Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Zotter i kategorien "Naturkost › Søde sager". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 11:

Zotter Øko Chokolade Tillykke med fødselsdagen

: Enhed: 70 g: Pris: 5,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 76,57 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 7,3 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 76 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Nyd en nøddeagtig chokoladeoverraskelse: mandelpraliné fyldt med hvid chokolade. Mandelkrokant lavet af karamelliserede, ristede mandler fremkalder knasende nøddeagtige øjeblikke. Til sidst dyppes kreationen i et mælkechokoladeovertræk med 50 % kakao...

Zotter Øko Chokolade Tranebær

: Enhed: 70 g: Pris: 5,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 78,29 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 75 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Med vegansk frugtfyld: Denne sublime, velduftende og meget bærrige mousse er lyserød og skabt af tranebærkuvert, hvid riskuvert og masser af tranebær. Den har en blød moussekonsistens og en glad, intens tranebærsmag, der er karakteristisk frugtagtig og tangagtig. Overtrukket med mørk chokolade med et kakaoindhold på 70 %...

Zotter Øko Chokolade Uganda Kakaosafari

: Enhed: 70 g: Pris: 4,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 64,86 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 21,5 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 68 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En vidunderligt smeltende mørk chokoladeganache, kombineret med en hvid lime- og bananganache, med lette accenter af kanel, kardemomme, nellike og et strejf af chili. Mørk, elegant, delikat smeltende og forfriskende limeagtig. Overtrukket med klassisk mørk chokolade med et kakaoindhold på 70 %...

Zotter Øko Chokolade vaffel med kirsebær og nødder

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 75 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Chokoladepoesi: En fristende rød kirsebærganache lavet af sure kirsebær. Toppet med et tyndt lag hvid chokolade og til sidst et delikat smeltende hasselnøddepralinelag med sprød vaffelknas. Fint overtrukket med mørk chokolade og dækket af mælkechokolade med et knasende kakaoindhold på 50 %...

Zotter Øko Chokolade Vaffelbroderi Servus aus Salzburg

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 75 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Souvenirchokoladen med et portræt af Wolfgang Amadeus Mozart, den mest berømte Salzburger gennem tiderne. En delikat smeltende hasselnøddenougat med masser af sprød, knasende vaffelkrokant, der knitrer, når du nyder den. Den er dækket af et tyndt lag 40 % mælkechokolade og overtrukket med mælkechokolade med et højt kakaoindhold ...

Zotter Øko Chokolade Vaffelbroderi Tillykke

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 76 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Delikat smeltende hasselnøddenougat med en særlig stor mængde sprød, knasende vaffelkrokant, som knitrer, når man spiser den. Overtrukket med et tyndt lag 40% mælkechokolade og dækket af mælkechokolade med et strålende kakaoindhold på 60%. Med et motiv med glanseffekt er denne chokolade en vidunderlig gave til særlige lejligheder...

Zotter Øko Chokolade Vilde Bær og Vanilje

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 8 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 85 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Et stjerneskud. Alene tanken om et frugtagtigt fyld bestående af jordbær, blåbær og hindbær med ægte vanilje som prikken over i'et, inden det glider ind under et overtræk af mælkechokolade, giver en kildrende fornemmelse. Den bedste frugtchokolade! "Det kunne ikke være bedre!"...

Zotter Øko Chokolade Whisky

: Enhed: 70 g: Pris: 5,67 Euro: Grundpris: 1 kg = 81,00 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 1,9 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 77 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ædel bitter chokolade med whiskycremefyld. Elegant og dominerende: David Gölles steiriske whisky gør en stor entré i en mørk chokoladeganache dækket af endnu mere mørk chokolade. En elegant, intens whisky destilleret i 2012 af regional spelt og modnet på egetræsfade, med et smukt krydderi og sofistikerede noter af korn i smagen. Det perfekte chokolade-buzz...

Zotter Øko Chokolade Whisky Karamel Pecan

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 7 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 77 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Soul food-chokoladen: inspireret af den populære amerikanske pecantærte. En lækker pecannøddepraline med masser af små stykker pecannødder karamelliseret i ahornsukker. Underneden en sød whiskyganache skabt af en sød karamelovertræk og lidt whisky. Overtrukket med mørk chokolade med et kakaoindhold på 70 %...

Zotter Øko Chokolade Whisky til den bedste far

: Enhed: 70 g: Pris: 5,67 Euro: Grundpris: 1 kg = 81,00 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 1,9 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 70 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Chokolader med fyld af chokoladeganache med whiskysmag. Den røgede smag af whisky passer perfekt til mørk chokolade. En stærkt smagende og velsmagende gave til alle fædre...

