: Enhet: 120 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,83 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 236 g...
: Beskrivning (förkortad):
Nuttrig, mild, vegansk kryddpasta med färsk basilika, handplockade nötter och extra jungfruolivolja. För förfining av pasta, pizza, sallader och såser, men också utsökt på rostat bröd...
: Enhet: 100 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,80 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 104 g...
: Beskrivning (förkortad):
Torkade physalis är lätt syrliga och uppfriskande. Läckra som mellanmål och en varierad ingrediens i müsli, desserter, bakverk, sallader och risrätter...
: Enhet: 250 g: Pris: 9,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,64 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 418 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna underbart smältande veganska kräm innehåller 30% läckra ekologiska pistagenötter. Raffinerad med äkta bourbonvanilj och havssalt ger den en utsökt smakupplevelse. Som topping på kakor, tårtor eller panettone. Pistagekrämen förädlar glass, pudding och yoghurt, men smakar också utmärkt på egen hand med en sked eller som pålägg...
: Enhet: 175 g: Pris: 8,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 47,77 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 184 g...
: Beskrivning (förkortad):
är varsamt rostade pistaschmandlar förfinade med havssalt. Fint krispiga och ett utsökt mellanmål tack vare den söta och kryddiga aromen. För nibbling, bakning, desserter och orientaliska rätter...
: Enhet: 225 g: Pris: 17,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 79,02 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 400 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den fulla smaken av pistagenötterna utvecklas under rostningen. Pistagenötterna finmals sedan. Den omsorgsfulla framställningen ger en intensiv nötsmak och en fantastisk krämighet. Använd som pålägg, i gröt, kakor och tårtor eller för att göra glass. De är också en underbar smaksättare i pasta- och grönsaksrätter...
: Enhet: 330 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,91 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 525 g...
: Beskrivning (förkortad):
Polpa av hackade tomater i tomatjuice. Tomaterna skalas, skärs i tärningar och läggs i tomatjuice. Som pizzatopping och som bas för grytor och medelhavssåser...
: Enhet: 2,55 kg: Pris: 7,63 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,99 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 2,8 kg...
: Beskrivning (förkortad):
i den stora burken på 2,55 kg. Polpa av hackade tomater i tomatjuice. Tomaterna skalas, skärs i tärningar och läggs i tomatjuice. Som pizzatopping samt som bas för grytor och medelhavssåser...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,26 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna polenta kan användas till både söta och salta rätter. Snabb och enkel beredning på bara 10 minuter. För polenta, söta rätter eller som tillbehör till salta måltider eller som alternativ pizzadeg...
: Enhet: 10 kg: Pris: 45,00 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,50 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 10,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
i 10 kg förpackning för storförbrukare. Denna polenta kan användas till både söta och salta rätter. Snabb och enkel beredning på bara 10 minuter. För polenta, söta rätter eller som tillbehör till salta måltider eller som alternativ pizzadeg...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 23 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):
Hemmagjorda popcorn är det klassiska tilltugget för en mysig filmkväll. Njut av det läckra mellanmålet för biokänslan hemma. Söta eller salta, popcornmajs är ett mellanmål för både stora och små...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,94 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 523 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mjukt och sötsmakande kortkornigt ris. Efter skörd rengörs, skalas, poleras och förpackas riset. Den subtila sötman är lämplig för beredning av rispudding, men också för desserter och andra söta rätter...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,60 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den traditionella sorten Quinoa Real växer uteslutande på de höga höjderna i de bolivianska Anderna. Färgglada Quinoa Tricolore är en blandning av den klassiska vita quinoan samt röd och svart quinoa. Kornen har en lätt nötaktig smak och kan användas på många olika sätt...
: Enhet: 500 ml: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 l = 11,50 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 799 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tillverkad av delvis skalad rapsfrö. För majonnäs, dippsåser, kreativa råvaror och salladsdressingar samt för olika grönsaksrätter. Rapsfröet pressas försiktigt utan värme. Efter pressningen extraheras de intensiva smakerna från oljan med hjälp av ånga...
: Enhet: 500 ml: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 l = 9,40 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 790 g...
: Beskrivning (förkortad):
i en liten 500 ml flaska. Med sin fina nötaktiga smak är den jungfruliga rapsoljan mångsidig. För kalla rätter som potatissallad, dressingar och pålägg. Den ger en lätt nötaktig ton till tillagade rätter. Rapsfröna till denna jungfruliga rapsolja pressas försiktigt och utan uppvärmning...
: Enhet: 1 liter: Pris: 8,36 Euro: Grundpris: 1 l = 8,36 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,6 kg...
: Beskrivning (förkortad):
Med sin fina nötaktiga smak är den jungfruliga rapsoljan mångsidig. För kalla rätter som potatissallad, dressingar och pålägg. Den ger en lätt nötaktig ton till tillagade rätter. Rapsfröet till denna jungfruliga rapsolja pressas försiktigt och utan uppvärmning...
: Enhet: 340 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,29 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 540 g...
: Beskrivning (förkortad):
med 93% grönsaker. Grönsakssås i fransk stil. Solmogna grönsaker, olivolja och kryddor gör ratatouille till en populär klassiker i det franska köket. Läcker till pasta, ris, boulgour eller cous-cous...
: Enhet: 360 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,61 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 557 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en smakrik och syrlig tomatsås förfinad med ricotta. Den härligt fruktiga tomatsåsen är gjord på solmogna tomater från Italien. Med den delikata ostnoten från ricottan passar såsen bra till pasta, ris och grönsaksrätter...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,52 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 262 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna pasta gjord på 100% fullkornsris är ett insidertips för alla som älskar mycket sås på sin pasta. Med sin karaktäristiska vridna form absorberar den såsen på ett fantastiskt sätt. Pastan tillverkas uteslutande av fullkornsris och rent källvatten i enlighet med gammal tradition. Långsam och försiktig torkning vid låga temperaturer säkerställer en auten...