: Yksikkö: 250 ml: Hinta: 14,84 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 59,36 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 493 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Mausteisen makunsa ansiosta se sopii erinomaisesti Lähi-idän ruokiin sekä dippikastikkeisiin, salaatteihin ja jogurttiin. Se tuo ruokiin hienostuneen, aromaattisen vivahteen ja tuo hieman vaihtelua ruoanlaittoon. Kultaisenruskea öljy sisältää runsaasti monityydyttymättömiä rasvahappoja...
: Yksikkö: 250 ml: Hinta: 4,76 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 19,04 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 493 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Valmistusprosessissa suodatetaan pois katkeruutta aiheuttavat proteiinikomponentit, jolloin katkeruus poistuu mahdollisimman tehokkaasti ilman, että arvokkaita ravintoaineita menetetään. Miedon aromin ja hieman pähkinäisen maun ansiosta pellavaöljy sopii monenlaisiin käyttötarkoituksiin keittiössä. Se on klassinen lisä quarkin ja perunoiden kanssa, sopii h...
: Yksikkö: 1 litra: Hinta: 7,41 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 7,41 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,4 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tämä ensipuristettu rapsiöljy on uutettu yksinomaan käsittelemättömistä siemenistä kylmäpuristamalla ilman lämmön käyttöä. Sen maku on hienostunut, pähkinäinen ja hieman karvas, ja se sisältää runsaasti tyydyttymättömiä rasvahappoja ja E-vitamiinia. Tasapainoinen ruoanlaittoöljy jokapäiväiseen käyttöön...
: Yksikkö: 250 ml: Hinta: 6,35 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 25,40 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 493 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Olipa kyseessä sitten wok, salaatti, kulho tai tiramisu, sesamöljy tuo paahdetun hienostuneisuuden sekä makeisiin että suolaisiin ruokiin. Voimakkaan pähkinäisen makunsa ansiosta se sopii erinomaisesti chilin, inkiväärin ja valkosipulin kanssa mikä tekee siitä ihanteellisen lihan ja kalan marinointiin. Se sopii myös erinomaisesti hellävaraiseen höyryttämiseen ja ...