Zotter Øko Chokolade Yuzu Citrus

: Enhed: 70 g: Pris: 5,67 Euro: Grundpris: 1 kg = 81,00 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 1,9 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 75 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Delvis mandarin, delvis lime med en smag af solmodne mandariner, det er Yuzu, en trendy ingrediens for topkokke. Hvid chokolade bruges sammen med Yuzu-juice fra Japan, et strejf af mandarin og lidt citronsaft til at skabe en frugtagtig, forfriskende chokoladeganache, og det hele toppes med mælkechokolade med et kakaoindhold på 50 %...

Zotter Øko chokolade-tiramisu

: Enhed: 70 g: Pris: 4,89 Euro: Grundpris: 1 kg = 69,86 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 15,4 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 75 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Et lag mascarpone tilsat mandelpraliné, hvid chokolade og ægte Bourbon-vanilje, med et andet, intenst kaffechokoladelag lavet af mørk chokolade, kaffeovertræk, friskmalet Zotter-kaffe fra vores eget risteri og et generøst strejf af rom, overtrukket øverst og nederst med et fladt kaffeovertræk og dækket over af et fint mælkechokoladeovertræk med et kakaoi...

Zotter Øko chokoladehindbær

: Enhed: 70 g: Pris: 5,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 76,57 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 7,3 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 80 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ser godt ud og smager endnu bedre: en frugtagtig lyserød hindbærganache, hvis saftige bærsmag og fantastiske farve udelukkende stammer fra naturlige hindbær. Meget frugtagtig, forfriskende syrlig og med en fascinerende autentisk bærsmag. Indhyllet i et tyndt lag hvid chokolade og dækket af fin mørk chokolade med 70 % kakaoindhold...

Zotter Øko chokoladeost

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 78 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Mørk mælkechokolade fyldt med en osteganache. Den rene ostchokolades comeback: En sød osteganache fremstillet af smelteost fra Deutschmanns økologiske gårdsmejeri, afrundet med et strejf af æblebalsamico, mandelnougat og hvid chokolade. Indpakket i mælkechokolade med et sprødt kakaoindhold på 60 procent...

Zotter Øko chokoladepudding og småkager

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 78 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Mørk mælkechokolade 50 % fyldt med vaniljecreme-ganache og mandelnougat, beriget med stykker af peberkager. Ovenpå ligger et blødt puddinglag lavet af pisket fløde, hvid chokolade, vanilje og honning. Og nedenunder en delikat smeltende mandelnougat, hvori der er dyppet rigeligt med hjemmebagte peberkagekrummer, der blødgør og forkæler ganen m...

Zotter Øko chokoladeskive med sprød karamel

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 7 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 84 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Inde i emballagen er der en sød karamelskive, som smager fristende af karamelbolsjer og er blevet forfinet med små karamelchips. En anden lille karamelskive i midten giver endnu mere karamelglæde...

Zotter Øko Chokoladeskive Mælkechokolade Knasende frugter

: Enhed: 70 g: Pris: 5,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 78,29 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 88 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Varieret og farverig, ligesom livet: en mælkechokoladeskive og en ædel lille hvid chokoladeskive. Farverigt dekoreret hele vejen rundt med knasende chokoladefrugter: sprøde, knitrende jordbær i lyserødt jordbærovertræk, passionsfrugt i solgult passionsfrugtovertræk og blåbær i lilla blåbærovertræk, hvis flotte farver kun skabe...

Zotter Øko chokoladeskive mælkechokolade, nougat, mandler og roser

: Enhed: 70 g: Pris: 5,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 78,29 Euro: Tilgængelighed: 7 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 84 g...
: Beskrivelse (forkortet):

I den ydre emballage venter en rund økologisk chokolade lavet af hvid chokolade og mælkechokolade. Indeni ligger en anden skive med kakaosmør og tørrede hindbær. Den søde chokoladeballade er dekoreret med rosenblade hele vejen rundt...

Zotter Øko chokoladeskive mørk med kakaonibs

: Enhed: 70 g: Pris: 5,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 82,57 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 84 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Oplev en mørk chokolade med et kakaoindhold på 70 %, der er kombineret med en lille, mørk skive med et kakaoindhold på 80 %, som begge giver en intens chokoladenydelse. Den økologiske chokoladeskive er forstærket med knasende, nyristede kakaonibs...

Zotter Øko Cokolade Ananas og cashewnødder

: Enhed: 70 g: Pris: 5,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 76,57 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 2,2 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 83 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Cashew-æblet er et usædvanligt fænomen i botanikken. Dets eneste frø, som er svært at knække, hænger ned fra æblet som en boksehandske. Zotter fremstiller en praline af cashewfrø, tilsætter stykker af soltørret ananas og overtrækker kreationen med en lækker mælkechokolade med et kakaoindhold på 50 %...

Scroll til toppen