: Yksikkö: 50 g: Hinta: 2,61 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 52,20 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 91 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Salvia tarkoittaa latinasta käännettynä 'hyödyllistä yrttiä'. Salvian sisältämät eteeriset öljyt ja tanniinit ovat vastuussa tästä. Cristallino-ruokosokeri, glukoosisiirappi ja salviauute sekoitetaan, muotoillaan ja kuivataan...
: Yksikkö: 50 g: Hinta: 2,61 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 52,20 Euro: Saatavuus: 9 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 90 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Virkistävät minttupastillit inkiväärin maulla. Inkivääriuute antaa näille minttupastille tyypillisen, hieman mausteisen maun. Näitä minttuja on helppo kuljettaa käytännöllisessä purkissa...
: Yksikkö: 100 g: Hinta: 4,18 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 41,80 Euro: Saatavuus: 10 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 105 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
100 g:n pakkauksessa, jotta 50 g:n purkki voidaan täyttää kahdesti. Virkistävät minttupastillit inkiväärin maulla. Inkivääriuute antaa näille minttupastille tyypillisen, hieman mausteisen maun. Näitä minttuja on helppo kuljettaa käytännöllisessä purkissa...
: Yksikkö: 50 g: Hinta: 2,61 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 52,20 Euro: Saatavuus: 12 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 90 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Minttupastilleja, joissa on piparminttu maku. Luonnollinen piparminttuuute antaa minttujen raikkaan aromin. Näitä minttuja on helppo kuljettaa käytännöllisessä purkissa...
: Yksikkö: 50 g: Hinta: 2,61 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 52,20 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 90 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Sitruunan makuiset pastillit. Luonnollisen sitruunauutteen ja piparminttuuutteen yhdistelmä antaa minttupastilleille sen sitruunaisen raikkaan maun. Minttupastillit ovat käytännöllisessä purkissa...
: Yksikkö: 100 g: Hinta: 3,65 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 36,50 Euro: Saatavuus: Tällä hetkellä ei saatavilla - Toimituspäivää ei ole vielä ilmoitettu: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 105 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Mulperipuun hedelmät, joiden väri vaihtelee valkoisesta punaiseen, muistuttavat muodoltaan karhunvatukkaa. Rapunzelin valkoiset mulperinmarjat maistuvat aromikkaan makeilta ja hienosti karamellisoituneilta kuin hunaja. Naposteltavaksi, mysliin, jälkiruokiin ja leivontaan...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 5,22 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 10,44 Euro: Saatavuus: 26 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 509 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Hieman makea puolikas, kuorittu mungopapu. Daliin, curryihin, keittoihin, lisukkeeksi riisin ja vihannesten kanssa. Gheellä ja erilaisilla mausteilla jalostettu mung dal on nopea ja monipuolinen valmistaa...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 5,01 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 10,02 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Mungopavun maku on hieman makea ja liotusaika on lyhyt, vain 1-2 tuntia. Niiden pähkinäisen mieto maku tekee niistä monipuolisia. Salaatteihin, pataruokiin, keittoihin, wokkiruokiin ja lisäkkeeksi...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 4,18 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,36 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 508 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Miedot, hieman makeat ja pehmeästi kypsyvät kidneypavut. Säilyttää muotonsa ja värinsä kypsennyksen aikana. Chilihin, pataruokiin, salaatteihin, levitteisiin, hampurilaisiin, kääreisiin ja kasvispannuihin...
: Yksikkö: 240 g: Hinta: 1,87 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,79 Euro: Saatavuus: 13 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 489 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Valmis käytettäväksi. Nopeaan ja helppoon luomu-keittiöön! Ei liotus- tai keittoaikaa, sillä pavut ovat hellävaraisesti esikypsennettyjä. Suosittuja latinalaisamerikkalaisessa keittiössä, dippeihin, levitteisiin ja täyteläisiin pataruokiin...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 3,97 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,94 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 512 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
jossa on pippurinen, pähkinäinen maku. Ne säilyttävät sekä muodon että kiinteyden keitettäessä. Sopii suolaisiin pataruokiin, papusoseisiin, salaatteihin, maissi- ja hirssiruokiin sekä dippeihin ja leipälevitteisiin. Tutustu Rapunzelin mustien papujen monipuolisiin käyttömahdollisuuksiin...
