Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkosmetik › Hårvård". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 16:

Herbalind Fuktighetsschampo

: Enhet: 300 ml: Pris: 7,76 Euro: Grundpris: 1 l = 25,87 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 338 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska vårdformeln med naturliga fruktos-komponenter ger torrt hår intensiv fukt, förbättrar kambarheten och skyddar håret mot uttorkning...

Herbalind Reparerande balsam

: Enhet: 200 ml: Pris: 7,24 Euro: Grundpris: 1 l = 36,20 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 216 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska, rika reparationsformeln med vegetabiliskt keratin vårdar och förbättrar hårstrukturen i stressat och skadat hår och motverkar hårskador som kluvna toppar och hårbrott. Den ger extra lättkammat hår, märkbart mer smidighet och en silkeslen glans - utan att tynga ner det...

Herbalind Reparerande hårmask

: Enhet: 200 ml: Pris: 7,55 Euro: Grundpris: 1 l = 37,75 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 225 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska, rika vårdformeln med den aktiva ingrediensen vitamin F som erhålls från safflorolja reparerar stressat och skadat hår, ger det ny styrka och ger intensiv och stärkande djupvård...

Herbalind Reparerande schampo

: Enhet: 300 ml: Pris: 7,76 Euro: Grundpris: 1 l = 25,87 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 342 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska vårdformeln med vegetabiliskt keratin hjälper till att reparera stressat och skadat hår, slätar ut den skadade hårstrukturen och ger håret ny elasticitet...

Herbalind Schampo Energy med rosmarin och koffein

: Enhet: 300 ml: Pris: 7,87 Euro: Grundpris: 1 l = 26,23 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 351 g...
: Beskrivning (förkortad):

För svagt hår. Den veganska vårdformulan med de naturliga aktiva ingredienserna sfingolipid och koffein hjälper till att stärka håret från roten. Ger hårbotten ny energi. Milda tensider säkerställer en skonsam rengöring av hår och hårbotten...

Herbalind Solid Shampoo Moisture

: Enhet: 100 g: Pris: 8,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 80,80 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska vårdformeln med naturliga fruktosbyggstenar återfuktar torrt hår, förbättrar kambarheten och skyddar håret mot uttorkning. Det fasta schampot rengör med milda rengöringsämnen, ger näring och skummar generöst...

Herbalind Tonikum Energy rosmarin & koffein

: Enhet: 150 ml: Pris: 9,76 Euro: Grundpris: 1 l = 65,07 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 181 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska, högpresterande vårdformeln med de naturliga aktiva ingredienserna sfingolipid och koffein stimulerar hårrötterna, stärker tunt hår och främjar naturlig hårväxt...

Herbalind Volymbalsam

: Enhet: 200 ml: Pris: 7,24 Euro: Grundpris: 1 l = 36,20 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 213 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska, lätta volymformulan med vegetabiliskt protein ger fint, slappt hår mer grepp, livfull volym och säkerställer extra lätt kamning och en silkeslen glans - utan att tynga ner det...

Herbalind Volymschampo

: Enhet: 300 ml: Pris: 7,76 Euro: Grundpris: 1 l = 25,87 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 341 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den veganska vårdformeln med vegetabiliskt protein ger fint, livlöst hår full volym, stärker hårstrukturen och ger håret märkbart mer fyllighet och grepp...

Hübner Hair Repair Shampoo

: Enhet: 200 ml: Pris: 8,18 Euro: Grundpris: 1 l = 40,90 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 232 g...
: Beskrivning (förkortad):

Lugnande och återfuktande aloe vera gel stödjer den naturliga förnyelsen av irriterad och känslig hårbotten. Betain hjälper till att bibehålla hårets fuktbalans och gör det smidigt. Detta gör håret mindre benäget för brott och kluvna toppar. Brun hirs stärker håret och ger det en naturlig glans. Ren mineralisk kiselgel silica gel jämnar ut hårets yta och gör de...

Hübner Silicea hårreparationsspray

: Enhet: 120 ml: Pris: 7,66 Euro: Grundpris: 1 l = 63,83 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 138 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vård och regenerering för skadat, sprött och livlöst hår med ren mineralsilikagel, Aloe Vera-gel samt kokos- och ricinolja. Spraya Silicea Hair Repair Spray i handdukstorkat hår och massera igenom. Det blir lättare att kamma och du kan styla håret som vanligt efteråt. Extra skydd och sköljfri behandling...

