Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

bioladen i kategorien "Naturkost › Korn, frø & bælgfrugter". Sortering: Produktnavn alfabetisk:

bioladen Øko græskarfrø

: Enhed: 500 g: Pris: 9,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,98 Euro: Tilgængelighed: 7 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Med deres nøddeagtige, krydrede smag er græskarkerner et fremragende tilbehør til salater eller supper. De giver en dejlig knasende konsistens til müsli eller yoghurt og kan også blandes i brød og kager. De er enkelt pakket i en pose, så de altid er lige ved hånden til daglig brug i køkkenet...

bioladen Øko hele hørfrø

: Enhed: 500 g: Pris: 3,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,58 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Hele hørfrø har en delikat nøddeagtig smag og er ideelle som ingrediens i brød og bagværk. De passer også godt i salte retter, såsom frikadeller, hvor de giver det lille ekstra...

bioladen Øko malede hørfrø

: Enhed: 400 g: Pris: 2,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,48 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 409 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Med deres delikate nøddeagtige smag kan malede hørfrø bruges som ingrediens i brød og bagværk samt i salte bøffer. Hørfrø er rige på kostfibre, har en høj kvældningsevne og bør indtages sammen med rigeligt med væske...

bioladen Øko popcornkerner

: Enhed: 500 g: Pris: 2,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,98 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Disse majskerner ligger i posen, skinnende gyldne, klar til din næste filmaften derhjemme. Uanset om de tilberedes i en stegepande eller en gryde, forvandles de til duftende, let og luftigt popcorn, når de opvarmes. Uanset om du nyder dem nature eller krydret efter eget ønske, danner popcornmajs grundlaget for dit helt eget snackøjeblik. En lille kerne, de...

bioladen Øko solsikkefrø

: Enhed: 500 g: Pris: 3,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,98 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Klar til alle mulige anvendelser i køkkenet! Som topping giver de en dejlig knasende konsistens til salater og supper, mens de tilføjer variation til müsli. De egner sig også godt til bagværk, for eksempel i brød eller salte kager. Deres milde, let nøddeagtige smag passer godt til både salte og søde retter...

bioladen Øko Sportsblanding

: Enhed: 250 g: Pris: 5,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,96 Euro: Tilgængelighed: 7 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 260 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En farverig blanding med frugt- og nøddesmag, der er en fryd for øjet, allerede før den første bid! Nyd den smagseksplosion, der skabes af søde, aromatiske tranebær og syrlige mangostykker, kombineret med milde, let søde cashewnødder og mandler samt let bitre græskarkerner...

Scroll til toppen