och grönt te ger stark stadga för en naturlig stylingupplevelse med en individuell look. Den torkar snabbt utan att kännas klibbig och är lätt att kamma ur...

Scrolla till toppen