Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Farfalla kategoriassa "Luonnonkosmetiikka". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä. Nykyinen sivu: 11:

Farfalla Luomu ilmanraikastin Onnellisuuden hetkiä

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 12,86 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 171,47 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 166 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Onnellisuuden lähde, sielun lohduttaja, hedelmäisen pehmeä ja ihanan makea. Vaniljaa ja mandariinia sisältävä huonetuoksu tuo elämäniloa ja takaa hyvän mielen paitsi lapsillekin. Sisältää 100 % puhtaita luonnollisia mandariini-, vanilja-, appelsiini- ja kaakaoöljyjä...

Farfalla Luomu ilmanraikastin suojattava Waldzauber

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 12,86 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 171,47 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 164 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Uppoudu metsäilmaan ja hidasta mielesi. Sveitsiläisen männyn ja hopeakuusen eteeriset öljyt kannustavat sinua hengittämään syvään ja rentouttamaan mieltä ja kehoa. Kun neulasten tuoksujen hyödylliset ainesosat kohtaavat mielemme, metsän taika alkaa vaikuttaa.....

Farfalla Luomu ilmanraikastin Suojattu Aura

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 12,86 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 171,47 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 166 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Ilmanraikastin, jossa on 100 % puhtaita luonnollisista eteerisistä öljyistä mm. männystä, suitsukkeesta, bergamotista ja patsulista. Raikas, tasapainottava huonesuihke...

Farfalla Luomu ilmanraikastin vessan korjaustoimenpide

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 11,80 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 157,33 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 165 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tarvitsetko kiireellisesti puhtaan huoneen tuoksua? Intensiivisen tehokkaita eteerisiä öljyjä greippiä, sitruunaa, sitruunaruohoa, arabianminttua ja myrttiä käytetään varmistamaan raikas tuulahdus siellä, missä sitä eniten tarvitset...

Farfalla Luomu ilmasuihke Oh joulukuusi

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 14,75 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 196,67 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 166 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Oi joulukuusi, oi mänty, miten hienoja tuoksujasi. Sinun tuoksusi sopii jokaiseen kotiin. Oi joulukuusi, oi jouluuni, kuinka hienoja tuoksujasi ovatkaan! Ihanaa tuoda kotiin juhlava tunnelma ja joulun tuoksu...

Farfalla Luomu immortelle-hydrolaatti

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 9,06 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 120,80 Euro: Saatavuus: 8 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 182 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

on puhdas hydrolinaatti, joka on peräisin sertifioidusta luomuviljelystä peräisin olevien immortelle-kukkien höyrytislauksesta. Immortellin yrttivesi on uudistuvaa eikä sitä vahingossa kutsuta ikuiseksi. Lämmin-hedelmäinen tuoksu tuo mieleen sen kukan, mutta paljon hienovaraisemmalla tavalla kuin eteerinen öljy. Luonnonkosmetiikan maailmassa sitä pidetä...

Farfalla Luomu intialainen olibaani

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 9,16 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 1.832,00 Euro: Saatavuus: 1 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Intialainen frankincense on peräisin Boswellia serrata -kasvista, ja sen tuoksu on raikkaampi ja kevyempi kuin arabialaisen frankincensen. Frankincense on erittäin tärkeä komponentti intialaisessa ayurvedisessa lääketieteessä. Tämän eteerisen öljyn ominaisuudet ovat verrattavissa arabialaisen suitsukkeen ominaisuuksiin. Se on maadoittava, rauhoittava ja ...

Farfalla Luomu kaakaouute

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 12,86 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 2.572,00 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Lapset pitävät erityisesti suklaalle tyypillisestä makean kirpeästä tuoksusta. Kaakaon tuoksu sekoittuu kauniisti vaaleaan appelsiiniin ja mandariiniin. Antaa luonnollisen hajuveden muiden eteeristen öljyjen kanssa lämpimän tuoksun...

Farfalla Luomu kamomillahydrolaatti

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 9,90 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 132,00 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 180 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Luomu-kamomillahydrolaatti on erittäin mieto ja ihoa rauhoittava. Siksi sitä ei suositella vain erityisen herkälle tai ongelmalliselle kasvojen iholle, vaan sitä voidaan käyttää myös vauvanhoitoon. Psykologisella tasolla se tukee rauhoittumista jännityksen tai stressin aikana...

Farfalla Luomu kanelinkuori

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 13,70 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 2.740,00 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kanelinkuoresta saadaan parhaiten tuoksuva kaneliöljy. Tuoksu on lämmin, makea ja mausteinen. Sillä on lämmittävä ja rentouttava vaikutus. Sen voimakkuuden vuoksi annostele hyvin säästeliäästi...

Farfalla Luomu karitevoi

: Yksikkö: 100 g: Hinta: 13,49 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 134,90 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 295 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Erikoisasiantuntija stressaantuneelle iholle. Palauttava ja rauhoittava luomuvoi sheapuun pähkinöistä säätelee ihon kosteustasapainoa ja lisää sen kimmoisuutta. Jopa rasittuneesta, stressaantuneesta ja halkeilevasta ihosta tulee jälleen samettinen, hellä ja sileä...

