Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Farfalla i kategorien "Naturkosmetik". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 20:

Farfalla Waldzauber brusegel

: Enhed: 200 ml: Pris: 10,18 Euro: Grundpris: 1 l = 50,90 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 225 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Dyk ned i duften af skov i dit eget brusebad. De æteriske olier fra schweizisk fyr og ædelgran opmuntrer til dyb vejrtrækning og giver krop og sind styrke og afslapning i hverdagen. Vegetabilske overfladeaktive stoffer renser huden mildt. Bevarer hudens flora takket være milde og naturlige overfladeaktive stoffer...

Farfalla Wintergreen øko

: Enhed: 5 ml: Pris: 9,13 Euro: Grundpris: 1 l = 1.826,00 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 40 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er fremstillet ved dampdestillation af bladene fra den mynteagtige vintergrøn. Olien er velegnet til massage før og efter træning...

Farfalla Ylang Ylang complet øko

: Enhed: 5 ml: Pris: 11,86 Euro: Grundpris: 1 l = 2.372,00 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 40 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ylang ylang betyder blomsternes blomst. Duften af de gulgyldne blomster er uimodståelig. Kvaliteten complet har en meget afbalanceret duft. En meget sanselig olie til intime øjeblikke. Ylang ylang er en vigtig komponent i naturlige parfumer...

Farfalla Ylang Ylang extra superior øko

: Enhed: 5 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 2.560,00 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 40 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ylang ylang betyder blomsternes blomst. Duften af de gulgyldne blomster er uimodståelig. Den ekstra overlegne kvalitet har den fineste duft. En meget sanselig olie til intime øjeblikke. Ylang ylang er en vigtig komponent i naturlige parfumer...

Farfalla Zedrat urcitron øko

: Enhed: 10 ml: Pris: 12,28 Euro: Grundpris: 1 l = 1.228,00 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 45 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Den æteriske olie er presset fra skallen af de gigantiske cedratcitroner, som ellers mest er kendt som kandiseret frugt til bagværk. Duften minder om citron og også lidt om bergamot. Den æteriske olies egenskaber kan sammenlignes med citronduften: forfriskende...

Farfalla Ædelgran øko

: Enhed: 5 ml: Pris: 10,39 Euro: Grundpris: 1 l = 2.078,00 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 40 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Med sin friske, harpiksagtige og klare duftprofil inspirerer sølvgran til mod og vitalitet. Den fantastiske skovduft minder om jul under juletræet. Sølvgran er luftrensende, balsamisk og klarende - og egner sig derfor også fortrinligt til saunaen...

Farfalla Ædelsten olie sikkerhed

: Enhed: 100 ml: Pris: 23,31 Euro: Grundpris: 1 l = 233,10 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 192 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En udblødning af agatsten, nephrithe/jade og serpentin ophite i økologisk jojobaolie. Nyd en følelse af ro! Denne olie fremmer følelsesmæssig balance og styrker selvtilliden. Den øger selvbevidstheden og kreativiteten...

Farfalla Ædelstensolie anti-stress

: Enhed: 100 ml: Pris: 23,31 Euro: Grundpris: 1 l = 233,10 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 196 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En maceration af aventurin, magnesit og cairngorm i økologisk jojobaolie. Oplev indre ro! Denne olie fremmer den ro og styrke, der er nødvendig for at tackle hverdagens stress...

Farfalla Ædelstensolie Livsglæde

: Enhed: 100 ml: Pris: 23,31 Euro: Grundpris: 1 l = 233,10 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 192 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Genopdag glæden ved at leve. Et bad eller en massage med denne olie hjælper med at øge vitalitet, mod, sensualitet og selvtillid. En udblødning af rosakvarts, granat og rubin i økologisk jojobaolie...

Farfalla Ædelstensolie Positive Flow

: Enhed: 100 ml: Pris: 23,31 Euro: Grundpris: 1 l = 233,10 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 196 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En udblødning af sodalithe, kalcedon og rav i økologisk jojobaolie. Genopdag dit personlige centrum. Denne olie stimulerer positiv energi og frigør indre spændinger og hjælper med at slappe af i både krop og sind. Den fremmer ro og en følelse af lethed...