: Yksikkö: 50 g: Hinta: 1,77 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 35,40 Euro: Saatavuus: 14 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 55 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Rapunzel, hedelmäinen klassikko välipalamuodossa sisältää viljahiutaleita ja kaikki Rapunzel Original Mueslin hyväksi havaitut ainesosat: herkullisesti paahdettuja hasselpähkinöitä, hedelmäisen makeita sultanoita, auringonkukansiemeniä ja tattaria. Riisin ja vaahterasiirapin tasapainoinen yhdistelmä antaa myslivälipalalle hienovaraista makeu...
: Yksikkö: 50 g: Hinta: 1,77 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 35,40 Euro: Saatavuus: 12 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 54 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
on myslipatukka, jossa on tummaa suklaata. Yhdistelmä rapeita täysjyvämyslihiutaleita, hienoa tummaa suklaata ja kaakaota. Välipala matkalle ja pieneen nälkään välillä. Riisisiirapin ja vaahterasiirapin tasapainoinen yhdistelmä antaa patukalle hienovaraista makeutta...
: Yksikkö: 50 g: Hinta: 1,77 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 35,40 Euro: Saatavuus: 20 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 55 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Nauti tämän täyttävän muesliklassikon hedelmäisestä mausta välipalana. Hieman pähkinäisten täysjyvähiutaleiden, hienovaraisen kirpeiden vadelmapalojen ja trooppisen, tuoksuvan mangon yhdistelmä tekee tästä välipalapatukasta yksinkertaisesti täydellisen. Herkullinen, kesäinen välipala, jossa on hienovarainen makeus. Sopii erinomaisesti mukaan otettavaksi tai pi...
: Yksikkö: 40 g: Hinta: 1,87 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 46,75 Euro: Saatavuus: 29 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 42 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Hienosti sulavaa, pähkinäistä, hienolla kaakaon vivahteella. Erityisen aromaattinen paahdettujen hasselpähkinöiden suuren osuuden 35 % ansiosta. Loihdi hienoja leivonnaisia, kakkutäytteitä, luo omia suklaita tai nauti nugattia puhtaana naposteltavaksi...
: Yksikkö: 250 g: Hinta: 6,79 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 27,16 Euro: Saatavuus: 14 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 418 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Aromaattisia paahdettuja hasselpähkinöitä, maukasta kaakaota ja kookoskukkasokerin karamellimakeaa aromia. Ihanan intensiivinen maku, jossa on hento sulavuus, joka on viimeistelty bourbon-vaniljalla. Anna itsesi houkutella!...
: Yksikkö: 250 g: Hinta: 6,79 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 27,16 Euro: Saatavuus: 15 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 412 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tuoreet paahdetut hasselpähkinät yhdessä hienon kaakaon kanssa ovat tämän kerman salaisuus. Kaakaovoi antaa sille erityisen herkän sulavuuden. Anna itsesi vietellä!...
: Yksikkö: 100 g: Hinta: 3,13 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 31,30 Euro: Saatavuus: 98 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 104 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Täysmaitosuklaa, jossa on kermainen nougat-täyte 50 %. Raaka-aineiden lisäksi konfogointi on suuren suklaan todellinen salaisuus. Konchointi on taito, joka kehittää vaihe vaiheelta kaakaon sisältämät runsaat aromit ja antaa suklaalle sen hienouden ja herkän, vertaansa vailla olevan pehmeyden...
: Yksikkö: 60 g: Hinta: 2,08 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 34,67 Euro: Saatavuus: 15 kpl varastossa, Lähetetty maanantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 67 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tutustu paahdettujen ja suolattujen manteleiden, maapähkinöiden ja cashewpähkinöiden sekoitukseen. Välipalapakkauksessa, jossa on 60 g sisältöä. Pähkinät on paahdettu hellävaraisesti ja maustettu merisuolalla. Kotiin, matkalle, toimistoon ja kouluun!...