Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Rapunzel i kategorin "Naturkost". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 34:

Rapunzel Viva eko kaffe hela bönor

: Enhet: 1 kg: Pris: 26,16 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,16 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Viva är en stark, fyllig Arabica-Robusta-blandning med en behaglig bitterhet och låg syrahalt. Avrundas med fina aromer av karamell, kakao och kryddor. Efter skörden rostas och förpackas kaffebönorna. Handplockade och rostade i små kvantiteter utvecklas den fulla aromen...

Rapunzel Viva eko kaffe malet

: Enhet: 500 g: Pris: 13,60 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,20 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 516 g...
: Beskrivning (förkortad):

Stark, fyllig, med en angenäm bitterhet och endast lite syra. Avrundas med fina aromer av karamell, kakao och kryddor. Efter skörden rostas, mals och förpackas kaffebönorna. Handplockat och rostat i små mängder, den fulla aromen utvecklas...

Rapunzel Eko Bourbon Vaniljsocker med Cristallino Rörsocker

: Enhet: 4 gånger 8 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 97,81 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 39 g...
: Beskrivning (förkortad):

Cristallino rörsocker blandat med Bourbon vanilj - "kryddornas drottning". Aromerna gör Bourbon vanilj unik. Cristallino rörsocker bidrar med en behagligt mild smak. Använd denna blandning för att förfina söta rätter och ge dem en underbar, harmonisk vaniljarom...

Rapunzel Eko Mjölkchoklad med Plommon

: Enhet: 80 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,50 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 91 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mjölkchoklad med fruktiga plommonbitar, fint avrundad med de värmande vinterkryddorna kanel, koriander och ingefära. Kom i stämning inför den mysiga vinter- och julsäsongen. Extra tunn chokladkaka...

Rapunzel Eko Mjölkchoklad Milch Marie

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 104 g...
: Beskrivning (förkortad):

Delikat mjölkchoklad möter en behagligt fruktig kräm gjord på röda bär och yoghurt, en härlig kombination för sommaren. En njutning för både unga och gamla, den smakar underbart uppfriskande när den är kyld...

Rapunzel Eko Mjölkchoklad Naps

: Enhet: 150 gånger 4,5 g: Pris: 39,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 58,93 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 910 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mini mjölkchokladkakor i en praktisk dispenserbox. Njut av barerna till kaffet eller som ett mellanmål mellan måltiderna...

Rapunzel Eko Müsli Snack Hampa & Frukt

: Enhet: 50 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,40 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 55 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kombinationen av krispiga fullkornsflingor och delikata, fint nötiga hampafrön samt fruktigt söta mangobitar och fint syrliga hallonbitar ger en härlig smakupplevelse. Njut av en Rapunzel müsli i barformat...

Rapunzel Eko popcorn mjölkchoklad

: Enhet: 100 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,70 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 117 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga popcorn överdragna med mjölkchoklad som smälter i munnen. Ett bra mellanmål för en filmstämning hemma! Raffinerad med bourbonvanilj och havssalt. Njut av denna söta godbit med vänner och familj...

Rapunzel Samba eko hasselnötschokladspread

: Enhet: 20 g: Pris: 0,93 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,50 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 25 g...
: Beskrivning (förkortad):

Hasselnötschokladspread med rostade hasselnötter. I den lilla storleken 20 g för att lära känna. Får hjärtat hos varje nötfantast att slå snabbare. Tillsammans med kakao, helmjölk och Rapadura helrörssocker bearbetas de till den läckra Samba. En hint av bourbonvanilj avrundar smaken av ingredienserna. Som pålägg, för att göra desserter, som ...

Scrolla till toppen