: Enhet: 40 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 70,50 Euro: Tillgänglighet: 38 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 45 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna hackade och torkade kryddblandning har en subtil hint av dill. Den somriga trädgårdsmixen är förfinad med söt palsternacka. Med vinäger och olja eller yoghurt kan du skapa dressingar och dippsåser på bara några minuter...
: Enhet: 500 g: Pris: 21,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 43,32 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 542 g...
: Beskrivning (förkortad):
i en familjevänlig 500-g-förpackning. Denna hackade och torkade kryddblandning har en subtil hint av dill. Den somriga trädgårdsmixen är förfinad med söt palsternacka. Med vinäger och olja eller yoghurt kan du skapa dressingar och dippsåser på bara några minuter...
: Enhet: 60 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,67 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 64 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tofu är en allroundprodukt som kan användas på många olika sätt. Eftersom den är ganska neutral i smaken är den beroende av en intensiv smaksättning. Tofu Spice Preparation skapar en explosion av smak i det växtbaserade köket med varm gurkmeja, rökig paprikapulver och eldig chili. En blandning för det 5:e smaksinnet: umami...
: Enhet: 8 g: Pris: 1,35 Euro: Grundpris: 1 kg = 168,75 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 12 g...
: Beskrivning (förkortad):
Fin blandning med fruktiga accenter. Sammansättningen av tomat, salt och medelhavsörter ger baguetter, grönsaker eller grillad mat den sista touchen. Allt du behöver är smör och tid att njuta...
: Enhet: 30 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 101,00 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 33 g...
: Beskrivning (förkortad):
Stark, kryddig och underbart mångsidig i användning: Använd den här kryddblandningen för att krydda soppor, såser och sallader som om du hade tagit för dig i en färgglad örtagård...
: Enhet: 500 g: Pris: 26,37 Euro: Grundpris: 1 kg = 52,74 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 528 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 500-g-förpackning för storförbrukare. Stark, kryddig och underbart mångsidig i användning: Använd den här kryddblandningen för att smaksätta soppor, såser och sallader som om du hade tagit för dig i en färgsprakande örtagård...
: Enhet: 40 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 73,00 Euro: Tillgänglighet: 24 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 45 g...
: Beskrivning (förkortad):
En blandning för det 5:e smaksinnet: umami. En fyllig, smakrik smakupplevelse som är typisk för till exempel karljohansvamp, pepparrot eller selleri. Det är just dessa grönsaker som kombineras med purjolök, persilja och ramslök i kryddblandningen Veggie Kitchen för att skapa ett kraftfullt smakunderverk i det växtbaserade köket...
: Enhet: 40 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 75,75 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 44 g...
: Beskrivning (förkortad):
Garam masala, den heta kryddan, har sitt ursprung i ayurvedisk medicin, som menar att kanel, kardemumma och kryddnejlika som används i kryddan värmer kroppen inifrån. Lebensbaums tolkning av denna indiska kryddblandning kommer att ge en aromatisk värme och en utsökt hint av peppar till din matlagning...
: Enhet: 500 g: Pris: 20,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,84 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 538 g...
: Beskrivning (förkortad):
i storleken 500 g för storförbrukare. En lätt kryddig smak med en pikant chilidoft och en mild antydan till vitlök. Öppna bara paketet och njut av doften från din senaste semester eller i glad förväntan på en medelhavsrätt...
: Enhet: 35 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 86,57 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 39 g...
: Beskrivning (förkortad):
En lätt kryddig smak med en pikant chilidoft och en mild antydan till vitlök. Öppna bara paketet och njut av doften från din senaste semester eller i glad förväntan på en medelhavsrätt...
: Enhet: 500 g: Pris: 24,06 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,12 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 528 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 500-g-förpackning för storförbrukare. Koriander, spiskummin och fänkål växer under Egyptens sol i oaser i hjärtat av världens största öken, Sahara. Deras fulla kryddiga smak ingår i kryddblandningen med samma namn, som gör det möjligt att förhöja couscous, bulgur eller ris på orientaliskt vis. En kulinarisk resa till Orienten...
: Enhet: 50 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 60,60 Euro: Tillgänglighet: 23 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 55 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kryddblandningen Thai Cuisine kombinerar på ett skickligt sätt de aromer som är så typiska för traditionell sydostasiatisk matlagning: chili, ingefära och galangal ger en tillfredsställande kick medan citrongräs och lime ger en uppfriskande känsla. Khõ hai dja! Med andra ord: njut!...