: Enhet: 75 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 170,67 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 164 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en fräsch ekologisk rumsspray tillverkad med ekologisk alkohol och rena naturliga eteriska oljor av citrongräs, frankincense, citron, apelsin m.fl. Goda vibrationer för den omgivande luften. När rummets atmosfär behöver en intensiv rengöringscykel är den citronfräscha naturliga eteriska oljan citrongräs det perfekta rengöringsmedlet. Med sin bittra...
: Enhet: 500 ml: Pris: 56,08 Euro: Grundpris: 1 l = 112,16 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 446 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 500 ml-flaska för att fylla på dispenserflaskan. Airspray Atmosphère är en fräsch ekologisk rumsspray gjord med ekologisk alkohol och rena naturliga eteriska oljor av citrongräs, frankincense, citron, apelsin och andra. Om rummets atmosfär kräver en intensiv tvättcykel är en citronfrisk doft exakt rätt tvättmedel. Den gräsiga-bittra citrongräsdoftko...
: Enhet: 75 ml: Pris: 13,86 Euro: Grundpris: 1 l = 184,80 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 164 g...
: Beskrivning (förkortad):
Innehåller 100% rena naturliga eteriska oljor av bergamott, citron, apelsin, kamomill, grapefrukt och andra komponenter. En doft som ger ditt humör en liten knuff - över till den ljusa sidan av livet. Den milda, fruktigt blommiga luftfräscharen muntrar upp själen och gör dig glad...
: Enhet: 75 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 170,67 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 164 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en lätt blommig luftfräscharspray med 100% naturliga eteriska oljor av lavendel, neroli, citronmeliss, ros och bergamott. Släpp tankarna, låt dagen passera och låt dig föras in i drömmarnas rike...
: Enhet: 75 ml: Pris: 16,38 Euro: Grundpris: 1 l = 218,40 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 166 g...
: Beskrivning (förkortad):
När dina tankar snurrar allt snabbare och du känner dig orolig och spänd kan den fräscha, syrligt söta doften av apelsinblomma hjälpa dig att komma av dig. Med 100% rena naturliga eteriska oljor av bland annat neroli, lavendel, apelsin och citronmeliss...
: Enhet: 75 ml: Pris: 11,86 Euro: Grundpris: 1 l = 158,13 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 165 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna sammetslena mjuka härliga luftfräschare med den söta vaniljdoften är en riktig själslig tröst. Exakt vad du behöver när själen är i behov av känslig uppmärksamhet och det är dags att dra sig tillbaka och njuta av fridfulla stunder. Med 100% naturliga eteriska oljor vanilj, apelsin, kakao, tonkaböna, benzoin m.fl....
: Enhet: 75 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 170,67 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 164 g...
: Beskrivning (förkortad):
med 100% rena naturliga eteriska oljor från apelsin, bergamott, citron och andra komponenter. När dagarna är varma och klibbiga behöver själen ofta en mild knuff. Den stimulerande naturliga eteriska oljan med citron är underbart fruktig och uppfriskande, den inspirerar och vitaliserar trötta andar och heta huvuden...
: Enhet: 500 ml: Pris: 60,70 Euro: Grundpris: 1 l = 121,40 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 500 ml literflaska för påfyllning av dispenserflaskan. Med 100% rena naturliga eteriska oljor från bland annat apelsin, bergamott och citron. På varma och täppta dagar behöver andarna ofta en mild knuff. Den vitaliserande rena naturliga luftsprayen med eterisk olja av citron är underbart fruktig och uppfriskande. Den inspirerar och vitali...
: Enhet: 75 ml: Pris: 13,43 Euro: Grundpris: 1 l = 179,07 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 166 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den örtartade, fräscht doftande sprayen används närhelst en väldoftande livvakt behövs för att rengöra, vitalisera och neutralisera rummets atmosfär. Med rena naturliga eteriska oljor av ravintsara, eukalyptus, manuka, pepparmynta, timjan m.fl. En riktig brandvägg för inomhusluften...
