Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Kaikki tuotteet kategoriassa "Luonnonruoka › Hedelmät & vihannekset › Kuivatut hedelmät". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä. Nykyinen sivu: 11:

Rapunzel Luomu Vuoristo viikunat luonnolliset, demeter

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 6,88 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 27,52 Euro: Saatavuus: 13 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 257 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Aromaattisia, hunajamaisia viikunoita. Puhdasta, herkullista välipalaa väliin. Leivontaan, jälkiruokiin ja patukoihin, myslin joukkoon tai suolaisten kanssa yhdistettynä...

Rosengarten Luomu suklaasultanarusinat

: Yksikkö: 100 g: Hinta: 2,22 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 22,20 Euro: Saatavuus: 19 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 105 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Hienon maitosuklaan peittämät luomusultanat luovat hedelmäisen ja makean maun ihanan harmonian. Nauti suussa sulavasta kuorrutuksesta ja pureudu sisälle. Maukas välipala aterioiden väliin tai matkalle...

Sonnentor Luomu Mustikat, kokonaisia

: Yksikkö: 45 g: Hinta: 6,57 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 146,00 Euro: Saatavuus: 17 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 55 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kuivatut marjat ovat luonnostaan makeita ja niissä on erityisen tumma hedelmäliha. Riistaruoat, paahtopaisti, puurot ja kotitekoiset myslipatukat rakastavat sinistä lisuketta! Tai miten olisi hedelmäinen mustikkatee?...

TerraSana Luomu Auringossa kuivatut tomaatit

: Yksikkö: 100 g: Hinta: 3,49 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 34,90 Euro: Saatavuus: 16 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 103 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Anna salaateille, kastikkeille, keitoille ym. erikoisvaikutelma. Myös tyypillinen antipasto italialaisessa keittiössä. Tai miten olisi kotitekoinen punainen pesto, jossa on rucolaa, oliiviöljyä, parmesaanijuustoa, pinjansiemeniä ja ripaus valkosipulia?...

TerraSana Luomu barberit

: Yksikkö: 140 g: Hinta: 8,48 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 60,57 Euro: Saatavuus: Tällä hetkellä ei saatavilla - Toimituspäivää ei ole vielä ilmoitettu: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 423 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Barberin koti on kuiva ja kuuma Afrikan Sahara, berberien maa. Barberit tuovat raikkaan lisän aamiaiseen, smoothieen tai jogurttiin. Vinkki: anna turvota hetki...

TerraSana Luomu kaakaopavut

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 11,13 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 44,52 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 535 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kuorimattomat, raa'at kaakaopavut ovat kaakaopapujen sisällä olevia siemeniä. Hienoksi jauhettuna ne maistuvat erinomaisesti myslissä, leivonnaisissa tai kuivattujen hedelmien ja pähkinöiden sekoituksessa...

TerraSana Luomu mulperimarjat

: Yksikkö: 175 g: Hinta: 8,58 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 49,03 Euro: Saatavuus: 10 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Alennus: 2,4 prosenttia alennus Ohjevähittäishinta valmistajalta: Toimituspaino: 184 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Mulperipuut kasvavat Turkissa ja voivat elää jopa 100 vuotta. Mulperinmarjat itsessään muistuttavat sultanaa, mutta ovat hieman kiinteämmän makuisia. Niitä voi syödä sellaisenaan, mutta niiden makea, hunajainen maku sopii myös smoothieen, mysliin tai jogurttiin...

TerraSana Organic Goji Berries

: Yksikkö: 200 g: Hinta: 7,52 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 37,60 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 483 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

In China, goji berries are also known as "happy berries". They taste like a cross between cranberries and cherries and have a pleasantly firm, raisin-like bite. These goji berries are unsweetened they naturally contain sugar and are a great addition to muesli, breakfast cereals, smoothies, salads or desserts...

Clasen Bio Luomu banaanilastut

: Yksikkö: 200 g: Hinta: 2,75 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 13,75 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 210 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Aromikkaan makunsa ansiosta banaanilastut sopivat monenlaisiin ruokiin. Ihanaa rapeana ainesosana mysliin ja hedelmäsalaatteihin, pannukakkujen, jälkiruokien ja kakkujen täytteenä. Ne täydentävät myös eksoottisia riisi- ja curryruokia hedelmäisen-makean sävynsä ansiosta ja tarjoavat näin poikkeuksellisia makuhetkiä...

Clasen Bio Luomu Goji-marjat

: Yksikkö: 100 g: Hinta: 3,70 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 37,00 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 110 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Ihanteellinen smoothie-kulhojen täytteenä ja aamiaisruokien, leivonnaisten ja hillojen ainesosana. Ne ovat myös erittäin suosittuja välipalana tai makeana vivahteena pataruoissa, riisiruoissa, keitoissa ja salaateissa. Runsaasti kuitua...

