Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Rapunzel i kategorin "Naturkost". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 23:

Rapunzel Eko ris Mafalde

: Enhet: 250 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,52 Euro: Tillgänglighet: 25 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 262 g...
: Beskrivning (förkortad):

Känd för sina räfflade kanter och ett absolut blickfång i pastasallader - Mafalde. Pastan som är gjord av 100% fullkornsris passar till alla typer av såser, men framhäver också mer detaljerade rätter perfekt. Pastan tillverkas enligt tradition med endast fullkornsris och rent källvatten. Långsam och försiktig torkning vid låga temperaturer säkerställer en äk...

Rapunzel Eko rischoklad, vegan

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 48 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 111 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det veganska alternativet till mjölkchoklad - Läckert lätt överdrag med en delikat smältning. För alla chokladälskare som medvetet vill avstå från animaliska produkter och för chokladälskare och konnässörer som gillar att prova något nytt...

Rapunzel Eko riskombination med vildris naturlig

: Enhet: 500 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,44 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 540 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kulinarisk kombination för risälskare av långkornigt naturris, rött Camargue-ris och vildris. Denna risblandning erbjuder en färgstark variation med en lätt nötig smak. Som tillbehör till grönsaksrätter, soppor, grytor och rissallader...

Rapunzel Eko rislasagne

: Enhet: 250 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,60 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 274 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av glutenfri lasagne - utan kompromisser. Det italienska pastificio tillverkar lasagneplattorna av 100% fullkornsris och det renaste källvattnet. De kan enkelt integreras i alla lasagnerecept. Den autentiska pastasmaken och den perfekta "al dente"-biten gör lasagneplattorna till det perfekta glutenfria alternativet till vanlig spannmålslasagne. Buon Appet...

Rapunzel Eko risotto kortkornigt ris naturligt

: Enhet: 500 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,94 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 516 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krämigt kokande naturris av sorten "Ribe". Lämpligt för alla risottovariationer, paella, krämiga soppor, fyllningar och rissallader...

Rapunzel Eko risotto kortkornigt ris vitt

: Enhet: 500 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,36 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 522 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krämigt kokande vitt ris av sorten "Ribe". Passar till alla risottovariationer, paella, krämiga soppor, fyllningar och rissallader...

Rapunzel Eko risotto med karljohansvamp

: Enhet: 250 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 267 g...
: Beskrivning (förkortad):

Carnaroli-riset till denna risotto odlas i den bördiga Pianura Padana-regionen i Piemonte, Italien. Riset bearbetas på plats till en risotto med karljohansvamp enligt gammal italiensk tradition...

Rapunzel Eko Risotto med Tomat Basilika

: Enhet: 250 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 267 g...
: Beskrivning (förkortad):

Carnaroli-riset till den här risotton växer i den bördiga Pianura Padana-regionen i Piemonte, Italien. Riset bearbetas på plats till tomatrisotto enligt gammal italiensk tradition...

Rapunzel Eko risspaghetti

: Enhet: 250 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,52 Euro: Tillgänglighet: 36 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 262 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av den klassiska italienska rätten i en glutenfri version. Prova fullkornsrispastan med pastasåser, pesto eller helt enkelt som tillbehör. Italienskt fullkornsris och rent källvatten samt långsam och skonsam torkning vid låga temperaturer säkerställer den typiska smaken och den rätta "al dente"-biten vid tillagningen. God aptit!...

Rapunzel Eko risspirelli, glutenfri

: Enhet: 250 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,52 Euro: Tillgänglighet: 30 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 262 g...
: Beskrivning (förkortad):

Italienskt fullkornsris och rent källvatten samt långsam och skonsam torkning vid låga temperaturer säkerställer den typiska smaken och den rätta "al dente"-biten vid tillagning. Buon Appetito! Prova risspirelli med pastasåser och pesto, för sofistikerade grytor eller som sidorätt och njut av äkta pastasmak...

