Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Nabio i kategorin "Naturkost". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 3:

Nabio Eko röd linssoppa

: Enhet: 375 ml: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 l = 8,61 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 615 g...
: Beskrivning (förkortad):

Läcker vegansk gräddsoppa med röda linser, tomater, lök, morötter och zucchini. Härligt avrundad baljväxtkraft med tropisk kokosmjölk och nyanser av söt dadel, söt paprika och kryddig kummin. En okomplicerad mättande måltid full av bra ingredienser för en kort paus eller när du har bråttom...

Nabio Eko rödbeta päron valnötspread

: Enhet: 135 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,33 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 284 g...
: Beskrivning (förkortad):

Stark rödbeta möter sött päron och krispig valnöt. Den naturliga färgen på rödbetan är en höjdpunkt på bordet! För bredning och dippning...

Nabio Eko rödbets-pepparrotsspread

: Enhet: 135 g: Pris: 2,19 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,22 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 295 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna rejäla spread ser inte bara bra ut. Kombinationen av rödbetor, solrosolja och pepparrot garanterar en rejäl njutning på bröd, rullar och baguetter...

Nabio Eko rödbetssoppa med grädde

: Enhet: 375 ml: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 l = 8,61 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 626 g...
: Beskrivning (förkortad):

Stark rödbeta möter mild kokosmjölk och sött päron - den här krämiga rödbetssoppan är en intensivt smakrik och uppfriskande läcker skapelse. Treatfuls dig själv med en riktig själsmat för alla de stunder när en stor sked varm, mysig komfort är precis vad som behövs...

Nabio Eko smörgåspålägg med dadlar, sesam och cashewnötter

: Enhet: 135 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,63 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 281 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna dadel- och sesamkräm, inspirerad av orientaliska delikatesser, förenar en fyllig, smakrik djup med en subtil sötma. Paprika och svart kummin ger en ovanlig twist, medan fina bitar av dadlar skapar en härlig kontrast. Kombinationen av en underbart krämig konsistens och små bitar skapar en riktigt speciell delikatess oavsett om den smörjs på b...

Nabio Eko sötpotatis rosmarinspread

: Enhet: 135 g: Pris: 2,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,07 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 285 g...
: Beskrivning (förkortad):

En stor laddning sötpotatis och den rätta nypan kryddig rosmarin - det är nästan allt du behöver för denna medelhavsspread. För middag med vänner eller för ett grönsakssnacks däremellan...

Nabio Eko sötpotatiskrämssoppa

: Enhet: 375 ml: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 l = 8,61 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 622 g...
: Beskrivning (förkortad):

En riktig själsmat för alla de stunder då en stor sked varm, mysig komfort är precis vad som behövs. Underbart krämig och så god: sötpotatis, gula linser och kokosmjölk ger den här soppan dess milt goda smak...

Nabio Eko spridning av torkad tomat och pinjenötter

: Enhet: 135 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,63 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 297 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta krämiga pålägg med soltorkade tomater och pinjenötter ger din tallrik medelhavskänsla. Kombinationen av salta och söta tomatbitar och pinjenötter ger en intensiv smak - cashewbasen ger en härlig krämighet...

Nabio Eko thailändsk curry

: Enhet: 325 ml: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 l = 10,58 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 235 g...
: Beskrivning (förkortad):

En läcker röd curry som om du vore på resa i Thailand! Färgglada grönsaker, kokosnöt och aromatiska kryddor som galangarot och citrongräs ger en behaglig kryddighet...

Nabio Eko thailändsk kokosnötcurry

: Enhet: 350 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,83 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 590 g...
: Beskrivning (förkortad):

Färska smaker från det thailändska köket möter brunt ris och mjuka tofubitar. Denna färdigrätt serverar mild kryddighet och grönsaker direkt i burken. Skruva bara på locket, värm upp och sedan är det klart. Mysig thailändsk mat utan att behöva boka en flygbiljett...

Nabio Eko tomat-örtpålägg

: Enhet: 135 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,41 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 295 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tomatpasta utgör grunden för detta aromatiska pålägg. Solrosfrön, basilika, persilja och timjan ger den oemotståndliga smaken. Smakar bra på baguette eller rostat vitt bröd...

Nabio Eko tomat-ricotta-basilikumpålägg

: Enhet: 135 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,33 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 290 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktigt möter krämigt! Fruktiga tomater och krämig ricotta gör inte bara pastasåser, utan också spreads! Så låt dig förföras in i tomathimlen och njut av spreaden på rostat bröd, med italiensk pasta eller i en grönsakspanna!...

Nabio Eko Tomatgräddsoppa

: Enhet: 375 ml: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 l = 8,61 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 627 g...
: Beskrivning (förkortad):

De finpurerade tomaterna med utvalda örter och basilika ger en stark, tomatliknande smak till bordet! Med sitt höga innehåll av grönsaker och sin extra krämiga konsistens är de en varierad och okomplicerad mättande rätt full av bra ingredienser. Perfekt för lunchrasten och alla de tillfällen då du behöver något snabbt men som ändå smakar underbart...

Nabio Eko Toscana-pålägg

: Enhet: 135 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,41 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 295 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tomat, paprika, zucchini och aubergine ger den här läckra spreaden dess oemotståndliga medelhavssmak. Prova spreaden på baguette, rostat vitt bröd eller rejält brunt bröd. Creme på baguette, geröstat vitt bröd eller kraftigt svart bröd...

Nabio Eko vegansk Gulash-soppa

: Enhet: 400 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,30 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 458 g...
: Beskrivning (förkortad):

är ett veganskt alternativ till den ungerska klassikern med sojaprotein. Den ekologiska grönsakssoppan med potatis, paprika, lök och andra ingredienser toppas på ett smakrikt sätt. För lunch hemma eller för camping...

Nabio Eko Chana Masala

: Enhet: 325 ml: Pris: 3,55 Euro: Grundpris: 1 l = 10,92 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 560 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna kryddupplevelse kombinerar fruktiga grönsaker, krämig kokosnöt och smakrika kryddor från det indiska köket. Tillsammans med kikärtorna förvandlar såsen alla tillbehör, till exempel klassiskt ris eller tofu, till en utsökt måltid på nolltid...

Nabio Eko dadel röd lins valnöt bredbar

: Enhet: 140 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,14 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 276 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett utsökt, veganskt pålägg. Kombinationen av röd lins, valnöt och en aning dadel ger ett krämigt, milt pålägg med nötaktig smak och en lätt fruktig arom. En riktig godbit på bröd, frallor eller baguetter...

Nabio Eko jordnötssås

: Enhet: 325 ml: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 l = 10,58 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 556 g...
: Beskrivning (förkortad):

Autentiska kryddor från det indonesiska köket, finhackade jordnötter och en mild kokossmak kombineras harmoniskt i denna klassiska jordnötssatésås. Oavsett om den kombineras med färska grönsaker eller helt enkelt serveras med ris eller tofu, kommer den krämiga, milda smaken inte bara att tilltala Asien-fans...

Nabio Eko kokos-tonkapålägg

: Enhet: 175 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,89 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 361 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krämig kokossmak i kombination med tonkabönor ger detta pålägg en speciell touch. Njut av den söta spreaden på färsk brioche, fruktbröd eller din frukostcroissant...

Nabio Eko paprika-kidneyböna-chilipålägg

: Enhet: 140 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,86 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 276 g...
: Beskrivning (förkortad):

En krämig, smakrik spread med aromatiska kidneybönor och paprika som imponerar med sin lätta kryddighet. Smakar gott på mörkt bröd, men passar också bra till wraps eller grönsaksskålar...

Scrolla till toppen