: Enhet: 500 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,54 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):
Speltflingor, havre, äpplen och hallon, fint avrundat med Hildegard-kryddan galangal. Förfina frukostgröten med färsk frukt, enligt din personliga smak. Utan tillsats av socker innehåller naturligt socker...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 513 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den lilla 500 g förpackningen. Risspecialitet från foten av Himalaya. Basmati är ett långkornigt, aromatiskt och doftande ris. För orientaliska och asiatiska rätter eller som ett väldoftande tillbehör...
: Enhet: 1 kg: Pris: 6,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,79 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):
Risspecialitet från foten av Himalaya. Basmati är ett långkornigt, aromatiskt och doftande ris. För orientaliska och asiatiska rätter eller som en väldoftande sidrätter...
: Enhet: 500 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,36 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 519 g...
: Beskrivning (förkortad):
I den lilla 500 g-förpackningen för att lära känna. Risspecialitet från foten av Himalaya. Som doftande tillbehör till orientaliska och asiatiska rätter...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,26 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den mindre 500 g-förpackningen för att lära känna. Hirs har en särskilt mild smak. De små, gula kornen kan användas till olika söta och salta rätter. Till hirsgröt, söta rätter, bröd och kryddstarka grytor...
: Enhet: 250 g: Pris: 7,32 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,28 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 257 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna marsipan är gjord endast med mandel och honung. Använd för att förädla och dekorera dina söta rätter, pajer och kakor. Lämplig för bakning och desserter...
: Enhet: 80 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,13 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 88 g...
: Beskrivning (förkortad):
En fint syrlig halvsöt choklad med en varm, lätt kryddig arom av kanderade ingefärsbitar. Bortsett från råvarorna är intensiv conchering den verkliga hemligheten bakom äkta chokladnjutning. Genom koncheringskonsten utvecklas den ursprungligen fortfarande dolda rikedomen i kakaons egna aromer steg för steg tills den är helt avslöjad...
: Enhet: 100 g: Pris: 8,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 83,60 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 360 g...
: Beskrivning (förkortad):
En praktisk lösning för alla som vill kombinera hög njutning och snabb tillagning. Den aromatiska blandningen av sydamerikanska Arabica-kaffe övertygar med sin fylliga, runda arom med en fin chokladton. Förädla det snabbbryggda bönkaffet med socker, lönnsirap, mjölk eller grädde efter önskemål - klar är en väldoftande kopp full av njutning...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,88 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 539 g...
: Beskrivning (förkortad):
Långkornigt ris med en milt doftande, blommig arom. När det gäller naturris eller fullkornsris avlägsnas endast skalet på riskornen, men de mals inte. Det ekologiska jasminriset är något klibbigt efter tillagningen. Läcker i det asiatiska och orientaliska köket, väl lämpad som en doftande sidorätt till curry...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 521 g...
: Beskrivning (förkortad):
Vitt långkornigt ris med en milt doftande, blommig arom. Det ekologiska Jasminriset är något klibbigt efter tillagning. Läckert i det asiatiska och orientaliska köket, väl lämpat som ett doftande tillbehör till curry...
: Enhet: 250 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,72 Euro: Tillgänglighet: 19 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 297 g...
: Beskrivning (förkortad):
Det söta alternativet till kakaopulver. Carobpulvret smakar sötmalt med en subtil antydan och påminner om karamell. Carobpulver erhålls från frukten av carobträdet. För bakning, desserter och för att göra en kakaoliknande koffeinfri dryck...
: Enhet: 65 g: Pris: 6,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 96,77 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 175 g...
: Beskrivning (förkortad):
är ett vegetabiliskt förtjockningsmedel. Det förtjockar kalla och varma vätskor. Locust böngummi är smaklöst. Det erhålls från fröna från johannesbrödträdet. För förtjockning av soppor, beredning av såser, desserter och glass...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,88 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 418 g...
: Beskrivning (förkortad):
i det lilla glaset med 250 g att lära känna. Jordnötssmör är mycket mångsidigt. Njut av det rent på bröd eller när du förfinar rätter för det asiatiska köket, dippar eller läckra såser...
: Enhet: 500 g: Pris: 6,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,58 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 778 g...
: Beskrivning (förkortad):
För matlagning, bakning, snacks eller att breda på bröd. Jordnötssmör är mycket mångsidigt. Det ger smak åt såser och dippsåser, grönsaksrätter, jordnötskakor och är perfekt för det asiatiska köket...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,97 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,88 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 419 g...
: Beskrivning (förkortad):
i det mindre 250 g glaset att lära känna. Knapriga rostade jordnötsbitar ger den speciella crunchen. Avrundas med havssalt. Oavsett om det är på bröd, i det asiatiska köket, grönsaksrätter, dipp eller läckra såser. Jordnötssmöret crunchy kan användas kreativt och mångsidigt...
: Enhet: 500 g: Pris: 6,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,58 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 782 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den speciella krispigheten kommer från krispiga rostade jordnötsbitar raffinerade med havssalt. Crunchy jordnötssmör är mycket mångsidigt. Njut av det rent på bröd, med asiatiska rätter, i dippsåser eller läckra såser...
: Enhet: 250 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,72 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 413 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den lilla 250 g burken att lära känna. Njut av jordnötssmöret rent på bröd, i kombination med honung, sylt eller som en rejäl version med ost! Jordnötternas arom utvecklas genom rostning. Jordnötsbitarna ger den speciella crunchen. Avrundat med en nypa havssalt och helrörssocker...