Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkosmetik › Hårvård". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 18:

Kastenbein & Bosch Hårvaxkräm

: Enhet: 100 ml: Pris: 29,30 Euro: Grundpris: 1 l = 293,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 259 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en större burk på 100 g. Krämen är lätt att arbeta in och skapar stadga vid styling. Håret förblir starkt men flexibelt så att ommodellering är möjlig. För vardaglig textur och styrka med en matt finish. Stylingkrämen formar håret på ett naturligt sätt och vårdar det samtidigt. Den krämiga konsistensen gör den lämplig för både kort och långt hår och möjliggör...

Kastenbein & Bosch Hårvaxkräm Mini

: Enhet: 5 ml: Pris: 4,82 Euro: Grundpris: 1 l = 964,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 52 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den lilla storleken 5 ml att lära känna. Krämen är lätt att arbeta in och skapar stadga vid styling. Håret förblir starkt men flexibelt så att ommodellering är möjlig. För vardaglig textur och styrka med en matt finish. Stylingkrämen formar håret på ett naturligt sätt och vårdar det samtidigt. Den krämiga konsistensen gör den lämplig för både kort och lå...

Kastenbein & Bosch Havssaltspray

: Enhet: 200 ml: Pris: 15,01 Euro: Grundpris: 1 l = 75,05 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 273 g...
: Beskrivning (förkortad):

En bris av havets magi med varje spray. För textur, stadga och volym i längden. Med den fräscha doften av havet och vågornas svep. En sprayning - och det doftar som en strandsemester, havsluft och gränslös frihet...

Kastenbein & Bosch Kraftschampo

: Enhet: 200 ml: Pris: 23,41 Euro: Grundpris: 1 l = 117,05 Euro: Tillgänglighet: 21 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 245 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med koffein, hirsextrakt och chia för daglig hårtvätt. Formuleringen kombinerar också lava-lera med nässlor och chiafrön. Schampot är lämpligt för fint hår och ger volym vid rötterna. Doften påminner om karamellkaffe med en jordig ton...

Kastenbein & Bosch Schampo Chia Blodapelsin

: Enhet: 50 ml: Pris: 4,72 Euro: Grundpris: 1 l = 94,40 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 67 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den lilla flaskan på 50 ml, för att testa den. Tack vare sin skonsamma formula med närande och återfuktande chiaextrakt är detta schampo perfekt för daglig användning. Det kombinerar en lugnande rengöringseffekt med en behaglig hårkänsla, vitaliserar håret och stärker hårstrukturen...

Kastenbein & Bosch Schampo Chia Blodapelsin

: Enhet: 200 ml: Pris: 14,17 Euro: Grundpris: 1 l = 70,85 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 234 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tack vare sin skonsamma formula med närande och återfuktande chiaextrakt är detta schampo perfekt för daglig användning. Det kombinerar en lugnande rengöringseffekt med en behaglig hårkänsla, vitaliserar håret och stärker hårstrukturen...

Kastenbein & Bosch Silverschampo

: Enhet: 50 ml: Pris: 6,29 Euro: Grundpris: 1 l = 125,80 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 65 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den lilla flaskan på 50 ml, för att testa den. Den milda formuleringen med ekologiskt chiafröextrakt, ekologisk arganolja, ekologisk aprikoskärnolja, ekologisk mandelolja, ekologisk blodapelsinolja och ekologisk patchouliolja hjälper inte bara till att återställa en sval glans till grått hår, utan också till hår med en gul eller orange nyans. Färgämnet ind...

Kastenbein & Bosch Silverschampo

: Enhet: 200 ml: Pris: 23,41 Euro: Grundpris: 1 l = 117,05 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 238 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den milda formuleringen med ekologiskt chiafröextrakt, ekologisk arganolja, ekologisk aprikoskärnolja, ekologisk mandelolja, ekologisk blodapelsinolja och ekologisk patchouliolja hjälper inte bara till att återställa en sval glans till grått hår, utan också till hår med en gul eller orange nyans. Färgämnet indigo mattar ner oönskade gula nyanser och ger hår...

Kastenbein & Bosch Stylingmousse

: Enhet: 150 ml: Pris: 20,05 Euro: Grundpris: 1 l = 133,67 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 205 g...
: Beskrivning (förkortad):

För enkel styling, mer fyllighet och kraftfullt voluminöst hår. Med helt naturliga ingredienser för medveten styling. Den ekologiska arganoljan ger också näring åt håret och skapar en naturlig glans...

