: Enhet: 75 ml: Pris: 8,92 Euro: Grundpris: 1 l = 118,93 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 182 g...
: Beskrivning (förkortad):
Hydrosol som framställs genom ångdestillation av lavendelblommor. Denna lila, aromatiska växt har en mildt vårdande och lugnande verkan: Den är perfekt för stressad hud, som en uppfriskande behandling för hud med tendens till finnar eller som hårtonic för hårbotten. Den uppskattas också som en doftande följeslagare i stunder av lugn. Lavendelvatten...
: Enhet: 75 ml: Pris: 8,92 Euro: Grundpris: 1 l = 118,93 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 182 g...
: Beskrivning (förkortad):
är ett hydrolat som framställs genom ångdestillation av citronmelissblad. Detta ekologiska citronmelisshydrolat är lugnande, mycket uppfriskande, har en svag citrondoft och lämpar sig för en rad olika användningsområden. Det är perfekt för stressad eller oren hud, som hårtonic för fet hårbotten eller som ett milt aftershave...
: Enhet: 75 ml: Pris: 10,81 Euro: Grundpris: 1 l = 144,13 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 182 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 75 ml flaska. Rosbladvatten är ett hydrolat som framställs genom ångdestillation av rosenblad. Det är milt vårdande och lugnande och passar känslig hud, allt från de allra yngstas ömtåliga hud till mogen hud. Både unga och gamla uppskattar det för att det ger en balanserad och välvårdad hud, som en uppfriskande kompress för ögonområdet eller som ett ...
: Enhet: 500 ml: Pris: 49,57 Euro: Grundpris: 1 l = 99,14 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 540 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 500 ml flaska för storförbrukare. Farfalla Rose Floral Water är ett rent hydrolat från ångdestillation av rosenblad från certifierat ekologiskt jordbruk. En mild och lugnande vård för känslig och stressad hud, från babyhud till mogen hud med behov av förnyelse. Den fungerar som en lugnande vård för balanserad hud...
: Enhet: 75 ml: Pris: 9,86 Euro: Grundpris: 1 l = 131,47 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 182 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en ren hydrosol från ångdestillering av tea tree grenar från certifierat ekologiskt jordbruk. Den örtfräscha ekologiska tea tree hydrosolen, rengörande, klargörande och med en lätt medicinsk doft, rengör och klargör oren ung hud. Den har en lugnande effekt på underlivet och på fötterna samt på babyns rumpa. Den rekommenderas också som ett uppfriskand...
: Enhet: 75 ml: Pris: 14,38 Euro: Grundpris: 1 l = 191,73 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 182 g...
: Beskrivning (förkortad):
Upplev andetagets transformerande kraft. Varje doftmolekyl hjälper till att stärka din inre kontakt. Låt den milda växtvattenblandningen av ros och apelsinblomma och de eteriska oljorna av sandelträ och benzoin följa med dig på din andningsresa...
: Enhet: 50 ml: Pris: 12,59 Euro: Grundpris: 1 l = 251,80 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 116 g...
: Beskrivning (förkortad):
För en balanserad hudkänsla och inre styrka. De hudvårdande och stabiliserande egenskaperna hos de milda aromatiska växterna hjälper dig att hitta din balans och ladda batterierna. Hudvårdande rosen- och apelsinblomsvatten och avslappnande citronmeliss lugnar, medan eteriska oljor av balanserande petit grain och uppiggande primal lemon ger dig stöd...
: Enhet: 75 ml: Pris: 14,49 Euro: Grundpris: 1 l = 193,20 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 166 g...
: Beskrivning (förkortad):
Med 100% rena naturliga eteriska oljor av atlasceder, neroli, jasmin, vanilj och apelsin skapar denna rumsspray ett positivt rumsklimat. Unna dig en doftande paus från vardagen...
: Enhet: 75 ml: Pris: 15,33 Euro: Grundpris: 1 l = 204,40 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 166 g...
: Beskrivning (förkortad):
Omgiven av den soliga, fruktiga doften ljuder det inre OM och en djup inandning ger den nödvändiga balansen för att njuta av lugna timmar eller en rogivande yogapraktik. Kan även användas som en rengöringsspray för yogamattan. Namasté!...