Hydrophil Fast schampo och dusch söt mango

: Enhet: 60 g: Pris: 5,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 92,67 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 64 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det uppfriskande fasta schampot och duschen 2 i 1 med söt naturlig mangodoft ger grundlig rengöring av hud och hår. Dragande adé! Den extra vårdande tillsatsen av mandelolja, sheasmör och kakaosmör gör håret särskilt lätt att kamma...

i+m Naturkosmetik Anti-frizz och kluvna toppar-balsam

: Enhet: 30 ml: Pris: 10,39 Euro: Grundpris: 1 l = 346,33 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 55 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den återfuktande leave-in hårvården för torrt och skadat hår med mandel- och jojobaolja. Vårdar torrt hår ända ut i topparna - utan att tynga ner det. För lättare kamning...

i+m Naturkosmetik Freistil Sensitiv Duschgel och Schampo

: Enhet: 250 ml: Pris: 12,49 Euro: Grundpris: 1 l = 49,96 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 291 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den sulfatfria formulan med extra milda sockertensider rengör skonsamt hud och hår. Aloe vera återfuktar och stödjer förnyelsen av irriterad och känslig hud. För en avslappnad kroppskänsla och glänsande hår. Fri från eteriska oljor och växtbaserade tillsatser. ...

i+m Naturkosmetik Fresh Balance schampo

: Enhet: 250 ml: Pris: 12,49 Euro: Grundpris: 1 l = 49,96 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 302 g...
: Beskrivning (förkortad):

För hår som snabbt blir fett och är benäget för mjäll. Växtbaserade tensider befriar hårbotten och håret från mjäll och överskott av talg. Värdefulla extrakt av brännässla och salvia hjälper till att förhindra att håret blir fettigt igen och främjar hårbottenens naturliga självreglering. Aloe vera tillför nödvändig fukt. Lämpligt för daglig användnin...

i+m Naturkosmetik Fresh Up torrschampo

: Enhet: 20 g: Pris: 12,50 Euro: Grundpris: 1 kg = 625,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 70 g...
: Beskrivning (förkortad):

För en snabb uppfräschning av håret mellan tvättarna. Utvald porslinslera, även känd som lera, och naturligt majsmjöl absorberar fett vid hårrötterna och mattar ner håret. Detta fräschar upp frisyren på några sekunder samtidigt som det ger volym och grepp. Torrschampot med en delikat bomullsdoft passar alla hårtyper. Inga aerosoler tack vare den innov...

i+m Naturkosmetik Golden Glow hårolja

: Enhet: 30 ml: Pris: 17,74 Euro: Grundpris: 1 l = 591,33 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 117 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna hårolja som inte behöver sköljas ur ger näring åt hårtopparna, förebygger att håret går av och bevarar fukten i håret. Squalan och värdefulla oljor från argan, aprikos och makadamia, samt mandel och avokado, bevarar fukten och jämnar ut hårets yta. Eterisk olja av citrongräs ger en fräsch, naturlig doft. Den passar därför även för torrt, skadat o...

i+m Naturkosmetik Hårvård Golden Glow Hårolja

: Enhet: 30 ml: Pris: 17,75 Euro: Grundpris: 1 l = 591,67 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 117 g...
: Beskrivning (förkortad):

Djupt närande vård för torra och skadade hårtoppar. Squalene, värdefulla argan-, aprikos- och macadamiaoljor utvecklar sin lugnande effekt i formulan. Låser in fukt i håret och förseglar den. För glans och smidighet...

i+m Naturkosmetik Repair & Care balsam

: Enhet: 150 ml: Pris: 13,54 Euro: Grundpris: 1 l = 90,27 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 168 g...
: Beskrivning (förkortad):

Återfuktar håret, jämnar ut hårets yta och gör det lättare att kamma. Vegetabiliskt keratin stärker hårstrået och förebygger håravbrott. Ett extrakt från sjögurka stärker hårstrukturen och ger glans. Mandelprotein hjälper till att återuppbygga håret, broccolifröolja skyddar hårlängderna och aloe vera ger extra fukt. Formulan är fri från silikoner, par...

i+m Naturkosmetik Repair & Care Shampoo

: Enhet: 250 ml: Pris: 12,49 Euro: Grundpris: 1 l = 49,96 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 302 g...
: Beskrivning (förkortad):

För torrt och skadat hår. Milda växtbaserade tensider rengör håret skonsamt. Kallpressad hampaolja hjälper till att göra skadat hår mer smidigt och förhindrar att det torkar ut igen. Kallpressad ekologisk hampaolja stärker den skadade hårstrukturen och ger håret mer smidighet och återuppbygger torrt hår genom att tränga in direkt i hårets längder och...

Scrolla till toppen