Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Sommer i kategorin "Naturkost › Bakverk › Söta bakverk". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 2:

Sommer Eko kexringar Havre Citron, glutenfri

: Enhet: 125 g: Pris: 2,50 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 139 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den underbara smaken på dessa glutenfria kex kännetecknas av somrig, fruktig citronolja. Men dessa runda kex kan naturligtvis knapras på året runt. Unna dig en virvel till kaffet eller en kopp te...

Sommer Eko spelt och citronkakor med mandlar

: Enhet: 150 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,47 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 160 g...
: Beskrivning (förkortad):

En kaka som smakar sommar och väcker minnen från din senaste semester i Italien. Dessa blommformade kakor kombinerar en nötig smak med en frisk, fruktig ton av citron. Doftande mandlar och citronolja gör dem till ett oemotståndligt tilltugg till en kopp kaffe eller te...

Sommer Eko speltkakor med chokladbitar

: Enhet: 150 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,47 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 180 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna smörkaka med mörk choklad måste du helt enkelt prova. Speltmjöl, rörsocker, smör och bitar av mörk choklad ger kakorna deras utsökta smak. Passar utmärkt till en kopp kaffe, te eller helt enkelt som ett sött mellanmål...

Sommer Eko speltkex med morötter

: Enhet: 150 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,87 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 173 g...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa ekologiska kex är bakade med speltmjöl och fullkornsspeltmjöl, utan tillsatt socker¹ och innehåller bara sötman från frukt. Läckra bitar av morot, dadlar, sultanrussin och aprikoser ger dem en naturligt söt smak...

Sommer Eko dinkel-canestrelli

: Enhet: 150 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,87 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 173 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det här kexet smakar som en semester! De nötiga, fruktiga och fräscha Canestrelli är det perfekta tillbehöret till en kopp espresso. Njut av en mycket speciell behandling tack vare aromatiska mandlar och en antydan till citron. Blommig i formen och oemotståndligt aromatisk i smaken. Bakade med kärlek och de bästa ingredienserna i Demeter-kvalitet, gylle...

Sommer Eko dinkelkex jordmandel

: Enhet: 150 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 180 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den söta smaken av tigernötter påminner om smaken av kastanjer. Kexen är bakade med fullkornsspeltmjöl och speltmjöl, sötade med betesocker och smaksatta med koriander. Njut av dessa goda kex tillsammans med hela familjen...

Sommer Eko dinkelkex mörk choklad hasselnöt

: Enhet: 100 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,80 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Allt är bättre tillsammans: fin mörk choklad möter krispiga hasselnötter. Bakade på bra fullkornsmjöl av spelt och raffinerade med jordnära betesocker. Njut av de veganska kakorna som mellanmål, efter träning eller när du är på språng...

Sommer Eko spelt marmorkakor

: Enhet: 150 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,87 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 176 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta tekex är bakat med smör. Kexen är förfinade med bland annat fettsnål kakao, bourbonvanilj och citronolja. Upptäck och njut av den goda smaken av spelt marble biscuits...

Scrolla till toppen