: Enhet: 75 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 170,67 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 164 g...
: Beskrivning (förkortad):
Fördjupa dig i skogsluften och sakta ner dina sinnen. De eteriska oljorna från tall och silvergran uppmuntrar dig att andas djupt och slappna av i kropp och själ. När de välgörande ingredienserna i nåldofterna möter vårt sinne börjar skogens magi att verka.....
: Enhet: 75 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 170,67 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 166 g...
: Beskrivning (förkortad):
En glädjespridare, tröst för själen, fruktig-mjuk och härligt söt. Rumssprayen med vanilj och mandarin ger livsglädje och garanterar inte bara gott humör för barnen. Med 100 % rena naturliga eteriska oljor av mandarin, vanilj, apelsin och kakao...
: Enhet: 75 ml: Pris: 11,75 Euro: Grundpris: 1 l = 156,67 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 165 g...
: Beskrivning (förkortad):
Behöver du snabbt en ren rumsdoft? Intensivt effektiva eteriska oljor av grapefrukt, citron, citrongräs, arabisk mynta och myrten används för att säkerställa en bris av frisk luft där du behöver det som mest...
: Enhet: 75 ml: Pris: 12,91 Euro: Grundpris: 1 l = 172,13 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 165 g...
: Beskrivning (förkortad):
med 100% rena naturliga eteriska oljor från kanel, mandarin, apelsin, rökelse och andra komponenter. En intensiv klar doft för vinter- och julsäsongen. Idealisk för att komma i stämning för kontemplativa helgdagar fulla av värme och glädje...
: Enhet: 200 ml: Pris: 27,93 Euro: Grundpris: 1 l = 139,65 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 203 g...
: Beskrivning (förkortad):
Renar rumsluften tack vare en unik formula med 18 beprövade eteriska oljor med renande effekt. Ett starkt hjälpmedel mot ovälkomna bakterier i bostads-, arbets- och transitområden t.ex. hiss, hall eller när människor byter om i mötes- eller terapirummet. Den skogsfräscha doften deodoriserar rumsluften och främjar välbefinnandet...
: Enhet: 75 ml: Pris: 14,70 Euro: Grundpris: 1 l = 196,00 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 166 g...
: Beskrivning (förkortad):
Åh julgran, åh tall, så fina dina dofter är. Din doft är bra för varje hem. Åh julgran, åh juldröm, hur fina är inte dina dofter! Underbar för att få en festlig atmosfär och doften av julhelgen i ditt hem...
: Enhet: 75 ml: Pris: 11,86 Euro: Grundpris: 1 l = 158,13 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 165 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en ekologisk luftfräschare comfort rose med 100% naturliga eteriska oljor bland annat ros, vanilj och iris. Den mjuka doften som får dig att vilja mysa är en kärleksfull behandling med ros och vanilj. En njutning för dina sinnen som du förtjänar. När du är säker på din kärlek mår din själ också bra...
: Enhet: 500 ml: Pris: 56,19 Euro: Grundpris: 1 l = 112,38 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 447 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 500ml refillflaska. Med 100% rena naturliga eteriska oljor från bland annat stentall, rökelse, bergamott och patchouli. Skydd, rening och klarhet. En frisk, balanserande luftspray för människor som vill ha särskilt stöd för dessa ämnen...
: Enhet: 70 ml: Pris: 7,34 Euro: Grundpris: 1 l = 104,86 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 160 g...
: Beskrivning (förkortad):
Med denna ekologiska luftspray kan du i några få steg tillverka din personliga ekologiska rumsspray eller späda ut eteriska oljor. Den ekologiska luftsprayen är denaturerad med bergamott fattig på furocumarin...
: Enhet: 75 ml: Pris: 13,65 Euro: Grundpris: 1 l = 182,00 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 165 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en ekologisk rumsspray med ekologisk vanilj. Lämplig för alla rum i ditt hus. För en avslappnande sömnritual och en ljuv drömresa fram till nästa morgon. Lugnande eteriska oljor som vanilj, lavendel, mandarin och andra hjälper till att slappna av och somna...