Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Primavera i kategorin "Naturkosmetik". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 18:

Primavera Sov gott kuddspray

: Enhet: 30 ml: Pris: 11,96 Euro: Grundpris: 1 l = 398,67 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den avslappnande Schlafwohl-kuddsprayen skapar en mysig atmosfär och hjälper dig att släppa vardagen. Den mysiga doftkompositionen med den naturliga ekologiska växtkraften från lavendelfint, vanilj och neroli kan hjälpa dig att somna och främja vilsam sömn. Sprayad på kuddar eller i rumsluften skapar kuddsprayen en mysig känsla av att vara hemma även när du är ...

Primavera Spearmint eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 7,34 Euro: Grundpris: 1 l = 1.468,00 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Spearmint är en flerårig medicinalväxt och aromatisk ört som föredrar tempererade klimat. Spearmint kan bli upp till 80 cm hög och har intensivt doftande blad. Den används för att smaksätta tuggummi, godis och munvårdsprodukter. Den 100% naturliga eteriska oljan Primavera Spearmint ekologisk med en frisk, klar doftprofil kan användas som kosmetika för aromatis...

Primavera Spike Lavendel eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 7,34 Euro: Grundpris: 1 l = 1.468,00 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Färsk örtartad, lavendelliknande doft. Spiklavendel är en vintergrön aromatisk buske som är infödd i Medelhavsområdet. Den växer upp till 80 cm hög. Den har en mer stimulerande effekt än lavendel och används i parfymeri, kosmetika och i tvålindustrin...

Primavera Sportgel

: Enhet: 75 ml: Pris: 14,07 Euro: Grundpris: 1 l = 187,60 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 21,4 procent rabatt på Rekommenderat pris från tillverkaren: Fraktvikt: 88 g...
: Beskrivning (förkortad):

När den används som en massageprodukt hjälper gelen med en frisk örtartad doft att lossa ansträngda ligament och senor efter överansträngning eller felaktig belastning. Aloe Vera ekologisk lämnar en behaglig känsla av friskhet. Den effektiva blandningen av eteriska oljor från cajeput och eukalyptus globulus lugnar och får huden att slappna av...

Primavera Spot Acute Gel

: Enhet: 10 ml: Pris: 14,91 Euro: Grundpris: 1 l = 1.491,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 20 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna riktade behandling av blemmor består av ren och naturlig växtkraft, med ekologisk salvia, ekologisk lakrits, ekologisk kamomill och pilbarksextrakt. Första hjälpen för blemmor, pormaskar och tilltäppta porer hjälper till att reglera och minimera överflödigt sebum. För en klarare och mer välmående hy...

Primavera Start- & reseset Glowing Age

: Enhet: 1 styck: Pris: 14,91 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 102 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tre vårdsteg rengöring, ansiktsvatten, vård för mogen hud. För att lära känna eller för en kort resa på helgen. Med väldoftande och innovativa kompositioner av aktiva komplex av kahaiolja. Uppsättningen innehåller: 1 x Primavera Rengöringsmjölk mjuk & delikat 25 ml 1 x Primavera Toning Lotion perfekt upplysande 28 ml 1 x Primavera Day crea...

Primavera Start- & reseset Hydrating

: Enhet: 1 styck: Pris: 14,91 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 102 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tre vårdsteg rengöring, ansiktsvatten, vård för normal till torr hud. För att lära känna eller för en kort resa på helgen. Texturerna i produkterna i Hydrating-serien med ekologiska cassisfrön ger en uppfriskande och återfuktande hudupplevelse. Setet innehåller: 1 x Primavera Rengöringsmjölk mjuk & delikat 25 ml 1 x Primavera Face toner ultra h...

Primavera Start- & reseset Pure Balance

: Enhet: 1 styck: Pris: 14,91 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 102 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tre vårdsteg rengöring, ansiktsvatten, vård för blandhy och hy med fet tendens. För att lära känna eller för en kort resa på helgen. Sammansättningen av Pure Balance-linjen med reglerande växtkomplex från ekologisk salvia harmoniserar och lugnar din hud. För en balanserad, klar och jämn hud. Hudirritationer lindras försiktigt. För kombinerad och fe...

Primavera Sun Light Room Fragrance

: Enhet: 50 ml: Pris: 15,65 Euro: Grundpris: 1 l = 313,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 136 g...
: Beskrivning (förkortad):

Warm rays of sunshine caress the skin. A gentle summer breeze ruffles the hair. Mandarin, neroli and orange lift the spirits and evoke the carefree lightness of glorious summer days - unique days that should never end. With the Sunlight Room Spray, you can bring the bright, cheerful energy of sunlight into your thoughts at any time...