Rapunzel Eko Röd Lins Spirelli

: Enhet: 300 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,93 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 309 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den milda nötiga smaken av den röda linsen, den snabba beredningen och den goda biten gör spirelli till ett alternativ till spannmålspasta. Njut av spirelli med röda linser med en tomatsås eller en pesto efter eget val!...

Rapunzel Eko röd quinoa

: Enhet: 250 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,60 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 259 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kornet är en gammal traditionell sort som bara växer på höglandet i de bolivianska Anderna. Röd quinoa är en särskilt aromatisk specialitet. Kornen har en lätt nötaktig smak och är mycket mångsidiga i sin användning...

Rapunzel Eko röda kidneybönor

: Enhet: 228 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,84 Euro: Tillgänglighet: 22 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 415 g...
: Beskrivning (förkortad):

Färdigkokta för snabb matlagning! Det behövs ingen blötläggning eller tillagningstid eftersom bönorna är skonsamt förkokta. Med sin milt nötiga och sött aromatiska smak är kidneybönor perfekta för salta och kryddiga rätter och kan också användas för söta bakverk...

Rapunzel Eko röda kidneybönor

: Enhet: 240 g: Pris: 1,87 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,79 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 494 g...
: Beskrivning (förkortad):

Redo att använda för snabb matlagning! Ingen blötläggning eller tillagningstid eftersom bönorna är skonsamt förkokta. De milda, nötiga röda kidneybönorna kännetecknas av sin milda, lätt söta smak och mjuka konsistens. De ger en färgklick till rätter och sallader och behåller sin form och färg när de tillagas. Till sallader, antipasti, soppor, grytor ell...

Rapunzel Eko röda linser

: Enhet: 500 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den milda, nötaktiga röda linssorten för det snabba ekologiska köket. De behöver inte blötläggas före tillagning och är klara på bara 5-10 minuter. Till soppor, såser, pålägg, indiska rätter och hamburgare...

Rapunzel Eko rödvinsvinäger

: Enhet: 500 ml: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 l = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 833 g...
: Beskrivning (förkortad):

Italienskt rödvin ger denna aromatiska vinäger dess karaktär. Trevlig arom med en fruktig bärton. För att förfina sallader och såser, kött- och vilträtter...

Rapunzel Eko rom, russin, hasselnöt, mjölkchoklad

: Enhet: 100 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,40 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mjukt smältande mjölkchoklad raffinerad med en blandning av fruktiga druvor, krispiga hasselnötter och en skvätt äkta rom. En chokladig godbit för mellan varven. Innehåller alkohol...

Rapunzel Eko rostad jordnötsspread

: Enhet: 250 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,88 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 424 g...
: Beskrivning (förkortad):

Förtrollande minnen av tivolibesök kommer upp i minnet: 81% nyrostade, aromatiska jordnötter förfinas med den fina karamellnoten från kokosnötsblomsocker. En nypa havssalt och äkta Bourbon-vanilj gör smaken perfekt! Den grova malningen ger en fantastisk krispighet. Det klassiska sättet att njuta av den är på bröd eller i sked som en söt godbit. D...

Rapunzel Eko rostad mandelpasta

: Enhet: 250 g: Pris: 7,32 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,28 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 424 g...
: Beskrivning (förkortad):

Öppna glaset och en doft av rostade mandlar kommer att väcka minnen av mässor du har varit på. 81% rostade mandlar belagda med karamellsmaken från kokospalmsocker och förfinad med vanilj, kanel och en gnutta salt. Det här pålägget har en härligt krispig konsistens eftersom det har malts grovt. Njut av det aromatiska pålägget på bröd, i müsli och i gröt...

Rapunzel Eko rostad pumpakärnolja

: Enhet: 100 ml: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 l = 62,70 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 343 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en liten 100 ml flaska att lära känna. Försiktigt rostade pumpafrön utvecklar sin fulla, smakrika nötiga arom i denna olja. För smaksättning av ångade grönsaker, dressingar, såser och soppor...

Scrolla till toppen