Farfalla Luomu karitevoi

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 85,41 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 85,41 Euro: Saatavuus: 1 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

1 kg:n yksikkö ammattilaisille ja suurkäyttäjille. Erikoislääkäri rasittuneelle iholle. Palauttava ja rauhoittava luomuvoi sheapuun pähkinöistä säätelee ihon kosteustasapainoa ja lisää sen kimmoisuutta. Jopa rasittuneesta, stressaantuneesta ja halkeilevasta ihosta tulee jälleen samettinen, hellä ja sileä...

Farfalla Luomu korianterinsiemen

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 12,96 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 2.592,00 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Korianteri on tärkeä osa curryseoksia. Egyptissä ja yleensä idässä se on tunnettu yli kolme tuhatta vuotta mausteena ja hyötykasvina. Nykyään uutetta käytetään pääasiassa saippuoiden, hygieniatuotteiden ja hajuvesien hajusteena...

Farfalla Luomu laakeri

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 17,50 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 3.500,00 Euro: Saatavuus: 1 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Laurel on ollut pitkään suosittu ja paljon käytetty maustekasvi. Lämmin ja stimuloiva laakerin tuoksu innostaa mieltä ja mielikuvitusta. Eteerinen öljy tukee luovaa työskentelyä...

Farfalla Luomu laventelinkukkahydrolaatti

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 8,95 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 119,33 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 182 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Höyrytislauksella laventelikukista saatu hydrosoli. Tämä violetti, tuoksuva kasvi on hellävaraisesti ravitseva ja rauhoittava: se sopii erinomaisesti stressaantuneelle iholle, virkistävänä hoitona epäpuhtauksille alttiille iholle tai hiuspohjan hoitona. Sitä arvostetaan myös tuoksuvana seuralaisena rauhallisiin hetkiin. Laventelivettä käytetään myö...

Farfalla Luomu limetti

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 1.474,00 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Luomun limen kirpeällä, raikkaalla sitruksen tuoksulla ja sen erottamattomalla hedelmäisen vihreällä pohjavireellä on virkistäviä ja rohkaisevia ominaisuuksia. Eteerinen öljy aktivoi ja stimuloi mielikuvitusta ja luovuutta. Eteesi sopii erinomaisesti huoneiden raikastamiseen ja huonesuihkeisiin...

Farfalla Luomu mäkikuismahoitoöljy

: Yksikkö: 500 ml: Hinta: 70,65 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 141,30 Euro: Saatavuus: 1 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Alennus: 17,5 prosenttia alennus aiemmasta hinnastamme: Toimituspaino: 505 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

500 ml pullossa suurkuluttajille. Luomu-rentouttava öljy imeytyy nopeasti. Rauhoittava öljy antaa uudistavaa kosteutta stressaantuneelle ja halkeilevalle iholle. Runsaasti vartaloöljynä käytettynä se lämmittää ja virkistää kylminä päivinä. Lämpimänä öljypakkauksena tai hierontaöljynä se rentouttaa rasittuneita lihaksia ja niveliä. Hypericum-maserointi luom...

Farfalla Luomu männynneulanen

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 8,22 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 1.644,00 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Lempeä, pehmeä ja tuoksuva männyn tuoksu on yleisin havupuiden Aromatologie olemus. Tämä eteerinen öljy virkistää ja virkistää päätä kovan työn jälkeen ja antaa uutta energiaa. Kuin pitkän metsäkävelyn jälkeen tunnet itsesi uudistuneeksi ja avoimeksi uusille hankkeille...

Farfalla Luomu melissahydrolaatti

: Yksikkö: 75 ml: Hinta: 8,95 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 119,33 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty perjantai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 182 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

on sitruunamelissan lehdistä höyrytislaamalla valmistettu hydrolatti. Tämä luomulaatuinen sitruunamelissan hydrolatti on rauhoittava, erittäin virkistävä, tuoksuu hieman sitruunalta ja sopii monenlaisiin käyttötarkoituksiin. Se sopii erinomaisesti stressaantuneelle tai epäpuhtaalle iholle, rasvaisen päänahan hoitovoiteeksi tai miedoksi partavedeksi...

Farfalla Luomu muskatellisalvia

: Yksikkö: 5 ml: Hinta: 10,96 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 2.192,00 Euro: Saatavuus: Jo jälkitoimituksessa - Saatavilla jälleen pian: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 40 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tällä korkeakasvuisella kasvilla on suuret, karvaiset lehdet ja hennon lilat kukat, joista huokuu erittäin aromaattinen tuoksu. Kirkas, selkeä ja yrttinen tuoksu on luonteeltaan euforinen ja aistillinen. Öljyllä on hyvin rentouttava, tasapainottava ja virkistävä vaikutus...

Vieritä ylös