Primavera Svart kumminolja Eko

: Enhet: 50 ml: Pris: 10,18 Euro: Grundpris: 1 l = 203,60 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 138 g...
: Beskrivning (förkortad):

Svart kumminolja lugnar och stärker irriterad hud och främjar hudens balans. Den fungerar som en lugnande vårdolja med aktiv ingrediens för många hudbehov och är till hjälp för åtföljande vård för neurodermatit. Den lätt peppriga doften kommer från frön från svartkummin bot. nigella sativa, som är kallpressade...

Primavera Tallbarr eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 7,87 Euro: Grundpris: 1 l = 1.574,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Pine är ett vintergrönt barrträd med särskilt långa barrblad som föredrar svala, fuktiga klimat. Tallar kan bli några hundra år gamla. Den 100% naturliga eteriska oljan kan användas som kosmetika för aromatisk vård av huden. Primavera Pine Needle ekologisk har en träig, fräsch doft...

Primavera Tea Tree Oil eko

: Enhet: 10 ml: Pris: 10,18 Euro: Grundpris: 1 l = 1.018,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 45 g...
: Beskrivning (förkortad):

i 10 ml flaska. En 100% naturlig eterisk olja med en kryddig doft. Teträdet är ett vintergrönt träd och har inget gemensamt med tebusken Camellia sinensis. Av de mer än 300 Melaleuca-sorterna är det bara Melaleuca alternifolia som producerar den unika tea tree-oljan, som har en rengörande och uppfriskande effekt...

Primavera Tea Tree-olja eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 6,50 Euro: Grundpris: 1 l = 1.300,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

En 100% naturlig eterisk olja med en kryddig doft. Teträdet är ett vintergrönt träd och har inget gemensamt med tebusken Camellia sinensis. Av de mer än 300 Melaleuca-sorterna producerar endast Melaleuca alternifolia den unika tea tree-oljan, som har en rengörande och uppfriskande effekt...

Primavera Timjan Linalool eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 14,91 Euro: Grundpris: 1 l = 2.982,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en 100% naturlig eterisk olja med en mild, citronig doft. Timjan är en flerårig ört som är infödd i Medelhavet. Thyme Linalool är en mild typ av timjan. Inom naturopati används timjan vid förkylningar, muskel- och ledbesvär samt för munvård...

Primavera Timjan Thymol eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 13,86 Euro: Grundpris: 1 l = 2.772,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Timjan är en flerårig ört som är infödd i Medelhavet. Beroende på klimat och jord bildar timjan olika ingredienser och dofter. Dessa sorter kallas kemotyper. Thyme thymol är en stark timjan typ med en syrlig doft...

Primavera Timjan turkisk eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 10,18 Euro: Grundpris: 1 l = 2.036,00 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Timjan är en flerårig ört som härstammar från Medelhavsområdet. Sorten timjan turkisk kan bli upp till 1 meter hög. I naturopati används timjan för förkylningar, muskel- och ledbesvär och munvård. Primavera Thyme Turkish organic är en naturlig eterisk olja med en syrlig doft...

Primavera Tomflaskuppsättning brunt glas 50 ml

: Enhet: 1 gånger 6 styck: Pris: 10,18 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 435 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den tomma flaskuppsättningen Brown Glass 50 ml innehåller 6 flaskor av brunt glas för att blanda din egen naturkosmetika själv. Med etiketter för individuell märkning. Brunt glas med droppare och lock...

Primavera Toner Lotion

: Enhet: 100 ml: Pris: 24,15 Euro: Grundpris: 1 l = 241,50 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 248 g...
: Beskrivning (förkortad):

för krävande hud. Tonerlotionen innehåller den naturliga växtkraftkompositionen av Anigozanthos Flower Nectar och Caviar Lime Pearls. Den innovativa formulan stödjer den naturliga hudstrukturen, regenererar huden och förbättrar dess elasticitet. Den återfuktar huden intensivt och stärker hudbarriären...

Primavera Tonkaextrakt eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 14,91 Euro: Grundpris: 1 l = 2.982,00 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Oljans specialitet är den välbekanta doften, som förmedlar en känsla av trygghet och skydd. Den typiska doften, som påminner om bitter mandel och vanilj, väcker underbara minnen och har en avkopplande och lugnande effekt. Primavera Tonka Extract ekologisk kännetecknas av en typisk kryddig doft. Som ingrediens i kroppsoljor tillför oljan en lugnande sensuell...

Primavera Torrolja ceder cypress

: Enhet: 100 ml: Pris: 20,37 Euro: Grundpris: 1 l = 203,70 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 238 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den fräscha träiga doften av ekologisk cederträ och ekologisk cypress har en uppfriskande effekt som en skogspromenad. Den omedelbart absorberade kroppsoljan är en sammansättning av den rena växtkraften från ekologisk druvkärnolja, ekologisk vildrosolja och ekologisk kameliafröolja. Den innehåller en hög andel fleromättade fettsyror, vårdar huden och ger en...

Scrolla till toppen