Clasen Bio Luomu Karpalot

: Yksikkö: 125 g: Hinta: 2,85 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 22,80 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 132 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Suosittu välipalana ja happamamakeana vivahteena salaateissa, pataruoissa ja riisiruoissa. Ihanteellinen leivonnaisiin, kakkuihin ja jälkiruokiin sekä aamiaisruokien lisukkeeksi. Clasen Luomu Karpalot ovat kokonaisia marjoja ja siksi mehukkaampia kuin puolitetut karpalot...

Clasen Bio Luomu kookoslastut

: Yksikkö: 100 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 26,40 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 110 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Trooppinen rapea välipala, joka on leikattu juuri kookospähkinästä ja kuivattu hellävaraisesti. Ne sopivat kaikenlaisten jälkiruokien lisukkeeksi ja ovat yhtä suosittuja curry- ja riisiruokien kuin eksoottisten salaattien lisukkeena. Suosittuja myös smoothie bowleissa, leivonnaisissa ja myslissä. Niissä on myös runsaasti kuitua ja mangaania...

Clasen Bio Luomu mangoraidat

: Yksikkö: 150 g: Hinta: 4,23 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 28,20 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 158 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Vähäkuituiset hedelmäsuikaleet, joissa on trooppista makeutta. Ihanteellinen leivonnaisiin, jälkiruokiin ja eksoottisiin ruokiin. Mutta myös hedelmäisen chutneyn ainesosana tai pienenä, vähärasvaisena välipalana matkalle tai kotiin...

Clasen Bio Luomu Taatelit kuorettomat

: Yksikkö: 200 g: Hinta: 2,96 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 14,80 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 210 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kuorettomat, mureat, karamellin makeat ja hienon aromaattisen makuiset. Ne sisältävät runsaasti kuitua ja sopivat erinomaisesti leivonnaisiin, alkupaloihin ja jälkiruokiin. Mutta myös kakkujen tai myslin ainesosana ja soseutettuna smoothien, brownieiden ja kasvimaidon makeuttamiseen...

dennree Luomu Aprikoosipalat hapan

: Yksikkö: 200 g: Hinta: 3,17 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 15,85 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 205 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kuivattuja ja kuivattuja aprikoosinpaloja. Näihin kuivattuihin aprikoosipaloihin käytetään vain valikoituja hedelmiä, jotka ovat peräisin sertifioidusta luomuviljelystä, ja ne käsitellään huolellisesti. Hienostuttaa mysliä, jälkiruokia ja paljon muuta...

dennree Luomu viikunat Luonnon kuivattu

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 5,51 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 22,04 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 260 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienemmässä 250 g pakkauksessa. Viikunat ovat keittiössä todellisia monitoimimiehiä, ja ne sopivat hyvin niin kotitekoisiin mysleihin kuin leivonnaisiin tai kastikkeisiinkin. Aromikkaan makean makunsa vuoksi viikunat ovat olleet suosittu välipala idässä jo tuhansien vuosien ajan...

Landgarten Luomu kesäsekoitus Mango ja ananas

: Yksikkö: 25 g: Hinta: 4,97 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 198,80 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 32 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Pakastekuivattuja mangoviipaleita ja pakastekuivattuja ananaspaloja. Nauti herkullisia hedelmäisiä luomu-purtavaa Itävallasta...

Morgenland Luomu makeat aprikoosit, kuoret poistettu

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 10,07 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 20,14 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 508 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

suuressa 500 g:n pakkauksessa. Ainoastaan täysin kypsät aprikoosit kuoritaan ja kuivataan kokonaisina hedelminä. Morgenland Luomu -aprikoosien hedelmäinen maku tekee niistä herkkua aterioiden välissä, mutta kuivattuja aprikooseja voi lisätä myös muroihin, leivonnaisiin, hedelmäsmoothieihin ja jälkiruokiin...

Morgenland Luomu sultanarusinat

: Yksikkö: 200 g: Hinta: 2,96 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 14,80 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 210 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienessä 200 g pakkauksessa. Thomson Seedless -lajikkeen kypsät viinirypäleet korjataan ja kuivataan auringossa. Niillä on erityisen makea maku ja ne antavat leivonnaisille tai myslille hedelmäisen aromin tai jalostavat mausteisia ruokia. Myös makea välipala aterioiden välissä...

Pural Luomu Banaanisipsit

: Yksikkö: 150 g: Hinta: 2,07 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 13,80 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 160 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Banaanisipsit ovat monipuolinen herkku: rapeat, friteeratut banaaniviipaleet tekevät vaikutuksen maullaan ja purevuudellaan, olivatpa ne sitten myslin lisukkeena, kakkujen ja torttujen makeana koristeena tai yksinkertaisesti välipalana aterioiden välissä...

Vieritä ylös