: Enhet: 5 ml: Pris: 8,18 Euro: Grundpris: 1 l = 1.636,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den milda, mjuka och väldoftande talldoften är det vanligaste barrträdet Aromatologie essensen. Denna eteriska olja fräschar upp och stärker huvudet efter hårt arbete och ger ny energi. Som efter en lång skogspromenad kommer du att känna dig återställd och öppen för nya äventyr...
: Enhet: 5 ml: Pris: 13,22 Euro: Grundpris: 1 l = 2.644,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en eterisk olja från ekologiska enbär. Enbärsbusken, som växer vilt i hela Medelhavsområdet, har varit känd för sina renande egenskaper sedan antiken. Doften har en uppiggande och uppfriskande effekt...
: Enhet: 10 ml: Pris: 6,29 Euro: Grundpris: 1 l = 629,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 45 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den mest kända eteriska oljan utvinns ur det blåbladiga eukalyptusträdet och är rik på cineol och eukalyptol. En bra olja för att fräscha upp och rena luften...
: Enhet: 5 ml: Pris: 8,60 Euro: Grundpris: 1 l = 1.720,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 43 g...
: Beskrivning (förkortad):
En behagligt fräscht doftande eterisk olja. Essensen av ekologisk Eucalyptus Radiata är en typisk vinter- och bastuolja med en uppfriskande doft. Jämfört med eukalyptus globulus är den något mildare...
: Enhet: 5 ml: Pris: 8,29 Euro: Grundpris: 1 l = 1.658,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den naturliga eteriska oljan kan användas för att doftsätta rummet. Den syrliga, kryddiga doften av denna essens kan hjälpa till att slappna av och hitta balansen...
: Enhet: 5 ml: Pris: 25,62 Euro: Grundpris: 1 l = 5.124,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):
Frangipaniblommor är viktiga prydnads- och offerblommor i Indien och Asien. Doften av dessa vackra blommor är söt och bedårande. För att göra den lättare och mer lik blommor späder Farfalla ut den tunga oljan med alkohol. Den sensuella Franipani-essensen kombineras underbart med andra eteriska oljor i feminina, tropiska naturparfymer...
: Enhet: 1 styck: Pris: 17,85 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 63 g...
: Beskrivning (förkortad):
Välkommen till de lila drömmarnas rike. I det praktiska doftstickan utvecklar den mjukt blommiga aromen som blandas med eteriska oljor av lavendel, tonka, bergamott och andra sin lugnande effekt. Setet innehåller: 1 x Farfalla Fragrance Blend Good Night, 5 ml 1 x Violett doftpinne i rostfritt stål med en doftfleece...
: Enhet: 30 ml: Pris: 7,24 Euro: Grundpris: 1 l = 241,33 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 77 g...
: Beskrivning (förkortad):
Låt din kudde förvandlas till ”Cloud Seven” och föra dig in i drömmarnas land. Den mjukt blommiga kuddsprejen med en aningen lavendeldoft hjälper dig att få en god natts sömn. Med 100 % naturliga eteriska oljor lavendel, vaniljextrakt, bergamott, apelsin, tonkaböna och andra...
: Enhet: 5 ml: Pris: 10,07 Euro: Grundpris: 1 l = 2.014,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna underbara citrusolja utvinns ur skalet på den mogna frukten. En eterisk olja som har uppfriskande egenskaper. Essensen används som doft för naturkosmetika eller som tillsats för naturliga parfymer...
: Enhet: 5 ml: Pris: 7,34 Euro: Grundpris: 1 l = 1.468,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):
En blommig, träig och söt doft från Cinnamomum camphora-trädet. Eterisk olja med liknande egenskaper som rosenträ. Den används inom aromaterapi och för att doftsätta rum...
: Enhet: 1 styck: Pris: 19,95 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 63 g...
: Beskrivning (förkortad):
Väldoftande ljusbringare för dagarna före mens eller andra hormonella obalanser där ett orosmoln omger oss. I den praktiska doftstickan är doftblandningen med clary salvia och andra väldoftande eteriska oljor alltid redo att användas. Setet innehåller: 1 x Farfalla Fragrance Blend Uplifting Mood, 5 ml 1 x Violett doftpinne i rostfritt stål med en do...