Kastenbein & Bosch Torrschampo

: Enhet: 100 ml: Pris: 16,69 Euro: Grundpris: 1 l = 166,90 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 204 g...
: Beskrivning (förkortad):

Spraypulver för rengöring av håret. Tvätta håret torrt och känn dig fräsch igen. Vattenfri hårtvätt och volym to go. Lätt att dosera för att göra fett hår fräscht och ge ny volym till platt hår...

Kastenbein & Bosch Vårdande schampo chia arganolja

: Enhet: 50 ml: Pris: 5,45 Euro: Grundpris: 1 l = 109,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 67 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en liten flaska på 50 ml som du kan ta med på resan. Doften av nyrivet apelsinskal möter varm vaniljarom. Ett urval av olika ekologiska oljor som aprikoskärnolja, arganolja, mandelolja, grapefruktolja, amyrisolja, shiuolja, ylangolja, mandarinolja och solrosolja i kombination med ekologiskt chiafröextrakt ger håret en extra dos fukt och n...

Kastenbein & Bosch Volymschampo

: Enhet: 200 ml: Pris: 23,41 Euro: Grundpris: 1 l = 117,05 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 242 g...
: Beskrivning (förkortad):

För djuprengöring utan att tynga ner. Formulerat med korngräs, chiaextrakt och mandelolja. Njut av en svävande hårkänsla med en volymboost och naturlig stadga vid rötterna...

Khadi Ayurvedic Powder Shampoo Sensitive Herbal Wash

: Enhet: 50 g: Pris: 8,30 Euro: Grundpris: 1 kg = 166,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):

Som en mild sammetshandske för känsligt hår. Rengör och lugnar: håret får vård och känslig hårbotten stärks och lugnas...

Khadi Ayurvedisk hårmask Deep Charcoal Cleanse

: Enhet: 50 g: Pris: 8,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 165,80 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):

Djuprengörande för hår och hårbotten: Avlägsnar silikon och stylingrester. Förbereder för användning med naturlig hårfärg...

Khadi Ayurvedisk hårmask djup glans Shikakai

: Enhet: 50 g: Pris: 8,30 Euro: Grundpris: 1 kg = 166,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):

Skyddande och mot kluvna toppar: Shikakai-frukten stänger porösa områden och täcker håret på ett skyddande sätt. Ger glans till längderna...

Khadi Ayurvedisk hårmask Kraften i Amla

: Enhet: 50 g: Pris: 8,30 Euro: Grundpris: 1 kg = 166,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 59 g...
: Beskrivning (förkortad):

Pulver för blandning. Masken kan appliceras en gång. Den är tillräcklig för axellångt hår. Stöder förstärkningen av hårrötterna...

Khadi Ayurvedisk hårolja Färgvård

: Enhet: 50 ml: Pris: 15,75 Euro: Grundpris: 1 l = 315,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 155 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna ayurvediska hårolja är särskilt anpassad till din växtbaserade hårfärg. Sammansättningen av ayurvediska örter och oljor skyddar och intensifierar din hårfärg. Används efter första färgningen eller för att fräscha upp färgen...

Khadi Ayurvedisk hårolja Rose Repair

: Enhet: 50 ml: Pris: 15,64 Euro: Grundpris: 1 l = 312,80 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 155 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna hårolja med ros ger näring och regenererar ditt hår. Den reparerar och stärker skadade längder och toppar. Du kan också använda oljan som en intensiv behandling - låt den bara verka över natten. Den slätar ut hårets struktur och återuppbygger hårstrået på ett naturligt sätt...

Khadi Ayurvedisk Hårolja Stark Amla

: Enhet: 50 ml: Pris: 15,75 Euro: Grundpris: 1 l = 315,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 155 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en hårolja för starkt och glansigt hår från rot till topp. Håroljor har en lång tradition inom Ayurveda. Denna olja kan minska håravfall och för tidig grånad och stöder stark tillväxt. Strong Amla ger dina rötter näring med viktiga näringsämnen och stärker dem för en långvarig effekt. Känn hur håroljan försiktigt täcker varje hårstrå och stärker ditt h...

Khadi Ayurvedisk hårolja Vitality Grow

: Enhet: 50 ml: Pris: 15,75 Euro: Grundpris: 1 l = 315,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 155 g...
: Beskrivning (förkortad):

Håroljor har en lång tradition. De sägs minska håravfall och för tidig grånad och stödja stark tillväxt. Håroljan kan också användas för att fixera ekologisk hårfärg...

Scrolla till toppen