Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Rapunzel i kategorin "Naturkost". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 14:

Rapunzel Eko kapris i olivolja

: Enhet: 120 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 43,50 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 232 g...
: Beskrivning (förkortad):

Blomknopparna från kaprisbusken som konserveras i extra jungfruolivolja har en kryddig, aromatisk smak med ett behagligt, krispigt bett. De skördas individuellt för hand under de tidiga morgontimmarna medan de fortfarande är stängda. För smaksättning av såser, pizza och sallader...

Rapunzel Eko kapris i saltlake

: Enhet: 120 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,83 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 331 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kaprisbuskens blommor är konserverade i saltlake och har en smakrik och aromatisk smak och ett behagligt, krispigt bett. Blommorna skördas manuellt under de tidiga morgontimmarna när blommorna fortfarande är stängda. Som ingrediens i pizza, medelhavsrätter, såser, sallader och Königsberger Klopse...

Rapunzel Eko karamell- och saltbar

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 111 g...
: Beskrivning (förkortad):

Caramel & Salt är ett bra val för dig som inte kan välja mellan sött och salt. Den veganska baren baserad på fullkornshavremjöl har mjölkchokladens mjuka smältande konsistens, medan den saltade hasselnötskrokant ger den det där lilla extra. Konsten att conchera gör att den ursprungligen dolda rikedomen i kakaons egna smaker steg för steg kan utveckl...

Rapunzel Eko karamellmjölkchoklad

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av den unika smaken av krispig ekologisk mjölkchoklad med en underbart mjuk, lättsaltad karamellfyllning. Den intensiva conchningen, tillsammans med de högkvalitativa råvarorna, är den verkliga hemligheten bakom denna äkta chokladdelikatess. Konsten att conchera utvecklar gradvis den ursprungligen dolda rikedomen i kakaosmakerna tills de är full...

Rapunzel Eko Kidneybönor

: Enhet: 500 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,36 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):

Milda, något söta och mjuka kidneybönor. Behåller sin form och färg under tillagningen. Till chilifrukter, grytor, sallader, spreads, hamburgare, wraps och grönsakspannor...

Rapunzel Eko Kikärter

: Enhet: 228 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,84 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 412 g...
: Beskrivning (förkortad):

Redo att användas. För det snabba och enkla ekologiska köket! Kikärter har en lätt nötaktig smak och en behaglig, mild arom. Populär i orientaliska, indiska och medelhavsköket...

Rapunzel Eko Kikärter

: Enhet: 240 g: Pris: 1,87 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,79 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 490 g...
: Beskrivning (förkortad):

Redo att användas. För det snabba och enkla ekologiska köket! Kikärtor har en lätt nötaktig smak och en behaglig, mild arom. Populär i orientaliska, indiska och medelhavsköket...

Rapunzel Eko Kikärter

: Enhet: 500 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 28 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Milt kryddade och mjuka, behåller sin form under tillagningen. För asiatisk-orientaliska rätter som dal, falafel eller hummus. Till sallader, hamburgare, grytor eller rostade som snacks...

Rapunzel Eko kikärtsmjöl

: Enhet: 500 g: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,50 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 526 g...
: Beskrivning (förkortad):

Framställs genom att mala hela kikärtor. Den fina rostningen framhäver den nötaktiga aromen. Till falafel, hummus, pannkakor, bakning, såser och desserter...

Rapunzel Eko kikärtsspirelli

: Enhet: 300 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,93 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 310 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kikärtsspirelli imponerar med sin behagliga nötaktiga smak. Den mångsidiga spiralpastan kan tillagas som klassisk spannmålspasta. Njut av kikärtsspirelli med en tomatsås eller en pesto efter eget val!...

Rapunzel Eko kokosfett mild

: Enhet: 200 g: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,75 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 363 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det är neutralt i smaken och därför mångsidigt att använda. För rostning, bakning och fritering, eftersom det är mycket uppvärmningsbart. Efter pressning extraheras de intensiva smakerna försiktigt från fettet med ånga...

Rapunzel Eko kokosmjölk

: Enhet: 200 ml: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 l = 10,40 Euro: Tillgänglighet: 30 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 257 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den lilla storleken 200 ml. Upptäck en krämig kokosmjölk med en intensiv arom av kokosnöt. Den extra andelen kokosnöt ger dina måltider en exotisk, frisk kokosnötssmak. För asiatiska rätter, soppor, såser, cocktails, kakor och desserter...

Rapunzel Eko kokosmjölk

: Enhet: 400 ml: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 l = 7,83 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 463 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krämig kokosmjölk med en intensiv arom av kokosnöt. Den extra andelen kokosnöt ger dina måltider en exotisk, frisk kokosnötssmak. För asiatiska rätter, soppor, såser, cocktails, kakor och desserter...

Rapunzel Eko kokosmjölkchoklad

: Enhet: 80 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,13 Euro: Tillgänglighet: 27 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 91 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kokosmjölk och den lätt karamelliga smaken av kokosnötsblomsocker gör denna choklad till en speciell njutning. Den milda kokosnoten harmonierar utmärkt med kakaons intensiva arom...

Rapunzel Eko kokosnöt mandelpasta med dadlar

: Enhet: 250 g: Pris: 6,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,16 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 427 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna nötaktiga och söta frestelse ger en mycket speciell arom på frukostbröd, i smoothies, kvargrätter, müsli, frukostgröt och mycket mer. Exotisk kokosnötspasta kombinerad med aromatiska mandlar och sötman från dadlar - en utsökt behandling!...

Rapunzel Eko kokosnöt riven

: Enhet: 250 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,72 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 263 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det är knappt möjligt att föreställa sig ett kök utan dessa exotiska nötter. Kokosflingorna är en populär ingrediens både i bakverk, desserter och i många asiatiska rätter...

Rapunzel Eko kokosnöt-mandelkräm

: Enhet: 40 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,00 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 44 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en provstorlek om 40 g. Njut av den exotiska smaken av sommar på ditt bröd! Mandlarna rostas varsamt och bearbetas med kokosflingor och övriga ingredienser till en delikat smältande kräm. Njut på bröd eller använd för att förfina desserter och bakverk...

Rapunzel Eko kokosnöt-mandelkräm

: Enhet: 250 g: Pris: 6,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,16 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 425 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av den exotiska smaken av sommar på ditt bröd! Mandlarna rostas varsamt och bearbetas med kokosflingor och övriga ingredienser till en delikat smältande kräm. Njut på bröd eller använd för att förädla desserter och bakverk...

Rapunzel Eko kokosnötchips

: Enhet: 175 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,69 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 185 g...
: Beskrivning (förkortad):

En munsbit med smak av färsk kokosnöt. De exotiska nötterna med sin arom har blivit en oumbärlig del av vårt kök och många bakverk. Rena för mellanmål, för desserter och müsli, för bakning och för det asiatiska köket...

Rapunzel Eko kokosnötkräm mjölkchoklad

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):

Läcker fyllning av kokosmjölksgrädde överdragen med smältande helmjölkschoklad. Inte bara en läcker sommargodis när den är kyld...

Scrolla till toppen