Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Freche Freunde i kategorin "Naturkost". Sortering: Produktnamn alfabetiskt:

Freche Freunde Eko äpple, päron, blåbär med tre korn

: Enhet: 100 g: Pris: 1,45 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,50 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 7,1 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Äppel-, päron- och blåbärspuré möter en spannmålsgröt gjord på spelt-, havre- och veteflingor. Ett glatt och fruktigt mellanmål att ha med sig på resan och mellan måltiderna. Lämplig från 6 månader...

Freche Freunde Eko äpple, persika och jordgubbe

: Enhet: 100 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,50 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 107 g...
: Beskrivning (förkortad):

Flerfruktspuré utan tillsatt socker**, lämplig från 6 månader. Oavsett om du är på språng eller mellan måltiderna, ger den fräcka trion äpple, persika och jordgubbe fruktig njutning när den pressas...

Freche Freunde Eko banan, äpple, hallon, blåbär med havre

: Enhet: 100 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,50 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fullkornshavregryn är fint mosade tillsammans med fyra läckra frukter. Ett glatt och fruktigt mellanmål att ta med på resan och mellan måltiderna. Lämplig från 6 månader...

Freche Freunde Eko banan, jordgubbe med havre och quinoa

: Enhet: 100 g: Pris: 1,14 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,40 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 8,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Banan- och jordgubbspuré möter havre och inkakornet quinoa. Ett glatt och fruktigt mellanmål för dig som är på språng och mellan måltiderna. Lämplig från 6:e månaden...

Freche Freunde Eko färgglada chips i ketchup-stil

: Enhet: 50 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,60 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 54 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispigt snacksnöje med potatis och tomat. Inget tillsatt socker¹. Potatischipsen är bakade och inte friterade. Tre olika färger ger omväxling i det dagliga snackandet och gör dem till ett färgglatt alternativ till vanliga chips...

Freche Freunde Eko Fruktchips Jordgubb

: Enhet: 12 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 217,50 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,7 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 18 g...
: Beskrivning (förkortad):

tillverkade av 100% frystorkade jordgubbsskivor. Det glutenfria och veganska mellanmålet är perfekt att ta med på resan i den återförslutningsbara förpackningen...

Freche Freunde Eko fruktchips Mango

: Enhet: 14 g: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 193,57 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 18 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktiga läckra mangobitar gjorda av 100% mango att knapra på. Perfekt som ett litet fruktsnacks när du är på språng. Inget tillsatt socker innehåller naturligt förekommande socker. Glutenfritt veganskt mellanmål i återförslutningsbar förpackning...

Freche Freunde Eko fruktchips röd bärmix

: Enhet: 10 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 261,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,7 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 18 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktiga läckra hallon, blåbär och jordgubbsbitar att knapra på. Perfekt som ett litet fruktsnacks när du är på språng. Inget tillsatt socker innehåller naturligt förekommande socker. Glutenfritt veganskt mellanmål i återförslutningsbar förpackning...

Freche Freunde Eko grönsakspasta Morot

: Enhet: 300 g: Pris: 2,50 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,33 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 309 g...
: Beskrivning (förkortad):

Durumvetenudlarna får sin karakteristiska arom från morotspuré. Dessa små nudlar är formade som kaxiga morötter och är mycket roliga på pastatallriken. Smakar bra med eller utan sås...

Freche Freunde Eko kikärtskringlor

: Enhet: 75 g: Pris: 1,87 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,93 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 18,3 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det här är vad som händer när spelt och kikärtor verkligen blir kringlor: Fräcka pretzelsnacks som är roliga för både stora och små. Utan att strö salt men med mycket smak. För en gemytlig kväll eller bara däremellan...

Freche Freunde Eko klämis äpple, blåbär, vinbär och björnbär

: Enhet: 100 g: Pris: 1,14 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,40 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 8,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Apple gillar att vara med i den fruktiga ekologiska bärtrion. Denna klämmiga påse med mörka bär är lämplig som ett mellanmål att ta med sig. En portion fruktpuré med en bärklämmig njutning att klämma ut!...

Freche Freunde Eko klämis äpple, jordgubbe, hallon med mannagryn

: Enhet: 100 g: Pris: 1,14 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,40 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 8,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Lämplig från 6 månader. För en tidig vänskap med frukt, grönsaker och spannmål. Inte bara för de allra minsta. Njut av en spannmålsgröt med äppelpuré, jordgubbspuré och hallonpuré i en praktisk klämmis...

Freche Freunde Eko klämis äpple, jordgubbe, körsbär, blåbär, hallon

: Enhet: 100 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,50 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett bärstarkt team av jordgubbar, hallon och blåbär. Körsbär och äpple blandas gärna in. Denna quetschie med röda bär är lämplig som ett mellanmål att ta med sig. En portion fruktpuré med en bärpressande njutning att pressa ut!...

Freche Freunde Eko klämis äpple, mango, persika

: Enhet: 100 g: Pris: 1,14 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,40 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 8,8 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktpressmust för barn i ett praktiskt format för när man är på språng. Den ekologiska purén består av 100% äpple, mango och persika. Inte bara lämplig för de små. Njut av smaken av flerfruktspurén!...

Freche Freunde Eko klämis äpple, päron, morot, pumpa

: Enhet: 100 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,50 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 66 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vem släppte in moroten?" frågar Alfred Apple och Bettie Pear. Moroten själv verkar inte minnas och Catherine pumpa låtsas att hon inte har något med det hela att göra. Det är en fin röra! Men sååå utsökt!...

Freche Freunde Eko klämis äpple, päron, passionsfrukt

: Enhet: 100 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,50 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Bara puré på äpplen och päron är ju tråkigt! Därför kryddades de två frukterna upp med sötman från exotisk passionsfruktjuice. Vilken blandning! Njut av den fruktiga snackskapelsen hemma eller på språng...

Freche Freunde Eko klämis banan, äpple, jordgubbe, hallon

: Enhet: 100 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,60 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den fruktiga ekologiska snacksglädjen med banan, äpple, jordgubbe och hallon. Vilken läcker mix! En portion multifruktpuré med lokal frukt att pressa ut!...

Freche Freunde Eko knapriga sticks färgglad grönsaksmix

: Enhet: 30 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,67 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

De puffade ekologiska majspinnarna med grönsakspulver inte bara knäcker fräckt, de smälter också lätt i munnen. Nibblingsglädje för små händer från 1 års ålder. Majs, ärtor, spenat och tomater är väl gömda här för små grönsaksälskare. Ett smakrikt och fräckt mellanmål för både hemma och på språng...

Freche Freunde Eko krispiga bars äpple & blåbär

: Enhet: 6 gånger 21 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,05 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 156 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga, fruktiga, praktiska: dessa müslibarer med torkade äppelbitar och frystorkat blåbärspulver imponerar med extra krispighet tack vare fina riskrispies. Sötade med agavesirap är de här barerna perfekta att ha med sig på resan, i lunchlådan eller som ett litet mellanmål...

Freche Freunde Eko krispiga flips morot

: Enhet: 30 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,67 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det vegetabiliska, superkrispiga ekologiska snacksnöret med majs och morot var bara puffat och inte friterat. Morotsnacks kul för kvällen eller bara däremellan...

Scrolla till toppen