Farfalla Ædelstensolie Serenity

: Enhed: 100 ml: Pris: 23,31 Euro: Grundpris: 1 l = 233,10 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 196 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En maceration af magnesit, blå kvartskrystal, dumortierit i økologisk jojobaolie. Nyd den personlige ro! Denne olie fremmer afslapning og hjælper rastløse sind med at opnå indre ro og en følelse af perspektiv...

Farfalla Ædelstensolie Ungdommens kilde

: Enhed: 100 ml: Pris: 23,31 Euro: Grundpris: 1 l = 233,10 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 192 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En udblødning af grøn fluorit, krysopras og peridot i økologisk jojobaolie. Genopdag glæden ved at leve. Et bad eller en massage med denne olie hjælper med at øge vitaliteten, modet og selvtilliden...

Farfalla Ædelstensolier Velværesæt

: Enhed: 1 stk.: Pris: 29,82 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 336 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Smukt designet sæt med syv ædelstenskosmetik i miniatureformat på 10 ml Anti-Stress, Fountain of Youth, Joy of Life, Positive Flow, Regeneration, Security, Serenity. Til at teste og afprøve eller som et smukt feel-good gavesæt...

Farfalla Øko aloe vera-olie

: Enhed: 75 ml: Pris: 14,38 Euro: Grundpris: 1 l = 191,73 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 174 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Forbindelsen mellem beroligende fugt og nærende pleje. Udblødningen af aloe vera-blade i solsikkeolie lover fløjlsblød hud. Anbefales især til tør og skør hud...

Farfalla Øko Arnica plejeolie

: Enhed: 75 ml: Pris: 18,90 Euro: Grundpris: 1 l = 252,00 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 175 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Sportsmandens olie. Beroligende maceration af arnikablomster i olivenolie med beroligende og nærende egenskaber. Ideel til regenererende massage efter fysisk anstrengelse og muskelspændinger for at stimulere blodcirkulationen og fremme det generelle velbefindende...

Farfalla Øko calendulaolie

: Enhed: 75 ml: Pris: 14,38 Euro: Grundpris: 1 l = 191,73 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 174 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er en beroligende hudolie. Den nærer, beskytter og beroliger især den følsomme og tørre hud, også hos babyer. Hudens selvbeskyttelse styrkes, og irriterede hudpartier beroliges. Morgenfrueolie er en maceration. Økologisk solsikkeolie er blandet med ekstrakt af morgenfrueblomster...

Farfalla Øko hampolie

: Enhed: 75 ml: Pris: 11,75 Euro: Grundpris: 1 l = 156,67 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 173 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Det grønne hudmirakel blandt vegetabilske olier. Dens indhold af essentielle fedtsyrer gør den beroligende og hjælpsom for stresset hud. Denne økologiske olie er alsidig i hudplejen og regenererer følsom, tør og moden hud...

Farfalla Øko havtornfrugtkødsolie

: Enhed: 30 ml: Pris: 28,56 Euro: Grundpris: 1 l = 952,00 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 80 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Den frugtagtige, reparerende olie udglatter beskadiget og moden hud også efter solbadning. På grund af sin orange farve giver den en flot glød i ansigtet...

Farfalla Øko kakaoekstrakt

: Enhed: 5 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 2.560,00 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 40 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Børn kan især lide den typiske sødmefulde duft af chokolade. Kakaoduften blander sig smukt med lys appelsin og mandarin. Giver naturlig parfume med andre æteriske olier en varm duft...

Farfalla Øko kropsspray Pause for Breath

: Enhed: 75 ml: Pris: 14,38 Euro: Grundpris: 1 l = 191,73 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 182 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Oplev åndedrættets transformerende kraft. Hvert duftmolekyle hjælper med at styrke din indre forbindelse. Lad den blide plantevandsblanding af rose og appelsinblomst og de æteriske olier af sandeltræ og benzoe ledsage dig på din åndedrætsrejse...

Scroll til toppen